• BIST 1.376
 • Altın 454,582
 • Dolar 8,1429
 • Euro 9,7024
 • Manisa 8 °C
 • İzmir 9 °C
 • Uğur Kurs’ta erken kayıt avantajları sürüyor
 • Alkan Börek gece 24.00'ten, gündüz 12.00'ye kadar açık
 • Üretim Personeli Aranıyor
 • Büyük Öncü AVM'ye personel aranıyor
 • 2021 Ramazan İmsakiyesi
 • Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi’nden duyuru
 • Kurbanlık büyükbaş hayvan satışları başladı
 • Kalite kontrol sorumlusu aranıyor
 • İhracat - Operasyon Sorumlusu aranıyor
 • Özel Merkez Koleji bursluluk sınavı 22 Mayıs tarihinde
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur.

CHP Manisa Milletvekili Bakırlıoğlu’ndan Covid-19 gerçeği

Okunma Sayısı: 3195
CHP Manisa Milletvekili Bakırlıoğlu’ndan Covid-19 gerçeği
Bakırlıoğlu, “Türkiye Covid-19 virüsü etkisinde iken riskin yüzde 60’ı İstanbul’da idi. Şimdi ise riskin yüzde 60’ı Anadolu’yu sardı. Hükümet ise şimdi tüm sorumluluğu vatandaşın üzerine atarak kendisini risksiz bölgeye atarak kurtulmaya çalışıyor”

CHP Manisa Milletvekili Bakırlıoğlu’ndan Covid-19 gerçeği
Haber Merkezi

Bakırlıoğlu, “Türkiye Covid-19 virüsü etkisinde iken riskin yüzde 60’ı İstanbul’da idi. Şimdi ise riskin yüzde 60’ı Anadolu’yu sardı. Hükümet ise şimdi tüm sorumluluğu vatandaşın üzerine atarak kendisini risksiz bölgeye atarak kurtulmaya çalışıyor”

Manisa’daki Covid-19 rakamlarına da değinen Bakırlıoğlu;

 “Manisa’nın 17 ilçesi kırmızıya büründü. Manisa’da bir hasta yer bulamadığı için hayatını kaybetti. Kaygılarımız gerçek oldu.”

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, partisinin Manisa il binasında CHP Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Covid-19 gerçeğini gündeme getirdi.

  Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu,

  “Türkiye Covid-19 virüsü etkisinde iken riskin yüzde 60’ı İstanbul’da idi. Şimdi ise riskin yüzde 60’ı Anadolu’yu sardı. Hükümet ise şimdi tüm sorumluluğu vatandaşın üzerine atarak kendisini risksiz bölgeye atarak kurtulmaya çalışıyor. Manisa’nın 17 ilçesi kırmızıya büründü. Manisa’da bir hasta yer bulamadığı için hayatını kaybetti. Kaygılarımız gerçek oldu.”

“MANİSA’DA BİR HASTA YER BULAMADIĞI İÇİN HAYATINI KAYBETTİ”

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu yaptığı açıklamada, Manisa’nın Alaşehir ilçesinde Covid-19 hastası 65 yaşındaki Dinçer Gergin isimli bir kişinin, Manisa, Denizli ve İzmir’deki hastanelerde yoğun bakım ünitelerinde yer bulamadığı için hayatını kaybettiğini iddia etti.

CHP’li Bakırlıoğlu yaptığı açıklamada, “Alaşehir Devlet Hastanesi’nde acilde tedavi görmekte olan Covid-19 hastası 65 yaşındaki Dinçer Gergin isimli vatandaşımız ne yazık ki kaybettik. Dinçer Gergin yoğun bakım ünitesinde yer olmadığı için vefat etti. Sayın Grup Başkanvekilimiz Özgür Özel’in, Acil 112’nin çabası ve benim çabalarıma rağmen Alaşehir’de, Manisa, İzmir ve hatta Denizli’de yoğun bakım ünitelerinde yer bulamadık. Yer bulamadığımız için Dinçer Gergin tedavi olamaması sebebiyle Covid-19’dan öldü.” diye konuştu.

“KAYGIMIZ GERÇEK OLDU”

CHP’li Bakırlıoğlu, pandeminin başından beri yaşanan hastanelerdeki yoğun bakım ünitelerinde yaşanabilecek yoğunluk sebebiyle hasta kaybı korkusunun gerçekleştiğini ifade ederek, şuanda yoğun bakım ünitelerindeki yoğunluk sebebiyle başka büyük korkuların ortaya çıkacağını ifade etti.

