Zeytindostu yeni yönetimine Akhisardan Mustafa Alhatoğlu seçildi
AKHİSAR:(Kenan MOLLA)
Zeytindostu Zeytin ve Zeytinyağı Derneğinin yeni yönetimini belirledi. Zeytin ve zeytinyağı sektörünün en büyük sivil toplum kuruluşu olan Zeytindostu Derneğinin 1. Olağan Genel Kurulu 5 Eylül 2006 Salı günü Saat 13.00 de 1375 Sokak No.25 Cumhuriyet İş Merkezi Kat: 3 Alsancak İzmirde yapıldı. üyelerinin büyük ilgi gösterdiği genel kurulda yapılan oylama sonucu Zeytindostu Akhisar Temsilcisi Mustafa Alhat 7 kişilik yeni yönetime girdi. Yeni yönetim, Dernek başkanını ve yönetim organizasyonunu belirlemek üzere 22 Eylülde ilk toplantısını yapacak.
Zeytindostu Zeytin ve Zeytinyağı Derneği 5 Eylülde yapılan 1.Olağan Genel Kurul ile yeni yönetimini belirledi. İnternette sohbet grubu olarak yola çıkan Zeytindostu, gördüğü büyük ilgi karşısında geçtiğimiz Mart ayında dernekleşerek geçici yönetim kurulunu belirlemişti. Divan Başkanlığını İsmail Uğuralın yaptığı Genel Kurulda Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Zafer özer; Türkiyede zeytin ve zeytinyağı sektörünün en büyük sivil toplum hareketi haline gelen Zeytindostu grubunun dernek çatısı altında toplandığı 6 aylık süre içinde önemli çalışmalara imza attığını söyledi. özer, Türkiye çapında yürüttüğümüz faaliyetler sonucu ülkemizin en önemli ekonomik ürünlerinden olan zeytin ve zeytinyağının sorunlarını yüksek sesle dile getirdik. Yalnızca sektör temsilcilerini değil, bu ürüne ilgi duyan herkesi bir araya getirmek için yaptığımız çalışmaların olumlu geri dönüşlerini kısa sürede alıyoruz. Yeni yönetim kurulu ile birlikte çalışmalarımıza hız vereceğiz. Türkiyede sektörün sorunlarına demokratik bir platformda çözüm üretmek ve konuyla ilgili tüm kesimlerin dikkatini bu önemli ürüne çekmek için yepyeni projeler ortaya koyacağız dedi.
Dernek üyelerinin büyük ilgi gösterdiği genel kurulda yapılan oylama sonucu yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Zafer özer, Metin ölken, Yeşim Beyla, Mustafa Alhatoğlu, Reşat Akkan, İbrahim Ekiz, Burcu Efe. Denetim Kuruluna seçilen isimler ise şöyle; Mahmut Solaksubaşı, İsmail Uğural, Zerrin çelik.