• BIST 9347.17
 • Altın 2025.205
 • Dolar 31.0707
 • Euro 33.6526
 • Manisa 4 °C
 • İzmir 9 °C
 • Forklift Operatörü, Depo ve Sevkiyat Elemanı Aranıyor
 • Deniz Anaokulunda 2024-2025 kayıt dönemi başladı
 • Zeytin Ağacı Budama Kursu Açılacaktır
 • Tarih Öğretmeni Aranıyor
 • Sevkiyat Personeli Aranıyor
 • Ön Muhasebe Personeli Aranıyor
 • Plasiyer Aranıyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

DYP’nin Tarım Politikaları Konferansı!

Okunma Sayısı: 2483
DYP’nin Tarım Politikaları Konferansı!
DYP Akhisar ilçe Teşkilatı’nın organizasyonu ile Akhisar Belediyesi Kültür Salonunda yapılan konferansta DYP Genel İdare Kurul  üyesi ve Tarım Komisyonu Başkanı Cevher Cevheri, GİK üyesi ve Tarım Komisyonu başkan yardımcısı Emin Dinleten konu

DYP’nin Tarım Politikaları Konferansı!

DYP Genel İdare Kurulu (GİK) ve Tarım Komisyon Başkanı Cevher Cevheri “Köylü Yeniden Millet’in Efendisi Olacak” dedi

AKHİSAR: (Kenan MOLLA)

DYP Akhisar ilçe Teşkilatı’nın organizasyonu ile Akhisar Belediyesi Kültür Salonunda yapılan konferansta DYP Genel İdare Kurul  üyesi ve Tarım Komisyonu Başkanı Cevher Cevheri, GİK üyesi ve Tarım Komisyonu başkan yardımcısı Emin Dinleten konuşmacı olarak katıldılar.

Konferans Genel Sekreterin açılış konuşmasıyla başladı. DYP Akhisar İlçe Başkanı Ahmet Dutlulu; “Biz her zaman köylü partisi olduk. İnşallah köylümüzü zor duruma düşüren iktidar partisini düşüreceğiz. DYP iktidar olacaktır.Köylünün partisi olan DYP’nin Tarım Politikaları bugün burada açıklanacaktır. Katılımınızdan dolayı herkese teşekkür ederim” dedi.

Daha sonra söz alan DYP Manisa İl Başkanı Rıfat Emin Uygur; “Değerli dava arkadaşlarım her şeyden önce  İlçe Başkanıma ve İlçe teşkilatına teşekkür ediyorum. Bu muktedir olmamış iktidarı neresinden eleştireceğimi bilemiyorum. Bu iktidarın övünerek söyledikleri “80 yıl dediler, 15 yıl dediler yapamadıklarını biz 4 yılda yaptık” dedikleri şeylerin hiç birini yapmadılar. Bugün burada birinci ağızdan tarımı tartışacağız.Biz dünyanın her tarafına ürünler gönderen bir ülkeyken bugün içinde bulunduğumuz durumu, bir de çiftçiye hakaret edilmesini içimize sindiremiyoruz. İçine sindirebilenler varsa bu hükümetle devam etsin, ama bu çiftçi seçimde tepkisini gösterecektir.Türkiye tarımda birçok üründe birinci sıradayken şimdi AB’ye uyum diyerek bu ürünleri ve çiftçiyi yok ettiler. “ diyerek başbakanın  seçim politikalarını ve cumhurbaşkanlığı yolundaki çalışmalarını eleştirdi.

Akhisar Ziraat Odası Başkanı Naci Özkara; “Ben Akhisar çiftçisinin önceki durumu ve bugünkü durumundan bahsedeceğim. Akhisar’da ürün çeşidinde en fazla ürünümüz varken bugün aç kalmaya mahkum edildik.  22 bin ton tütün üretirken bugün 9 bin ton tütüne düştü. Yanlış politikalar bizi bu duruma düşürdü. Ama biliniyor ki DYP döneminde durum bu şekilde değildi. Şimdi çiftçi ne ailesini ne de kendisini bakabilir. Pamuk buna keza. Rakamlar ortada, mazotun, gübrenin fiyatı ortada, çiftçi bana soruyor, başkanım biz ne ekeceğiz?. Hiç bir cevap veremiyorum. Çünkü bende bilmiyorum” dedi.

Tariş Üzüm Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Murat Uludemir’in konuşması dikkat çekiciydi. Uludemir; ülkemiz 1900 yılların başıyla 2000’li yılları arasında hiçbir fark yok. O günün kapitülasyonları bugün isim değiştirerek  Dünya Bankası ve IMF olmuştur. Ülke bütününün çimentosu bizleriz yani çiftçiler. Onların hedefinde de bizler varız. DYP hem ekonomide hem de ülke yönetimde Kuvayi milliye ruhunu yeniden uyandırmalıdır. Bu da her DYP’linin görevidir. Diyerek konuşmasını rakamlarla dünü ve bugünü değerlendirerek devam ettirdi. Hükümeti destekleme oyunları nedeniyle eleştirdi. Ülkemizin dışa bağımlı hale getirilmek istendiğine dikkat çekti.

DYP Genel İdare Kurulu Üyesi Tarım Komisyonu başkan yardımcısı Emin Dinleten; ”Genel İdare Kurulu olarak görevlendirdiğimizden bu yana Başkanımızın bize önerisi olan halkla beraber olma noktasından yola çıkarak Trakya’dan başlayarak bütün ülkemizi adım adım  ziyaretler yapıyoruz. Bu ziyaretlerde görüyoruz ki verimli topraklarda yaşıyoruz. Ama ne yazık ki çiftçi tepkili bu şartlar altında devam edemeyeceklerini söylüyorlar. Her biri cebinde para olmadan borçla yaşamlarını sürdürüyorlar. Bunların her birini görmek çok acı. Biz bu noktadan yola çıkarak kurduğumuz tarım komisyonu olarak bütün çalışmalarımızı rapor haline getirecek ve sizlere sunacağız” diyerek konuşmalarını tarım ürünlerinin Türkiye’deki ve Avrupa’daki durumunu rakamlarla değerlendirdi.Allah sizleri ve bizleri doğru yoldan ayırmasın” dedi.

DYP Genel İdare Kurul  üyesi ve Tarım Komisyonu Başkanı Cevher Cevheri; Burada coşkulu bir siyaset konuşması yapmayacağım. Burada Türkiye’de yapmış olduğumuz çalışmaların ve DYP’nin Türk tarımına bakışını anlatacağım. Eleştiriler mutlaka olacak ama eleştiriler yanında eğer ki gerçekleşecek projeleri anlatamazsak her şey boş ve havada kalacaktır. Ben size DYP’nin iktidar olması durumunda tarıma ile ilgili çalışmalarını aktaracağım. Çiftçinin bugünkü durumundan kurtarılması için yapacağımız çalışmaları anlatacağım. Biz çiftçinin partisiyiz ve çiftçimiz bu milletin efendisidir. Onların refah düzeyini artırmak onlara gerçek destek sağlamak mutlaka geri dönüşü sağlanacak bir destektir” diyerek sözlerini sürdüren rakamlarla politikalarını açıkladı.


 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.