• BIST 4.827,04
 • Altın 1071.134
 • Dolar 18.6326
 • Euro 19.5848
 • Manisa 6 °C
 • İzmir 8 °C
 • Gıda Mühendisi aranıyor
 • Akhisar Enza Home sevkiyat personeli aranıyor
 • Lale Lokantasına kasiyer aranıyor
 • Elit Kuaför’den 2023 düğün sezonuna damga vuracak konseptler!
 • Takı Kuyumculuğa bay ekip arkadaşı aranıyor
 • Has Evrensel Özel Güvenlik Eğitim Kurumu kurs kayıtları başladı
 • Özel Akhisar Prestij Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
 • Mitsubishi Klimalar’da 10 yıl garanti ve ikinci ürüne yüzde 50 indirim

Akhisarlılar sanatı mesleğe dönüştürecek

Okunma Sayısı: 1888
Akhisarlılar sanatı mesleğe dönüştürecek
Millet İttifakı’nın Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, eski belediyenin bulunduğu binanın restore edilerek Meslek Edindirme ve Sanat Merkezi olarak faaliyet göstereceğini açıkladı.

Akhisarlılar sanatı mesleğe dönüştürecek
Haber Merkezi

Millet İttifakı’nın Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, eski belediyenin bulunduğu binanın restore edilerek Meslek Edindirme ve Sanat Merkezi olarak faaliyet göstereceğini açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti’nin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, daha güzel bir Akhisar için oluşturduğu projelerini açıklamaya devam ediyor. Akhisar’ın ana meydanlarından birinde yer alan eski belediye binasının tarihi dokuları korunarak restore edileceğini ve sanat faaliyetleri için bir merkez haline dönüştürüleceğini müjdeleyen Besim Dutlulu, Akhisar Belediyesi’nin bu binada açacağı meslek edindirme kursları ile de Akhisarlıların meslek öğrenerek iş sahibi olacaklarına dikkat çekti. Dutlulu ayrıca, tüm Akhisarlı şehitlere vefa borcu için eski belediye binasının bulunduğu meydana Şehitler Anıtı yapılacağını da sözlerine ekledi.

AKHİSARLILAR MESLEK ÖĞRENEREK KENDİ İŞLERİNİ KURABİLECEK

İşsizlik sorununun tüm Türkiye’de olduğu gibi Akhisar’da da ciddi bir sorun haline geldiğine vurgu yapan Besim Dutlulu, meslek edindirme kursları ile Akhisarlıların meslek sahibi olarak kendi işlerini kurabileceklerini söyledi. Akhisar Belediyesi’nin girişim ve destekleriyle çalışmayan vatandaşları meslek sahibi edindirmek için çalışacaklarını söyleyen Besim Dutlulu, aynı zamanda sanat derneklerini de tek bir çatı altında toplayacaklarını dile getirdi. Meslek Edindirme Merkezleri’nde üretilen ürünlerin de yine Akhisar Belediyesi tarafından satın alacağını ifade eden Dutlulu, ‘Kadın Eli Kooperatifi’ ile entegre şekilde işleyecek bu proje sayesinde Akhisarlıları üretime dahil ederek aile ekonomilerine katkı sağlayacaklarını dile getirdi.

HALK EĞİTİM KURSLARI BİR ÇATI ALTINDA TOPLANACAK

Yapılan düzenlemeler ve projelendirmelerle vatandaşların kurs yeri ve sergi salonu ihtiyaçlarını da gidereceklerini söyleyen Besim Dutlulu, Meslek Edindirme Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezi kurslarındaki öğretmenlerin ve vatandaşların bir araya gelebilecekleri bir düzen oluşturacaklarına vurgu yaptı. Dutlulu, şu ifadelere yer verdi: “Akhisar Belediyesi’nin bünyesinde faaliyet gösterecek Meslek Edindirme Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezi tarafından açılacak kurslar ve kentimizde faaliyet gösteren sanat derneklerinin çalışmaları tek bir çatı altında toplanacak. Bu sayede Halk Eğitim Merkezi kurslarında öğretmenlerin ve vatandaşların kurs yeri ve sergi salonu ihtiyacı da giderilmiş olacak.”

KENT MEYDANI OLARAK YENİDEN DÜZENLENECEK

Projenin içeriği hakkında bilgiler veren Besim Dutlulu, yaptığı yazılı açıklamada,  eski belediye binasının bulunduğu alanın kent meydanı olarak yeniden düzenleneceğini ifade etti. Dutlulu, açıklamasında, “Eski belediyenin bulunduğu alan, binanın tarihi dokusu korunarak kent meydanı olarak yeniden düzenlenecek. Bu sayede Akhisar’a yeni bir kent meydanı daha kazandıracağız. Bina restore edildikten sonra, belediyemizin açacağı meslek edindirme kursları ile Akhisarlılar meslek sahibi edinerek işsizlik sorununun da önüne geçilecek” diye konuştu. 

ŞEHİTLER ANITI İLE ŞEHİTLERİMİZ ÖLÜMSÜZLEŞECEK

‘Bizim inancımızda Şehitler ölmez’ diyerek sözlerine devam eden Besim Dutlulu, meydana yapılacak Şehitler Anıtı ile tüm Akhisarlı şehitlere vefa borcunu ödeyeceklerinin altını çizdi. Şehitlerimizin isimlerini bu proje sayesinde ölümsüz hale getireceklerine vurgu yapan Besim Dutlulu, “Geçmişten günümüze şehit olmuş asker, polis ve sivil tüm Akhisarlıların ve Akhisar’da şehit olmuşların anısına ithafen bir anıt yapılacak” diyerek şehitlere vefa borcunun yerine getirileceğini dile getirdi. Haber Merkezi  


1-gorsel-icerigi.jpg

 • Yorumlar 3
  Diğer Haberler
  REKLAM ALANI
  • Bu alana reklam verebilirsiniz | Sağ manşet
  1/20
  Başlangıç Tarihi
  Başlangıç Tarihi
  Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.