• BIST 9693.46
 • Altın 2496.161
 • Dolar 32.4971
 • Euro 34.5977
 • Manisa 17 °C
 • İzmir 17 °C
 • Kurbanlık büyükbaş hayvan satışları başladı
 • Hıdır Besi Çiftliğinde Kurbanlık Dana ve Düve Satışlarımız Başlamıştır
 • A1 İngilizce Kursu Açılacak
 • A2 İngilizce Kursu Açılacak
 • 23 Nisan Programı Belli Oldu
 • Pusula Kurs İngilizce Hazırlık Kursu başlıyor
 • Muhasebe Personelleri Aranıyor
 • Türkiye Ekonomisini Neler Bekliyor Konulu Konferans
 • Has Evrensel Özel Güvenlik Eğitim Kurumu Kursları
 • Çalışma Arkadaşları Arıyoruz
 • Anadolu Gençlik Derneği Siyer-i Nebi Yarışması
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

CHP’den coşkulu il danışma meclisi

Okunma Sayısı: 2393
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ve Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun da katıldığı ....

CHP’den coşkulu il danışma meclisi
Haber Merkezi

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ve Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun da katıldığı CHP Manisa İl Danışma Kurulu toplantısı Şehzadeler İlçesi Kültür Sitesi Lale Salonu’nda partililerin yoğun katılımlarıyla gerçekleştirildi. 
  
BALABAN “ANKA KUŞU GİBİ KÜLLERİMİZDEN YENİDEN DOĞACAĞIZ”

Partisinin il danışma kurulu toplantısında konuşan CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, 20 yıllık AKP iktidarı döneminde ekonominden hukuka, eğitimden sağlığa kadar birçok alanda çöküş yaşandığını dile getirdi. 

CHP’li Balaban yaptığı konuşmada, “AKP 20 yıldır iktidarda. AKP’nin 20 yıllık iktidarı döneminde ekonomi, eğitim, esnaf, sağlık, hukuk bitti. Kısacası Türkiye bitti. Ama umutsuzluğa yer yok. Umutsuz olmayacağız. Çünkü Türkiye’de CHP öncülüğünde yeniden bu ülkeyi bu ülkeyi inşaa edeceğiz. Bu ülkede insanca ve halkça bir düzeni hep birlikte kuracağız. Çünkü anka kuşu misalı, yeniden küllerimizden doğacağız. Bu gücümüz var. Bu gücümüzü din, ırk, dil, mezhep, sınıf ayrımı yapmayan önce insan diyen felsefemizden alıyoruz. Gücümüzü sosyal adaletten alıyoruz. Biz gücümüzü Kuvay-i Milliye’den alıyoruz. Hak, hukuk, adalet diyen büyük bir siyasi yürüyüşü gerçekleştiren, toplumsal barışın mimarı genel başkanımız Sayın kemal Kılıçdaroğlu’ndan alıyoruz. Biz gücümüzü ‘Benim naçiz vücudum bir gün toprak olacaktır. Ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır’ diyen kurucumuz, kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk’ten alıyoruz. AKP 3 Y ile geldi şimdi 3 Y ile gidiyor. ‘Yolsuzlukları bitirecem, Yoksulluğu kaldıracam, yasakları kaldıracam’ diyorlardı. Ama gördük ki 20 yıllık iktidarlarında yolsuzluklar diz boyu, yoksulluk derinleşti, yasaklarda abluka haline alıp daha da arttı. CHP iktidarında yoksulluğa son vereceğiz. Yoksulluğa çare bulacağız ve yasakları kaldırıp özgür bir toplum yaratacağız.”

CHP’li Balaban, 22 aydır görevde olduklarını, her zaman sahada yer aldıklarını belirterek, bu zamana kadar 1200 kişiye istihdam sağladıklarını ifade etti. CHP’li Balaban çalışmaya devam edeceklerini ve partisini hem yerelde hem de genelde iktidara taşıyacaklarını dile getirdi.
 
CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ ÖZEL VE İKİ MİLLETVEKİLİ ORADAYDI

Toplantıya CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP İzmir Milletvekilleri Bedri Serter,Ednan Arslan, CHP Manisa Milletvekilleri Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Bekir Başevirgen, CHP İl Başkanı Semih Balaban, belediye başkanları, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları ile partililer katıldı. 
 
