• BIST 10771.36
 • Altın 2493.09
 • Dolar 32.7826
 • Euro 35.0775
 • Manisa 35 °C
 • İzmir 37 °C
 • Haydi, Akhisarlılar Milli Heyecanı Dev Ekranda Yaşayalım
 • Has Evrensel Kurs Kayıtları İçin Acele Edin
 • On Numara Lezzet Lokantası hizmet vermeye başladı
 • Arıza Bakım Sevkiyat ve Depo Personeli arıyoruz
 • Erkek Personel Alınacaktır
 • Halikarnass Restaurant’ta Cuma ve Cumartesi Günleri canlı müzik
 • Merkez Radikal Kursta Yaz Kursu Başlıyor
 • Boutique Beyza Akhisarlıların hizmetine açıldı
 • Yeni Yöntem ve Pusula Kurs Merkezi Yaz Kursu
 • Deniz Kurs Merkezlerinde Yaz Kursu
 • Proses Alanında Çalışmak Üzere Erkek Personel Aranıyor
 • Akhisar Enza Home Sevkiyat Personelleri Aranıyor
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Kütüphane Haftasına 'Akhisar Genç İş Adamları' Sponsor Oldu!

Okunma Sayısı: 3340
Kütüphane Haftasına Akhisar Genç İş Adamları Sponsor Oldu!
Her yıl Mart ayının üçüncü haftası kutlanan “Kütüphane haftası“ etkinliklerinin bu yıl ki sponsoru, Akhisar Genç İş Adamları Derneği  (AKGİAD) oldu. Akhisar Zeynalzade halk Kütüphanesi müdür vekili Şahin Gergin ve Kütüphane Satranç Turnuvası

Kütüphane Haftası Etkinliklerine 'Akhisar Genç İş Adamları Derneği' Sponsor Oldu!
AKHİSAR: (Kenan MOLLA)

Her yıl Mart ayının üçüncü haftası kutlanan “Kütüphane haftası“ etkinliklerinin bu yıl ki sponsoru, Akhisar Genç İş Adamları Derneği  (AKGİAD) oldu. Akhisar Zeynalzade halk Kütüphanesi müdür vekili Şahin Gergin ve Kütüphane Satranç Turnuvası organizasyon komitesi üyesi ve satranç hakemi Dr.Tuncay şen AKGİAD ‘ı ziyaret ederek etkinlikler hakkında bilgi verdiler. Ziyaret sırasın da AKGİAD yönetim kurulu başkanı İsmail Tatar, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Ulusoy, Vehbi Bakırlıoğlu, Mustafa Göldelioğlu, Yılmaz Çatalcalı, Hakan Barutçuoğlu, Gökhan Okur ve AKGİAD Genel Koordinatörü Sema Çolakoğlu hazır bulundular.

Akhisar Genç İş Adamları Derneği Yönetim kurulu Başkanı İsmail Tatar, “Derneğimize bir süre önce Kütüphane haftası etkinliklerine sponsor olmamızı teklif eden Sayın Akhisar Zeynalzade Halk Kütüphanesi müdür vekili Şahin Gergin ve bu etkinlikler çerçevesinde yapılacak olan ‘kütüphane satranç turnuvası organizasyon komitesi üyelerinden Dr.Tuncay Şen ‘in tekliflerini yönetim kurlu olarak değerlendirerek kabul ettik. Hepimiz çocukken Halk kütüphanemizde ders çalışırdık, o günlere döndüğümüzde , kütüphanemizin bizde bıraktığı tatlı anıları anımsadık. Göreve geldiğinden buyana müdür vekilimiz Şahin Gergin , kütüphanemize çok büyük katkılarda sağladığını duyuyorduk. Yıllardır ‘Kütüphane Haftası ‘etkinlikleriyle Kütüphanemizin adını sıkça duyurdu..Çocuklarımıza kitap okuma sevgisini, kütüphaneden nasıl verimli yararlanılabileceğini öğretirken  sosyal etkinliklere ve kültürel ve sanatsal faaliyetlere kütüphanemizi açarak Akhisar’ımızın bu alanlarda önemli katkılarda bulundu.Yapılan teklif, bizi bu yönleriyle değerlendirdiğimizde, çok mutlu  etti.Akhisar Genç İş Adamları Derneği olarak ,Akhisar’ımız için yapılacak her güzel atılıma yürekten destek vermeyi amaç edinmiştik. Gücümüz oranın da Akhisar yararına olduğumuz her etkinliğe destek vermeye devam edeceğiz.”dedi.

