AKHİSAR SAADET PARTİSİ İLÇE BAŞKANI SİMİTLİ TOPLANTI YAPTI!
AKHİSAR : (Kenan MOLLA)
Akhisar Saadet Partisi İlçe Başkanı Ahmet Erdoğdudan Sen Varsan Çare Var ve Sen Yoksan Çare de Yok Çözüm de Parti Lokalinde ilçe divanında simitli toplantı yaptı.
Akhisar Saadet Partisi İlçe Başkanı Ahmet Erdoğdu Parti Lokalinde genişletilmiş ilçe Divan toplantısında üyelere,temsilcilere ve geniş bir katılımda konuştu.Saadet Partisi İlçe Başkanı Ahmet Erdoğdu;Geçtiğimiz ay yaptığımız ilçe Divan toplantısının teşkilatımızı memnun etmiştir.Saadet Partisi İlçemizin tüm problemlerine ve problemin çözümü konusunda bilgi birikimimizi Akhisarlılarla paylaşmak istiyoruz.Yapılacak ilk seçimlerde Saadet Partimizi Ülkemizde ve Akhisarımızda birinci parti yapıp Akhisarımızı güzel bir Şehir konumuna getirmek istiyoruz.Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik, siyasi konulara deyinerek, 3 kasım seçimlerinde Milletimizin AKP iktidarına verdiği desteği hükümetin iyi değerlendiremediğini ve vatandaşın hükümetten olan beklentilerini ve ümitlerinin kesildiğini ifade ederek, Buradan çiftçi; esnaf, memur, emekli işçilerimize sesleniyorum çaresiz değilsiniz., çare sizsiniz, çare Milli Görüş hareketinin tek temsilcisi olan saadet Partisidir diyerek kürsüsünün önünde bulunan simit ve çayların burada bulunma sebebini söyle ifade etti.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan uzun yıllar milli görüşçülerle birlikte siyaset yaptı ve simit ile çay hesabını kendisinden müteakip defalar dinledik. Değerli dava kardeşlerim. Bir simit 25 YKR, bir çay 35 YKr olduğuna göre bir öğünde birsimit yiyip bir ça y içen birinin bir günlük masrafının 60 YKR olduğunu görürüz. Ortalama bir aileden 5 kişi olduğu düşünülürse ailenin öğün masrafı 3 YTL, günlük yemek masrafı ise 9 YTL olarak basit bir şekilde hesablanır. Buda ayda 270YTLlik bir harcamaya karşılık gelir.Askeri ücret ülkemizde 380 YTL olduğuna göre, askeri ücretli bir vatandaşın simit ve çay masrafı yaklaşık bir aylık gelirine yaklaşmaktadır.
Ülkemizde yaşayan ve nüfusun büyük bir çoğunluğunu oluşturan emekli, küçük esnaf ,çiftçi, dul ve yetimler daha zor koşullarda hayatını idare etmeye çalışmaktadır. Yukarıda simit hesabından da anlaşıldığı üzere, ekonomik veriler ülkemizin büyük bölümü için iyi değildir. Sadece ufak bir azınlık olan rantiye kesimi için iyi olduğu apaçık ortadadır. Buradan da hükümetin oyunu aldığı toplumun büyük kesiminin değil ufak bir kesime hizmet ettiğini anlıyoruz dedi.