ÖZEL“PARTİMİZ ANKETLERDE BİRİNCİ SIRADA”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel yaptığı konuşmada, Türkiye’de partisi için olumlu bir havanın estiğinde ve partisinin ülkede bir moral üstünlüğüne sahip olduğunu belirterek, “Şuanda moral üstünlüğü CHP’de. Çok uzun süre sonra son yapılan ankette AKP ile CHP arasındaki oy farkı Türkiye genelinde 2.7 puana düştü. Manisa ise Cumhuriyet tarihinde belki de ilk kez bu kadar büyük bir yükselişi yaşıyor. Partimiz anketlerde birinci sırada. Bugün yerel seçim yapılsa en az 12-13 belediyeyi alacak durumdayız. Bu nedenle moral üstünlüğünü el tutmak ve kaybetmemek gerekiyor.” dedi.
 
ÖZEL;” BİR SENE SONRA DEVRALDIĞIMIZ HÜKÜMETTE DOLAR 20 LİRA OLACAĞINA 12 LİRA OLURSA, BİR DOLARI 1 LİRA YAPMAK GÖREVİMİZDİR.”

CHP’li Özel konuşmasının ikinci kısmında, iktidar partisi tarafından “CHP doların düşmesinden rahatsızlık duyuyor” sözlerini sert bir dille eleştirirken dolar üzerinden CHP’yi eleştiren iktidara yüklenerek;
   “Birileri 18 liraya çıkmış doları, 12 liraya düşmesinden başarı hikayesi köpürtmeye çalışırken, birileri de öyle şeyler söylüyorlar ki sanki CHP’liler doların düşmesinden rahatsızmış gibi gösteriyor. Birincisi bizim ne rahatsızlığımız olacak. Bir sene sonra devraldığımız hükümette dolar 20 lira olacağına 12 lira olursa, bir doları 1 lira yapmak görevimizdir. CHP doların düşmesini değil, 1 doların 1 lira olmasını istemektedir. Verin yetkiyi bu kardeşinize bakın dolar nasıl düşürülür. Geldiğinde ilk cumhurbaşkanı olduğunda dolar 2.80 lira, bütün yetkileri eline alıp cumhurbaşkanı olduğunda 4,30 lira, ‘1 doları 1 lira yapacağız’ dediklerinin üstünden sadece 2,5 yıl geçmiş, karşımızdaki tablo Eylül ayında şu konuşuluyor ‘Eğer dolar 10 lira olursa Türkiye batar’ diye. Yani 10 liralık dolar bu ülkenin felaket senaryosu. Bugün dolar 12 liradan işlem görüyor. Yani felaketi yaşadık, yüzde 20 daha beter durumdayız. Her gün kendi bildiğini tekrarlayan, dünyadaki ekonomistlerin tersine bir söylemi sürdüren, yani faizin kötü yönetim sonucu olduğunu kabullenmemek için ‘Faiz sonuç değil, sebeptir’ diyen, bunu her söylediğinde dolara 1-2 lira ekleyen birisi ateşe benzin döke döke doları 18 lira yaptı. Bir daha söylese 20 lira olacaktı. Elini kolunu tuttular. ‘Aman bir formül bulduk’ dediler. ‘Geri vites yapacağız. Ama çaktırmayacağız’ dediler. Vatandaşın karşısına geçip sunu söylediler; ‘Bakın bize güvenmiyorsunuz. Ekonomiye güvenmiyorsunuz. Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ülkeyi iyi yöneteceğine, dövizin düşeceğine güvenmiyorsunuz ve hepiniz dövize sarıldınız. Halklısınız. Yapamayız. Ama kendinize Amerikan Devletinin para birimi doları şahit tutuyoruz. Bizim verdiğimiz faiz eğer doların altında kalırsa aradaki farkı vereceğiz. Yeter ki dolar almayın. Türk lirası alın. Biz aradaki farka kefiliz.’ dediler. Emine hanıma düğünde takılan bilezikler, Bilal oğlana sünnete takılan altınlarla kefil olsa sorun değil. Ama bankada hesap açtırmayan değil, açtıramayanları, 1 dolar bile satın alamayanları, ayın sonunu getiremeyen, çorbayı kaynatamayanları bir avuç zenginin olası zararına kefil ettiler. Türkiye’nin geleceğini, hazinesini ve belki önümüzdeki 10-15 yılı bu kefarete rehin bıraktılar. CHP olarak dolardaki her düşüşten memnuniyet duyarız. Ama bu ülkenin fakir, fukarasının, emekçinin alın terinin değersizleştirilmesine geçmişte olduğu gibi, şimdi ve gelecekte karşıyız. Garibanları çarpanları, sandıkta hep birlikte çarpmazsak namussuz. Ey Nurettin Nebati, ey Recep Tayyip Erdoğan kibirli bakışlarınızdan, alaylı gülüşlerinizden, şakşakçılarınızdan ve sarayın tepesinden aşağıya bakıp da bu milletin evlatlarını ezilecek karıncalar gibi göreceklere söylüyoruz, karıncanın kardeşi var ezdirmeyiz. O da CHP’dir.” diye konuştu.
 
