ULUSLAR ARASI AKHİSAR HALK DANSLARI VE GENÇLİK ŞENLİĞİ BAŞLIYOR!
AKHİSAR (Kenan MOLLA)
Akhisar Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 5. Uluslar arası Halk Dansları ve Gençlik Şenliği üç yıl aradan sonra 15-20 tarihleri arasında yapılacak.
Yedi gün sürecek 5. Akhisar Uluslararası Halk Dansları ve Gençlik Şenliğine, Bulgaristan, Gürcistan, K.K.T.C., Macaristan, Makedonya, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan Karadağ, Tunus ve Türkiyeyi temsilen Akhisardan 3 Okulun ekipleri katılacak.
Bir hafta sürecek etkinlik 15 mayıs Pazar günü saat 17.30 da Şenlik Yürüyüşü ile başlayacak. 16 mayıs günü Tüm konuk ekipler Selçuk-Efese yapılan geziye katılacaklar. 17 mayıs saat 10.00-17.30 arası Kapalı spor salonunda iki gösteri, 18 Mayıs günü de tek gösteri Akhisardaki tüm okul öğrencilerine yapılacak. 19 Mayıs Atatürkü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Törenlerine katılacak olan ekipler, aynı günün akşamı saat 21.00 de Yine Kapalı spor salonunda Halka son gösterilerini sunacaklar. 21 Mayıs günü saat 10.00 dan itibaren konuk Ülke ekipleri Akhisardan uğurlanacaklar.
On bir ülkeden gelecek ekiplerin 350 ye yakın öğrencileri Akhisarlı öğrenciler tarafından evlerinde konuk edilirlerken, başlarında gelen yönetici ve öğretmenleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Otellerde ağırlanacaklardır.
10 Mayıs 2005 at 11:39:38