Akhisar Eğitim-Bir-Senden 160 Kişilik İftar Yemeği!
Akhisar : (Kenan MOLLA)
Akhisar Eğitimciler Birliği Sendikası İlçe Yönetim Kurulu (Eğitim Bir-Sen) 160 Kişilik İftar yemeğini Caferin Yeri Restaurantta verdi. İftar yemeğine katılan Akhisar Eğitim-Bir-Sen üyelerini Caferin Yeri Restaurant girişinde Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Akhisar Eğitim-Bir-Sen üyeleri girişte tek liste ile seçime giren yeni yönetim kurulu üyelerini ve delegelerini seçtiler. Yeni Akhisar Eğitimciler Birliği Sendikası İlçe Yönetim Kurulu (Eğitim Bir-Sen) Başkanı Halil İbrahim Şimşek, Sekreter Ömer Füzün, Mali Sekreter Yıldırım Bayır, Üyeler Mahmut Binay ve Tufan Çelik seçildi. Eğitimciler Birliği Sendikası Akhisar Temsilciliği Manisa İl Merkezi Şube Delegesine Abdullah Harbi, Ahmet Girgir, Ali Karabaş, Aydın Sav, Tufan Çelik, Yıldırım Bayır, Ekrem Kurt, Halil Boncuk, Halil İbrahim Şimşek, Halil İbrahim Uslu, Halil Yılmaz, İsmail Şahin, Sebahattin Yıldırım, İsmail Yalturak, Kadir Demirel, Mahmut Binay, Mehmet Çelik, Murat Tutuk, Mustafa Cabar, Nurullah Ceylan, Ömer Füzün, Ramazan Kara, Ramazan Kuşçu, Recep Boztoprak, İsmail Tokmak, Selçuk Akyıldız, Aydın Taşkaya, Coşkun Çetin.seçildiler.
İftar yemeğinde konuşan Akhisar Eğitimciler Birliği Sendikası İlçe Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Şimşek; Değerli dostlarım,sizlerle birlikte demokrasiye, sivilleşmeye, Akhisara eğitim kalitesini arttırmasına önemli katkılarda bulunduk. Bunları sizden aldığımız güçle birlikte yaptık.Biz sendikacılığı hizmet alanı olarak görüyoruz. ideolojik sendikacılık yapmamaya özen gösteriyoruz. Hizmetlerimizle anılmak istiyoruz, Akhisarımızın eğitimdeki yerini; ilk üçün içinde yer almak olarak hedefliyoruz. Geçen hafta Manisada milletvekilleriyle birlikte bir toplantıya buluştuk. Bu toplantıya şube başkanımızla birlikte, tüm ilçe başkanlarımız da katıldı. Manisanın eğitim sorularını masaya yatırıldı. Biz Akhisar öğretmenevi sorununu dile getirdik. Tekel binasının tamamını öğretmenevi olarak tahsis edilmesi konusunda geniş bir rapor sunduk. Biliyorsunuz liseler 4 yıla çıkarıldı.son iki yıldır meslek liselerine yoğun bir talep söz konusu Endüstri Meslek Lisesi, Kız Meslek Lisesi ve Ticaret Meslek Liselerimiz ağzına kadar öğrencilerle doldu. Önümüzdeki yıl mezun verilmeyecek olması nedeniyle, birinci sınıfa kayıt yaptıracak yeni öğrencilere yer bulma konusu büyük bir problem olarak karşımızda durmaktadır. Öğretmenevi olarak tahsis edilmiş bulunan Kız Meslek Lisesi binasını okul olarak kullanılması aklın gereğidir, Akhisarın menfaatinedir. Bu bakımdan Tekel binasının öğretmenevi olarak verilmesi de yine Akhisarımızın menfaatinedir. Bu konuda yoğun temaslarımız devam etmektedir, yetkilileri ikna etmede başarılı olacağımızı umuyorum dedi.
Akhisar Eğitimciler Birliği Sendikası İlçe Yönetim Kurulu (Eğitim Bir-Sen) düzenlediği İftar yemeğine Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sözcüer, Şube Müdürü Cafer Tetik ve Eğitim Bir-Sen üyeleri ve misafirler katıldı.
Akhisar Eğitim-Bir-Senden 160 Kişilik İftar Yemeği!
![Akhisar Eğitim-Bir-Senden 160 Kişilik İftar Yemeği!](https://www.akhisarhaber.com/d/news/1984.jpg)
Akhisar Eğitimciler Birliği Sendikası İlçe Yönetim Kurulu (Eğitim Bir-Sen) 160 Kişilik İftar yemeğini Caferin Yeri Restaurantta verdi. İftar yemeğine katılan Akhisar Eğitim-Bir-Sen üyelerini Caferin Yeri Restaurant girişinde Yö