İlk Üst Geçit Heyecanı Başladı!
Akhisar Akif ÖZALP
Akhisar Belediyesi tarafından trafiğin yoğun olduğu ve vatandaşlar ile araçların korkulu rüyası haline gelen İzmir İstanbul karayoluna üst geçit yapımı başladı ve çok kısa bir sürede bitirileceği bildirildi. Akhisar ilçesi İzmir Balıkesir karayolu ve İzmir Balıkesir demiryolları üzerinde ulaşım ağının içinde bulunduğundan yıllardır kanayan yara haline gelen vatandaşların, karayolu ve demiryollarında can vermesi artık nihayet buluyor.
19 Şubat ta ihalesi yapılan üst geçit in en kısa sürede bitirileceğini belirten Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı Akhisar Belediyesi olarak ilk kez yaya üst geçidi iniş çıkışlı, 6,70 mt yüksekliğinde çelik profil aksamlı yol karşısına geçmenin yanında demir yolunun karşısına da geçmeli 3 ayak halinde olup, üstü demir korkuluk aksamından yapılmıştır. Rampadan vatandaşı yormayacak şekilde yüzde 12 eğimli dıştaki rampanın genişliği ise 4 metredir. İhaleyi 19 Şubat tarihinde yapıldı, 4 firmanın iştirakiyle, Demiray şirketine kalmıştır. Ayrıca üst geçidin bulunduğu yerde TEAŞ a ait trafo ve alçak gerilim hatları TEAŞ tarafından yer altına alınacaktır. Bu katkılarından dolayı belediyemiz olarak TEAŞ a da teşekkürlerimizi sunarız dedi.
Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı üst geçit çalışmalarını bizzat yerinde inceleyerek çalışan işçilerle çay içti ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.