Fener Alayı ve Öğrencilerin Gösterilerine Büyük İlgi.
Akhisar (Kenan Molla)
Cumhuriyet in 83. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde 2. bölge ilköğretim okulları ve ortaöğretim kurumlarının düzenlediği Cumhuriyet şenliği Akhisar Belediyesi önündeki meydanda sunuldu.
Saat 19 de başlayan gece fener alaylarının Akhisar sokaklarında Akhisar Belediye bandosu eşliğinde dolaşmasıyla başladı. Akhisar Belediye önündeki meydanda saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Akhisar Ticaret Odası İlköğretim Okulu öğrencisi Melek Aydemir in şiiri ile başlarken Göldelioğlu İlköğretim Oklu flüt korosu ve solo türküler, Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Özgür Karagöz ün şiiri, Atatürk 100. yıl İlköğretim Okulu öğrencilerinin dans gösterisi, Yavuz Selim İlköğretim Okulu öğrencisi Pınar Dursun un şiiri, Atatürk 100. Yıl İlköğretim Okulu öğrencisi Asil Deniz Yıldız ın solo türküleri, Namık Oğul Lisesi öğrencilerinin solo türküleri, Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Koray can ın şiiri, Akhisar Anadolu Lisesi öğrencilerinin taekwondo gösterileri, Altı Eylül İlköğretim Okulu halk oyunları ekibinin sunumu ile son buldu.
Göldelioğlu ilköğretim okulu öğrencisi Necla Pakyürek in Beyaz Giyme ve Çemberimde Gül Oya adlı türküleri meydandaki yaklaşık 750 kişiye müzik ziyafeti büyük ilgi gördü.
Gece içerisindeki havai fişek atışları ise izleyenleri büyülerken fener alayı da büyük alkış topladı. Geceye ayrıca Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek, Akhisar Emniyet Müdürü İbrahim Çelik ve birçok misafir katıldı.
Fener Alayı ve Öğrencilerin Gösterilerine Büyük İlgi
![Fener Alayı ve Öğrencilerin Gösterilerine Büyük İlgi](https://www.akhisarhaber.com/d/news/638.jpg)
Cumhuriyet in 83. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde 2. bölge ilköğretim okulları ve ortaöğretim kurumlarının düzenlediği Cumhuriyet şenliği Akhisar Belediyesi önündeki meydanda sunuldu. Saat 19 de başlayan gece fener alaylarının Akhisar sokakla