İlk Kontürlü Su Sayacı Takıldı!
Akhisar (Kenan MOLLA)
Akhisar Belediyesi ilk Akıllı Su Sayacını Şehrimiz Paşa Mahallesi 19 Sokak Numara 57 adresinde faaliyet gösteren Tad Ekmek ve Unlu Mamulleri Fırınına taktı. Akhisar Belediyesi Gelir Müdürü Vekili Bekir Koyun bir süre önce Ön Ödemeli Kartlı Akıllı Su Sayaçlarını şehrimize getirerek halkımızın hizmetine sunmuştuk, özellikle su tüketiminin fazla olduğu Lokantalar, Zeytin İşletmeleri, Kahvehaneler, Yıkama İstasyonları, İmalathanelerin yeni sisteme geçmelerini öneriyoruz demiştik. Bugün ilk Akıllı Sayacımızı buraya takıyoruz. Abone sahibi Mersin Avcı aylık ortalama 64 ton su tüketmekte buna karşılık Belediyemize 200 YTL para ödemektedir. Akıllı sayaçla Su tüketimi değişmeyecek ancak ödenen su bedeli 170 YTL ye düşecektir dedi.
Su Tahakkuk Şefi Sedat Ayaz Akıllı Sayaç takan bu abonemize daha önce ödemiş olduğu Depozit ücretini iade edeceğiz. Buradan sökmüş olduğumuz eski Su sayacını talep etmesi halinde zimmetle kendisine teslim edeceğiz veya Sayacı Belediyemize bırakırsa 15 YTLlik su vereceğiz. Bu hususta tercih tamamen abone sahibi Mersin Avcıda olacak, idarece herhangi bir zorlama yapılmayacaktır dedi.
İşletme sahibinin oğlu Oğuzhan Avcı Fırında Ekmek, Pide, Simit' in yanında Poğaça, börek imalatı yaptıklarını, pasta vb. unlu mamuller üretimi yapmayı da planladıklarını belirterek su tüketimlerinin yüksek olduğunu söyledi. Avcı Bir süre önce İnternet ve Basın yoluyla Belediye tarafından Ön Ödemeli Kartlı Akıllı Su Sayacı uygulamasının başladığını bu yöntemi kullananların %15 oranında ucuza su tüketebileceklerini öğrendim. Haberi duyunca çok sevindim, hemen bir Akıllı Sayaç alarak Belediyeye müracaat ettim. İndirim miktarını kayda değer buluyorum. Böyle bir indirim olanağı sağladığı için Belediye Başkanımız Sayın Salih Hızlıya teşekkür ediyorum. İnşallah bu oranı biraz daha yükseltir. Eğer işyerimde memnun kalırsam evimize de takmayı düşünüyorum dedi.