CHP’li Bakırlıoğlu yaptığı açıklamada, “Manisa’da şuanda ne yazık ki hastanelerde yoğun bakım ünitelerinde yer yok.Denizli’de, İzmir’de yok. Türkiye’de başta İstanbul olmak üzere birçok ilimizde yoğun bakım ünitelerinde yer bulunmamakta. Bu nedenle Manisa’da bir ilki yaşayarak, yoğunluk sebebiyle bir hasta tedavi olamadan yaşamını kaybetti.

Bizim ve bilim insanlarının sürecin başından beri en büyük kaygımız şuydu. Sağlık sisteminin bu yoğunluğu kaldıramama kaygısı. İnsanların tedavi olmadan kaybetmek gibi büyük bir korkumuz vardı. Şimdi bu kaygımız gerçek oldu. Korktuğumuz başımıza geldi. Bundan sonraki en büyük kaygımız bu yoğunluk devam ederse ki, edecek gibi görünüyor. Doktorlarımız hasta seçmek durumuyla karşı karşıya kalması en büyük korkumuz. Bir tane boş yatağın olduğunu, üç tanede yoğun bakım hastası olduğunu düşünürsek, hekimler ister istemez bir tane hastayı yatırmak durumunda kalacaklar. Hekimlerimiz üzülerek geriye kalan iki hastayı kaderleriyle baş başa bırakmak zorunda kalacak” ifadelerini kullandı.

“TOPLUMSAL HAREKETLİLİĞİN YAVAŞLATILMASI GEREKİYOR”

Covid-19 vaka sayılarında net bir bilgiye halen daha ulaşılamadığını ifade eden CHP’li Bakırlıoğlu, Türkiye’de şuanda günlük vaka sayısının 50 bin civarında olduğunu iddia etti.

Avrupa’da birçok ülke uygulamaya başlanan toplumsal hareketliliğin azaltılması çalışmasının bir an önce Türkiye’de de başlaması gerektiğinin altını çizen CHP’li Bakırlıoğlu,

  “Sağlık Bakanı her gün çıkıp açıklama yapıyor. Bir takım verileri paylaşıyor. Paylaştığı verilerin ne kadar doğru olduğu sürecin başından beri kafamız da soru işareti. Oysa Türkiye’nin her yerinde yaşanan son gelişmelerle yoğun bakım ünitelerinin dolu olduğunu görüyoruz. Yoğun bakım ünitelerinin artırılacağına yönelik çabaların olduğunu duyuyoruz. Ancak vaka sayılarında artış devam ederse bunlarda yeterli kalmayacak.Sağlık bakanı devamlı uyarıda bulunuyor.Burada yükü vatandaşlara bırakmakta. Ancak Türkiye’de hayat devam ediyor. Böyle bir ortamda bütün sorumluluğu vatandaşa bırakılması bizce normal bir şey değil. Avrupa’da belli kısıtlamalar gelmeye başladı. Toplumsal hareketliliği yavaşlatmaya başladılar. Ancak bizim ülkede şimdi alınan önlemleri görüyoruz. 65 yaş ve üstü vatandaşları belirli saatlerde toplumdan izole edilmeye çalışılıyor. Sigara yasağı getirildi. Bazı işyerlerine saat 22.00’den sonra kapatılması getirildi. Bu tür uygulamalar belki faydası olabilir, ama yeterli değil. Türkiye’de artan vakalardan sonra artık toplumsal hareketliliğin yavaşlatılması gerekiyor. Eğer artış daha büyük boyutlara gelirse kısıtlamalarla tekrar karşı karşıya gelebiliriz. Ancak gelebilecek kısıtlamaların yükünü vatandaşın üzerine bırakmamamız lazım. Çünkü vatandaşlarımızın bu yükü kaldıracak durumda değil.’’ diye konuştu.

92f1a0ea-4e72-4440-abac-5066a9f09daf.jpg6900c1a0-80f4-41b9-9e79-184f64148211.jpgc6b01007-91ac-4c22-9a2a-a899c2475685.jpgc99e0bf0-ea07-475b-8c47-c65f9da4ed17.jpgca2e80e1-bce5-4e2b-abce-c07f5921bc8f.jpg

 • Yorumlar 10
  Diğer Haberler
  ALOĞLU GRUP İNŞAAT
  • Aloğlu İnşaat
  • Aloğlu İnşaat
  • Aloğlu İnşaat
  1/20
  Başlangıç Tarihi
  Başlangıç Tarihi
  Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.