Genç Kızlarda Akhisar Anadolu ve Akhisar Çağlak Anadolu Gruplarında Şampiyon Oldu!
AKHİSAR: (Kenan MOLLA)
Manisa Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği Genç Kızlar basketbol grup maçlarında A grubunda Akhisar Anadolu Lisesi, B grubunda Akhisar Çağlak Anadolu Lisesi basketbol takımları rakiplerini farklı yendi.
Günün ilk maçında Akhisar Anadolu Lisesi Kız basketbol takımı, Akhisar Namık Oğul Lisesi Kız Basketbol takımını 38 sayı farkla 60-22 yendi. Günün ikinci maçı olan Akhisar Anadolu Çağlak Lisesi, Soma Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesini 62 sayı farkla 77-15 yendi.
A Grubunda mücadele eden Akhisar Anadolu Lisesi, Burcu, Selenay, Nur, Elif, İrem, Elvan, Gamze, Sıla, Başaktan kurulu Genç Kızlar Basketbol takımı 1. periyotu16-00, 2. periyotu 24-04 ve devreyi Akhisar Anadolu Lisesi 40-04 önde kapadı.İkinci yarıya da hızlı başlayan Akhisar Anadolu Lisesi 3. priyotu 08-13, ve 4. periyotu 12-05 periyotu aldı ve karşılaşmadan 38 sayı farkla 60-22 galip ayrılan takım Akhisar Anadolu Lisesi oldu.
Akhisar Çağlak Anadolu Lisesi, Saniye, Melike, Burcu, Melis,Gülperi, Ecem, Cansu, Öykü, Ece Aslıhan, Pırıldan kurulu Genç Kızlar Basketbol takımı 1.Periyotu 27-01, 2. periyotu 17-02 ve Akhisar Çağlak Anadolu Lisesi 41 sayı farkla devreyi 44-03 önde kapadı. İkinci yarıya adeta fırtına gibi giren Akhisar Çağlak Anadolu Lisesi Basketbol takımı 3.periyotu 16-02, son periyotu 17-10 ve karşılaşmadan 62 sayı farkla 77-15 galip ayrılan taraf oldu.
Bu önemli iki karşılaşmayı Baş Hakem Halit Çamurcu yardımcı hakemler Sema Özer, Betül Er ve masa hakemleri Turgut Işık, Hediye Aytaş görev yaptılar.
Genç Kızlar Basketbol Maçlarında Şampiyon Akhisar Anadolu Lisesi ve Çağlak Anado
![Genç Kızlar Basketbol Maçlarında Şampiyon Akhisar Anadolu Lisesi ve Çağlak Anado](https://www.akhisarhaber.com/d/news/671.jpg)
Manisa Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği Genç Kızlar basketbol grup maçlarında A grubunda Akhisar Anadolu Lisesi, B grubunda Akhisar Çağlak Anadolu Lisesi basketbol takımları rakiplerini farklı yendi. (Video)