• BIST 1.519,250
 • Altın 548,63
 • Dolar 9,5000
 • Euro 11,0244
 • Manisa 13 °C
 • İzmir 13 °C
 • 25 personel alımı yapılacaktır
 • Örge Petrol akaryakıt istasyonunda ön saha görevlisi aranıyor
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı belli oldu
 • KPSS ve DGS deneme sınavları kayıtları başladı
 • Yükleyici operatörü aranıyor
 • Bay – bayan pompa satış görevlisi aranıyor
 • Takı Kuyumculuk'ta çadır günleri başlıyor
 • Amerikan Kültür Dil Kursunda ücretsiz dil beceri düzeyi ölçülüyor
 • Bay – bayan eleman aranıyor
 • Bayan eleman aranıyor
 • Özel EDUZONE Yabancı Dil Kursu 2021/2022 Eğitim Öğretim yılı kayıtlarına başladı!
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur.

Türkiye Satranç Federasyonu Başkan Yardımcısı Akhisar' da

Okunma Sayısı: 3047
Türkiye Satranç Federasyonu Başkan Yardımcısı Akhisar da
Türkiye Satranç Federasyonu yönetim kurulu üyesi ve başkan vekili Murat Kul, Özel Akhisar Koleji kurucusu ve aynı zamanda Türkiye satranç federasyonu disiplin kurulu başkanı Vehbi Başaran ‘ın davetiyle , Özel Akhisar Kolejine gelerek incelemeler d

TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU BAŞKAN VEKİLİ MURAT KUL, ÖZEL AKHİSAR KOLEJİNDE KONFERANS VERDİ!
AKHİSAR: (Tuncay ŞEN)

Türkiye Satranç Federasyonu yönetim kurulu üyesi ve başkan vekili Murat Kul, Özel Akhisar Koleji kurucusu ve aynı zamanda Türkiye satranç federasyonu disiplin kurulu başkanı Vehbi Başaran ‘ın davetiyle , Özel Akhisar Kolejine gelerek incelemeler de bulunduktan sonra, konferans verdi.

Türkiye Satranç Federasyonu yönetim kurulu üyesi ve başkan vekili ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in Basın Danışmanı Murat Kul, Özel Akhisar Koleji kurucusu ve aynı zamanda Türkiye satranç federasyonu disiplin kurulu başkanı Vehbi Başaran ‘ın davetiyle , Özel Akhisar Kolejine gelerek incelemeler de bulunduktan sonra , konferans verdi.

Okul Müdürü Mesut Kemerli; ”Akhisar da ilk kez bizim okulumuz da satranç bir ders olarak okutulmaya başladı. Şu an 308 öğrencimizin hepsi satranç biliyorlar. Beşinci sınıflara kadar hafta da iki saat satranç dersi verilirken, 6.cı sınıftan itibaren hafta da 6 saat sosyal etkinlikler bünyesinde satranç dersi verilmektedir” dedi.