ÖZEL” CHP’LİLER EMİN OLSUNLAR. CUMHURBAŞKANI ADAYINI GÖRDÜKLERİNDE VE DUYDUKLARINDA MEMNUN OLACAKLARI, GÖZLERİNİ KAPATARAK OY VERECEKLERİ ASLAN GİBİ BİR ADAYIMIZ OLACAK.”

 CHP’li Özel konuşmasında son olarak partililere çağrıda bulunarak, “CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak. İkinci bir Ekmeleddin olur mu? Filanca bilmem kim olur mu? CHP’liler emin olsunlar. Gördüklerinde ve duyduklarında memnun olacakları, gözlerini kapatarak oy verecekleri aslan gibi bir adayımız olacak. Ama o aday kim olursa olsun tek başına seçimi kazanamaz. Tarlaya, kahvehanede, ziyaretlerimizde, görüşmelerimizde bir oy isteyeceğiz. Yatağa yattığınızda gözünü kapayın. 50+1’lik sistemde iki tarafında eşit oy aldığını düşünün. Son açılacak zarfın içindeki oyu merak etmeyin. O oyu kullananın yanında kim varmış? Bizim Köprübaşı kadın kolları varsa, bir partilimiz varsa, o sizin tarla komşunuzun, dükkan komşunuzun oyu ise yumun gözünü rahat uyuyun. O zaman biz bu Cumhuriyeti de kurtarırız, bu ülkeyi de kurtarırız. Ama yanında olmadıysak, o bir oyu alamadıysak o zaman iş kötü. O nedenle Türkiye’nin her yerine gittiğimizde bize soruyorlar, ‘Cumhurbaşkanı adayınız kim’ diye. Bizde diyoruz ki ‘Sensin’. Siz yarın sabah eğer yataktan Cumhurbaşkanı adayı olarak kalkar ve ona göre çalışırsanız, biz bu ülkeyi kurtarırız. Yarın sabah yataktan kalkın ve bu ülkeyi kurtarın. Sizler bizim cumhurbaşkanı adayımsınız.” dedi. 

SERTEL-ARSLAN-BAKIRLIOĞLU VE BAŞEVİRGEN’DE HÜKÜMETİ TOPA TUTTU

Toplantıda söz alan CHP İzmir Milletvekilleri Bedri Serter, Ednan Arslan, CHP Manisa Milletvekilleri Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Bekir Başevirgen’de hükümeti ağır sözlerle eleştirel konuşmalarda bulunurken milletvekillerin konuşmaları İl Danışma Kuruluna katılan yüzlerce partili tarafından ayakta alkışlandı.
   Bu arada milletvekilleri ayrıca iktidara doğru hızlı adımlarla yürümekte olduklarının altını çizerek partilerinin yol haritası hakkında bilgiler verdi. 
  Toplantının basına kapalı olan kısmında ise partililer söz alarak görüşlerini tüm şefaflığı ile ifade ettiler.

Belediye Başkanı Besim Dutlulu ise yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İl Başkanlığımız tarafından düzenlenen Danışma Kurulu Toplantısında yol arkadaşlarımızla bir araya geldik.

Yaptığımız ve yapacağımız çalışmaları ele aldığımız toplantı çok verimli geçti. Ülkemizi aydınlık bir geleceğe taşımak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi
CHP’den coşkulu il danışma meclisi

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  REKLAM ALANI
  • Amerikan Kültür Dil Kursu
  • Amerikan Kültür Dil Kursu
  • Kuzey Ege Kurs
  • Kuzey Ege Kurs
  1/20
  Başlangıç Tarihi
  Başlangıç Tarihi
  Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.