A Gençler Türkiye Şampiyonası Üçüncü gününde finalistler belli oldu. Finalistler Mako Spor ve Balıkesir Yeni Sanayi Spor oldu. Final maçı 17 Nisan 2005 pazar günü Akhisar Şehir stadında saat 17:00' de başlayacak. Maçların özeti................
A GENÇLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA ÜÇÜNCÜ GÜN
Akhisar (Kenan MOLLA)
Günün ilk maçı olan Biga Spor Mako Spor arasında oynanan karşılaşma Mako Spor un 2-0 galibiyeti ile son bulurken finale adını yazdıran ilk takım Bursa Mako Spor oldu.
İlk yarısı 0-0 sona eren karşılaşmada ikinci yarıya hızlı başlayan Mako Spor oldu. 48.dk. Emrah Demir takımını 1-0 öne geçiren golü attı. 65.dk. Ahmet Buladı ile durumu 2-0 yaptı ve finalist oldu.
------------------------------
A GENÇLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA ÜÇÜNCÜ GÜN
Akhisar (Kenan MOLLA)
BALIKESİR YENİ SANAYİ SPOR : 1
İZMİR YENİ BORNOVA SPOR : 0
Saat: 17.00
Stad: Akhisar Şehir
Hakemler: Taner Ütebay***, Kudret Ulutaş***, Ferhat Semen***
Balıkesir Yeni Sanayi Spor: Semih***, Selahattin***, Erhan***(Çiçek**), Serkan***, Gürdal***, Alpez****, Emrah***, Fatih***(Müjdat**), Ahmet**** (90.Adem?), Oktay****, Tayfun***
İzmir Yeni Bornova Spor: Enis**, Ömer**, Muharrem Kağan**, Emre**, Suat***, Ümit**, Faruk**, Hakan*(Çağrı**), Cihan***, Yaşar** (Mert*), Muharrem**(Rıdvan**)
Goller: 74.Ahmet 1-0.
Günün ikinci maçı olan Balıkesir Yeni Sanayi Spor ile İzmir Yeni Bornova Spor arasında oynandı. Futbola elverişli bir havada geçen karşılaşmada ilk yarısı 0-0 sona erdi. İkinci yarıya Yeni Sanayi Spor un atakları 74.dakikada son buldu. Bu dakikada Ahmet Çelik Oktay ın mükemmel ortasını topu ağlara göndererek takımını 1-0 öne geçirdi. 80.dk. Yeni Bornova Spor atağında Cihan müsait durumda topu auta atarak takımını golden etti. 83.dk Emrah ve 85.dk Oktay, 89.dk. Ahmet Çelik girdikleri gollük pozisyonları değerlendiremedi ve sahadan 1-0 galip ayrılarak takımını finale taşıdı. (Kenan MOLLA)