Kadın Kolları Bedensel Ve Zihinsel Engelliler Derneğini Ziyaret Ettiler!
Akhisar: (Kenan MOLLA)
Akhisar MHP, DYP, DSP, AKP, GP, kadın Kolları ve ADD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Şen ve Yönetim Kurulu Üyeleri 9 ay önce açılan Bedensel ve Zihinsel Engelliler derneğini ziyaret ederek dernek başkanı Metin Örenden ve yönetim kurulu üyeleri Fikri Alim, Sabri Sülüner, Ülkü Ataner, Mehmet Kuyucu dan bilgi aldılar.
Akhisar Bedensel ve Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı metin Ören Atatürkçü Düşünce Derneği başkanı ve MHP, DYP, GP, DSP, AKP Kadın kolları Başkanlarına derneğin işleyişiyle bilgi verdi. Metin Ören, Bugün zamanlarınızı bizlere ayırdığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bundan 9 ay önce hizmete açtığımız derneğimizde 40 öğrenci, 70 üyemiz ve 5 gönüllü annelerimiz Deniz Başlı, Seher Kazan, Mine Hazar, Bircan Atamer ve Bircan karakuş ile hizmet veriyoruz. Akhisarda 1000 aşkın bedensel ve zihinsel engelli var. Bu güne kadar engelliler ikinci, üçüncü sınıf bir birey haline geldiler. Sahiplenmek şöyle dursun sokakta gördüğümüz bir engelliyi dilenci diye sadaka verir hale geldik. Biz toplu olarak engellilerin dilenci olmadığını bunları eğiterek tedavi edilerek topluma kazandırılmasını, bunlar da bizler gibi birer birey olduğunu ve onlarında yaşamaya hakkı olduğunu anlatmak istiyoruz. 9 ay gibi bir sürede hiçbir kapıya gitmeden sadece levhamızı görerek 40 civarında engelli çocuğumuz, gönüllü annelerimiz ve 70 üyemiz oldu. engellilerimiz beklentileri dernek olarak da vatandaş olarak da bizlere destek olacaksınız. Devletimiz bu çocuklarımızı aylık 10 saatlik bir program bunun 6 saati gurup 4 saati bireysel hizmet ortalama bir çocuğa 45 dakikalık eğitim veriliyor. Sağlıklı bir çocuk bile haftada 45 dakikalık eğitimin az olduğunu bir hafta boyunca ne kadar aklında tutabilir. Ona verilen bedensel hizmeti ne kadar faydası olur. Hiç faydası olmaz. Biz de dernek olarak bu hizmetleri günlük 8 saat verelim Daha çabuk sağlıklarına kavuşturmak istiyoruz. %80 engellimiz mutlaka bağımlı yaşamak zorunda. Akhisar olarak bütün siyasi parti, sivil toplum örgütleri, odalarımız, esnafımızda Akhisarımıza iyi hizmet iyi bir şeyler yapmak için hizmet veriyor. Bu ilk toplantıyı sizlerle yaptık. Biz derneğimizi anlatalım yapmak istediklerimizi sizlerle paylaşalım sizler de anne gibi destek olmanız dedi.
Kadın Kolları Bedensel Ve Zihinsel Engelliler Derneğini Ziyaret Ettiler!
![Kadın Kolları Bedensel Ve Zihinsel Engelliler Derneğini Ziyaret Ettiler!](https://www.akhisarhaber.com/d/news/1422.jpg)
Akhisar MHP, DYP, DSP, AKP, GP, kadın Kolları ve ADD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Şen ve Yönetim Kurulu Üyeleri 9 ay önce açılan Bedensel ve Zihinsel Engelliler derneğini ziyaret ederek dernek başkanı Metin Örenden ve yönetim kurulu üyeleri Fi