Halk Eğitim Müdürlüğü Okuma-Yazma Kursu Sona Erdi!
AKHİSAR: (Kenan MOLLA)
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü 2006-2007 öğretim yılı Okuma-yazma belge törenini Gazi Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu İlköğretim Okulunda düzenledi. Törene Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Eryüksel, Süleymanlı Kasabası Belediye Başkanı Hasan Paşalı, İlçe Müftüsü Mikail Polat, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Kemal Sözcüer, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Sebahattin Çakmak, Süleyman Mermer ve birçok davetli ile beraber bütün okul müdürleri katıldı.
Tören Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı okunmasından sonra tören başladı Açış Konuşmasını Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Arif Çivi yaptı. Arif Çivi; Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün okuma-yazma kurslarının yanında istihdama yönelik kurslara da öncelik verdiklerini belirtti. Bu kurslarda kendilerine destek olan Başta Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediye olmak üzere bir çak kamu kurum ve kuruluşuna teşekkür etti.
Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sözcüer; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Akhisarın Eğitiminden sorumlu olduklarını ancak Halk Eğitimi Merkezinin yetişkin eğitimi ile ilgilendiğini, bu kurumun Akhisarlıların her türlü kurs ihtiyacına cevap verebileceğini, işinin bu olduğunu belirtti.
Törende Akhisar Kaymakamı Mustafa Çekte bir konuşma yaptı. Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek;Dünyada milletlerin eğitime verdikleri öneme göre gelişmişlik sırasına sokulduğunu, eğitim sıkıntısını çözmüş devletlerin gelişmişlikte üst sıralara yerleştiğini söyledi. Biz de okuma- yazma eğitimi de dâhil olmak üzere toplumun ihtiyaçlarına yönelik eğitimi verme konusunda başarıya ulaşmak zorundayız dedi.
Akhisar 6 Eylül İlköğretim Okulu Halk Oyunları ekibinin gösterilerinden sonra, Okuma yazma öğrenen 250 kursiyere 20 gruptan oluşan temsilcilere Belgelerini Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek verdi.
Halk Eğitim Müdürlüğü Okuma-Yazma Kursu Sona Erdi!
![Halk Eğitim Müdürlüğü Okuma-Yazma Kursu Sona Erdi!](https://www.akhisarhaber.com/d/news/1281.jpg)
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü 2006-2007 öğretim yılı Okuma-yazma belge törenini Gazi Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu İlköğretim Okulunda düzenledi. Törene Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Eryüksel, Süleyma