2000 yılından bu yana Akhisar  Zeynelzade Halk Kütüphanesi müdürlüğünü vekaleten yürüten Şahin Gergin, "İdari inisiyatif bana verilince ilk işim çocukların kütüphane okuyucu salonlarında rahatça çalışabilmeleri için ısınma sorununu çözmek oldu. Özel bir dershaneden o yılki kütüphane haftasında ekonomik imkanları sınırlı  bir öğrenciye ÖSS kursu hakkı kütüphanemiz adına vermesini istedik, kabul etti. Bu arada ülkemizde her yıl kutlanmakta olan Kütüphane Haftasının ilçemizde daha sönük geçtiğini fark ettim. Akhisar' lı  oluşumun avantajıyla, hemen bir program hazırlayarak, sarrafları dolaştım 6 tane çeyrek altın topladım. Bu altınları Kütüphaneden en çok yararlanan okuyucularımıza kaymakam ve protokolün katıldığı törende dağıttım. Bu altın geleneğini 1-2 sene daha devam ettirdik. Daha sonra 2003 yılında kütüphanede bir satranç kursu düzenledik ve kendim de kursiyer oldum. Halk Eğitim Merkezi ile birlik düzenlediğimiz bu kurs sayesinde 20’ye yakın satranç takımı ve ayaklı satranç eğitim malzemeleri edindik. 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencilerinden bir grup ile kütüphanemiz yararına ‘Gülün Kokusu Vardı’ isimli folklorik halk müziği konseri düzenledik. Ayni yıl ödülleri Kütüphane Haftası töreninde verilmek üzere Satranç Turnuvası düzenledik. Ve bu turnuvayı her yıl yaparak gelenekselleştirdik. Bu sayede hem satranç sporu hem de kütüphane hizmetlerinin tanıtımı yaygınlaşmış oldu.Mart  ayının üçüncü haftası kutlanan "Kütüphanecilik Haftası" her yıl bir önceki yılın etkinliklerini aşarak ;sevgisini aşılamak, kütüphanemizden yararlanmayı sağlamak, kitap okunmasını teşvik etmeye yönelik etkinlikler düzenledik.Bunlara ek olarak etkinlikler içerisinde kültürel ve sanatsal faaliyetlere hep yer verdik.her yıl etkinliklere bir sponsor desteği arıyoruz.bu yıl ki "kütüphane haftası " etkinliklerine Genç İş Adamları Derneği' nin olmasını istedik, onların kuruluşundan bu yana Akhisar'ımıza çok önemli katkıları olduğunu düşünüyorum." dedi.

Etkinlikler içerisinde yer alan Satranç Turnuvası organizasyon komitesi üyesi ve satranç hakemi Dr. Tuncay Şen ‘ de, AKGİAD  yönetim kurulu üyelerine Akhisar da ki hızla gelişen satranç ortamı hakkında bilgi verdi. Tuncay Şen, “Şu an altın çağını yaşayan Akhisar satrancını bu günlere dek taşıyan TSF disiplin Kurulu başkanı Vehbi Başaran,Uluslar arası hakem Kıyasettin Aydın ve TSF ilçe temsilcisi FİDE hakemi Mesut Avcı gibi büyüklerimizin çok önemli katkıları oldu. Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde bu yıl beşinci geleneksel Kütüphane turnuvasını Akhisar’ımıza kazandıran müdürümüz Şahin Gergin’ e teşekkürlerimi sunuyorum. Bu  turnuvamızda Federasyonumuzun standartlarına ulaşmak için düşünme süresini 1 saate çıkarıp, turnuva gününü iki güne kaydırdık. Ayrıca maddi ödülleri yükselttik. İlçemizde ileride yapılmasını arzu ettiğimiz ulusal ölçekteki bir turnuvanın protipi gibi görüyoruz. Etkinliklerimize sponsor olan Akhisar Genç İş Adamları derneği ne bölge satranççıları adına teşekkürlerimi sunuyorum. Çünkü bu turnuva bölgesel çaptadır” dedi.


 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.