• BIST 1.191
 • Altın 487,026
 • Dolar 7,9427
 • Euro 9,4068
 • Manisa 19 °C
 • İzmir 21 °C
 • Plasiyer Aranıyor
 • Bay bayan garson ve bulaşıkçı aranıyor
 • Satış müdürü ve mobilya satış sorumlusu aranıyor
 • Devren kiralık çay ocağı
 • İlhan Tetiker AVM 29 Ekim’de açılıyor
 • İlhan Emlak’tan lüks daire ve dükkanlar
 • Anaokulunda çalıştırılmak üzere personel aranıyor
 • Merkez İlk Adım’dan okulu destekleyici çalışmalar
 • Plasiyer Aranıyor
 • Sandviç panel ve çatı sacı uygun fiyatla satılıktır
 • İtina ile zeytin silkme makinası ile zeytin silkinir
 • Kiralık daire

Üstün Zekalı Kış Okulu’nda Akhisar’ı Doğa Uçak Temsil Etti

Okunma Sayısı: 3137
Üstün Zekalı Kış Okulu’nda Akhisar’ı Doğa Uçak Temsil Etti
Tevfik Fikret Okulları ve Hamath işbirliği ile düzenlenen Üstün Zekâlı Matematik-Fen Kış Okulu’nda uygulanan yeni öğretim teknikleriyle çocuklar bilimin güzelliğini keşfetti.

Üstün Zekalı Kış Okulu’nda Akhisar’ı Doğa Uçak Temsil Etti
Haber Merkezi

Tevfik Fikret Okulları ve Hamath işbirliği ile düzenlenen Üstün Zekâlı Matematik-Fen Kış Okulu’nda uygulanan yeni öğretim teknikleriyle çocuklar bilimin güzelliğini keşfetti.

Hamath Mental Aritmetik ve Zeka Oyunları Merkezi ve Akhisar İhtiyaç Akademi kurucusu Hakan Alabalık tarafından Tevfik Fikret Okulları Alsancak Kampüsü’nde düzenlenen Üstün Zekalı Matematik-Fen Kış Okulu’nda çocuklar bilimin doğasındaki gücü ve güzelliği keşfetti. Beş yıldır katıldığı Boğaziçi Üniversitesi Matematik Öğretim Teknikleri konferanslarında ses getiren yaratıcı fikirlerini öğrencilerle paylaşan Hakan Alabalık, ‘’Uyguladığımız yeni öğretim teknikleri ile çocukların küçük yaştan itibaren bilimsel alandaki ilgilerini ve yeteneklerini artırmayı hedefliyoruz. Hamath olarak öğrencilerimizin sağ beyin ve sol beyni aynı anda ve üst seviyede kullanmalarını sağlayarak, bilime bakış açılarını olumlu yönlendirmek ve tüm yaşamlarında kullanabilecekleri pratikliği sağlayan programlarımızla eğitimler veriyoruz. Kendi geliştirdiğimiz özel öğretim tekniklerimiz, çocuklarımızın dikkat ve koordinasyon becerilerinin gelişmesini, karmaşık problemleri ve hayatın içindeki zor konuları daha hızlı çözüme ulaştırma becerisini kazanmalarını sağlıyor.’’ Şeklinde bilgi verdi.

300 yıldır çözülemeyen matematik probleminin çözümü Karşıyaka Bilim Müzesinde

300 yıldır çözülemeyen matematik problemini çözerek bu alandaki dehasını kanıtlayan Alabalık, kendi tasarımı olan geometri Masası ve Geometri Plus düzeneği ile Kış Okuluna katılan öğrencilerin geometrinin temel kurallarını somut nesnelerle deneyimleme fırsatı bulduğunu belirterek ‘’Tevfik Fikret Okulları’nın katkılarıyla düzenlediğimiz Üstün Zekalı Matematik-Fen Kış Okulu’nda çocuklar birçok farklı etkinlikte bilimsel konulardaki farkındalığını artırdı. 5 gün süren programımızda her gün bir deney, 5 ispat, akıl oyunu, zeka oyunu ve uzmanlarla söyleşi yapan öğrenciler 5. Gün öğrendiklerini kullanarak hazine avının ardından sertifikalarını almaya hak kazandılar. Öğrenciler uygulanan bu özel program dahilinde kendi DNA’larını çıkarmayı (DNA Saflaştırma), Hidrojen üretmeyi, bilgisayarın çalışma mantığını (Bilgisayar Dili), parmak izi çıkarmayı ve proteinin vücutta nasıl üretildiğini (Mutasyonlar ve Protein Sentezi) deneylerle uygulamalı olarak öğrendiler.

Kış Okulu’nun Katılımcıları

Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Eski Dekanı Prof. Dr. Beno Kuryel, Akıl Oyunları Türk Beyin Takımı Eski Kaptanı Psikiyatr Dr. Volkan Dülger, Özel Tevfik Fikret Okulları Genel Müdürü Mehmet Ali Atakan,  Hakan Alabalık’ın düzenlediği Üstün Zekalı Matematik-Fen Kış Okulu’nun konukları arasındaydı.

‘’Bütün karmaşık problemler, basit küçük parçalardan oluşur.’’

Hakan Alabalık’ın ‘’Bütün karmaşık problemler, basit küçük parçalardan oluşur.’’ teziyle oluşturduğu öğretim tekniklerini hayata geçirmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Özel Tevfik Fikret Okulları Genel Müdürü Mehmet Ali Atakan, ‘’ Bunlar özellikle matematik-fen alanında çocuklarımızın düşünce sistemlerinin gelişmesini sağlayacak önemli uygulamalar. Amacımız öğrencilerimize bilimsel konuların sandıkları kadar zor olmadığını göstererek bilime olan ilgilerini artırmak ve ülkemizin eğitim sistemi içerisinde bilimsel anlayışı geliştirmek.’’ dedi.

Hamath Üstün Zekalı Matematik – Fen Kış Okulu’nun Akhisar temsilcisi Akhisar Kolejinden Doğa Uçak oldu

Beş gün boyunca Tevfik Fikret Okulları Alsancak Kampüsü’nde düzenlenen kış okulunun Akhisar temsilcisi Akhisar Koleji öğrencilerinden Doğa UÇAK oldu. Beş gün boyunca yaşıtlarıyla birlikte sunumlara, bilimsel deneylere, oyunlara, uzmanlarla söyleşilere katılan, hayatıma çok büyük yön verdi dediği Kış okulu için “ Hamath’ta geçirdiğim günler benim açımdan çok keyifli ve yararlı oldu. Yaptığımız deneylerden çok keyif aldım. Gelen profesör ve uzmanlarımızdan farklı teknikler öğrendik ve onlarla konuştuk. Matematikle ilgili farklı düşünmeyi öğrenip, güzel oyunlar oynadık. Bu beş günde bize destek olan öğretenlerimize ve Hakan Alabalık’a çok teşekkür ediyorum”  dedi. Beş gün boyunca çok eğlendiğini, çok etkilendiğini ve arkadaşlarından ayrılacağı için üzüldüğünü belirten Doğa’ya, Üstün Zekalı Matematik – Fen Kış Okulu Katılım Belgesini Hakan Alabalık takdim etti.

 
 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PAUSE COFFEA
  • Pause Coffea Akhisar
  1/20
  Başlangıç Tarihi
  Başlangıç Tarihi
  Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.