Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (EĞİTİM SEN) Akhisar Temsilciliğince ilköğretim öğrencileri arasında Ulusal Egemenlik ve Bağımsızlığın önemini kavratarak, eğitim çağındaki çocuklarımızda Ulusal Egemenlik ve Bağımsızlık bilincinin oluşmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen şiir ve kompozisyon yarışması sonuçlandı. Toplam 155 yapıtın katıldığı yarışmanın..................
ULUSAL EGEMENLİK VE BAĞIMSIZLIK KONULU ŞİİR VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI SONUÇLANDI
Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (EĞİTİM SEN) Akhisar Temsilciliğince ilköğretim öğrencileri arasında Ulusal Egemenlik ve Bağımsızlığın önemini kavratarak, eğitim çağındaki çocuklarımızda Ulusal Egemenlik ve Bağımsızlık bilincinin oluşmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen şiir ve kompozisyon yarışması sonuçlandı.
Toplam 155 yapıtın katıldığı yarışmanın; Emine GÜVEN, Nalan YALÇINKAYA, Demet KESTANECİOĞLU, Hatice LEVENT, Mehmet PEKER ve İsmet SENYÜZden oluşan seçici kurulunun 21 Nisan 2005de yaptığı değerlendirme sonucunda dereceye giren yapıtlar şöyle belirlenmiştir:
ŞİİR DALINDA
1. Büşra DEDEOĞLU -23 Nisan- (Altıeylül İlköğretim Okulu)
2. Özge GÖRENEZ -23 Nisan- (Altıeylül İlköğretim Okulu)
3. Gülçin DİNÇLER Bağımsızlık- (Ülkü İlköğretim Okulu)
KOMPOZİSYON DALINDA
1. Özge TOSYALI Uyanmanın Vakti Geldi- (Altıeylül İlköğretim Okulu)
2. Gözde TORUN Ulusal Egemenlik- (Ülkü İlköğretim Okulu)
3. Berker ATAR Türkün Varlığının En Önemli Simgesi: Ulusal Egemenlik ve Bağımsızlık- (Ülkü İlköğretim Okulu)
Dereceye giren öğrencilerin katılım belgeleri ve ödülleri 30 Nisan 2005 Cumartesi günü Belediye Kültür Salonunda saat 14:00-17:00 arasında gerçekleştirilecek olan Köy Enstitülerinin 65. Kuruluş Yılı etkinliğinde verilecektir.
EĞİTİM SEN KÖY ENSTİTÜLERİNİ ANIYOR
AKHİSAR Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (EĞİTİM SEN) Akhisar Temsilciliği ile Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği ortak bir etkinlikle 65. Kuruluş Yılında Köy Enstitülerini anıyor.
30 Nisan 2005 Cumartesi günü Belediye Kültür Salonunda (Park içi) saat 14:00-17:00 arasında gerçekleştirilecek olan etkinlikte Yarım Kalan Mucize: Köy Enstitüleri adlı uluslar arası resim sergisi, Onların Hikayesi adlı Prof. Dr. Oğuz Makal tarafından çekilen belgesel film gösterimi ile 65. Kuruluş Yıldönümünde Köy Enstitüleri ve Arayışlar konulu panel gerçekleştirilecek. Etkinliğe Dokuz Eylül Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Hamza Bulut, Prof. Dr. Kemal Kocabaş, Prof. Dr. Oğuz Makal ve Yard. Doç. Dr. Oktay Gökdemirin yanı sıra Köy Enstitüsü mezunu öğretmenlerinde katılacaklardır.
Eğitim Sen tüm eğitimcileri ve halkımızı etkinliğe davet ediyor.
24 Nisan 2005 at 18:12:00