Okul kurucusu ve aynı zamanda Türkiye Satranç federasyonu disiplin kurulu başkanı Vehbi Başaran;”Okullarının satranç sporuna kurulduğu yıllardan beri özel olarak ilgi göstermektedir. Bölgemizde çok başarılı satranç oyuncular yetiştirdik.Bir kaç tanesi burslu olarak başka okullara transfer oldular, onlar bizim gözümüz de hala bizim öğrencimiz olarak görmekle birlikte ; onların bizden gittikten sonra satrançtaki başarılarının düşüşünü görünce üzüldük.Akhisar da geleneksel hale getirdiğimiz satranç turnuvamıza ilgi her yıl katlanarak artmakta. Biz okul olarak zaman zaman Türkiye satrancında önde gelen isimleri Akhisar’a davet ediyoruz.Daha önce de Türkiye Satranç Federasyonu başkanı Ali Nihat Yazıcı, fahri başkanımız Kahraman Olgaç, eski Türkiye satranç Şampiyonu Ateş Ülker’i de davet ederek Akhisar lı satranç severlerin Türkiye Satrancının ünlü simalarınla tanışmalarına katkıda bulunduk.Bu kez federasyonumuzun yönetim kurulu üyesi ve başkan vekili Murat Kul’u davet ettik.Davetimizi kırmadılar. Türkiye satrancının önemli kişilerini Akhisar lı satrançlılarla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye satranç Federasyonu yönetim kurulu üyesi ve başkan vekili ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in Basın Danışmanı Murat Kul;” Türkiye satrançlılarının yakından tanıdığı Akhisar satrancının en verimli ve en başarılı okullarından Özel Akhisar Kolejinin davetini elbette kıramazdım.Akhisar satranç ta ismini duyuran önemli bölgelerimizden biri.Yaptığı turnuvaları ve oyuncuları ve ülkemiz çapın da önemli hakemleri olan bir ilçemiz.Bu ilçemiz de satranca çok önem verilen ,ve kuruluşundan beri satranç derslerini müfredatına koyan Özel Akhisar kolejini gezdik, okulunuzu çok beğendim.tüm öğrencilerinin satranç biliyor olması beni duygulandırdı. Başarılarda katkısı olan aynı zaman da Federasyonumuzun disiplin kurulu başkanı da olan kurucusu Vehbi başaran başta olmak üzere okul müdürü Mesut  Kemerli ve satranç öğretmeni uluslar arası hakem Kıyasettin Aydın’ı kutlarım.İnşallah satrançtaki başarılarınız daha da artarak devam eder ve bu başarılı öğrencileriniz FİDE ustası, Uluslar arası Usta , hatta Grandmaster olursunuz.Ama unutmamalısınız ki ,çok ama çok çalışmanız gerekiyor.satrancın özellikle matematik,fizik ve kimya gibi sayısal derslerde başarıyı arttırdığı artık ispatlandı.Öğrencileri kötü alışkanlıklardan korurken, kaybetmeyi öğretiyor.Çünkü satranç ta kaybetmek var.Bunu öğreniyorsunuz.hayatta da kaybetmek olabiliyor.satranç sporcuları gerçek hayattaki kaybedişlerinde daha metanetli olabilmektedirler.Bu yüzden oyunda kaybettiğiniz de asla rakibinize , ailenize ,hocanıza, hakemlere kızmayın.centilmenliği asla bırakmayın.Buraya gelmeden önce Akhisar satrancını tanımakla birlikte içinden gördüğümde daha da mutlu oldum. Akhisar da ki yerel Internet sitelerinde satranç haberlerinin çok çıkması ayrıca sevindirici gelişme. Örneğin akhisarhaber.com siteniz ve okulunuz satranç öğretmeni uluslar arası satranç hakemi Kıyasettin Aydın ile yapılmış röportajı gördüm.Yerel basınınıza da satranca gösterdiği ilgiden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum ”dedi.

Murat Kul, ”Akhisar satrançtaki başarısını elbette kayıtsız kalamazdık.Bu anlamda Akhisar satrancına uzun yıllar verdiği emeklerden dolayı Uluslar arası hakem Kıyasettin Aydın’ın kurucusu ve öğretmenliğini yaptığı Akhisar Satranç Eğitim Merkezine (ASEM) ‘e bir adet diz üstü bilgisayar, 30 adet satranç yakımı, 20 satranç saati ve bilgisayar LCD monitörü verdik.Tüm Akhisar satranççıları bunlardan yararlanabilirler ”dedi.

Murat Kul, konferans sonrası öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.Akhisar’ın tarihi ve turistik yerlerini gezdi.Hüsnü Kahraman  Kültür Park da inşaatı devam eden Japon bahçesine ziyarette bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.Fotoğraf sanatına ilgisi olan Murat Kul okul da ve Akhisar da sık sık fotoğraflar çekti.
 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ALOĞLU GRUP İNŞAAT
 • Aloğlu İnşaat
 • Aloğlu İnşaat
 • Aloğlu İnşaat
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.