DP Milletvekili Adayı Dutlulu Kızılaya Kan Bağışında Bulundu!
AKHİSAR: (Kenan MOLLA)
Akhisarda Demokrat Parti İlçe teşkilatı ve üyeleri Manisa Kızılay Kan Merkezine kan bağışında bulundu. Demokrat Parti nin İkinci Nakliye Caddesinde bulunan Seçim bürosunda Sabah saat 10:00 başlayan Kızılaya kan bağışına ilk DP Manisa 2. Sıra Milletvekili Adayı Ahmet Dutluludan geldi. DP Manisa İl Başkanı Rıfat Emin Uygur ve Başkan Yardımcıları Mesut Dalkara, Metin Taşpınarda kan bağışlayarak kampanyaya destek verdiler.
Manisa Kızılay Kan Merkezi doktorlarından Dr. Fatma Yağcı "18-65 yaş arası önemli bir problemi bulunmayan ve vücut ağırlığı 50 kg' mın üzerinde olan ve bağışta bulunmak isteyen herkesten kan alıyoruz. Bağışlar arasında iki ay ara olacak şekilde senede dört kez kan bağışlanabilir. Kan verme süresi yaklaşık yarım saattir. Erişkin bir insanda ideal kilosunun yüzde 8' i kadar kan vardır. Pratik olarak 5 ile 6 bin ml olarak hesaplanır. Bizler kan bağışında bulunacak kişilerden 1 ünite yani 450 ml alıyoruz. En önemli dikkat çeken konu ise B ve C tipi sarılık geçirenler hiçbir zaman kan bağışında bulunamazlar. Kan bağışının bilimsel olarak kanıtlanmış bir tür yan etkisi yoktur. Bundan dolayı vatandaşlarımızı sağ duyulu olmaya davet ediyorum ve bir gün unutmayalım ki bizim de bir kana ihtiyacımız olabilir" dedi.
DP Milletvekili Adayı Dutlulu Kızılaya Kan Bağışında Bulundu!
![DP Milletvekili Adayı Dutlulu Kızılaya Kan Bağışında Bulundu!](https://www.akhisarhaber.com/d/news/1719.jpg)
Akhisarda Demokrat Parti İlçe teşkilatı ve üyeleri Manisa Kızılay Kan Merkezine kan bağışında bulundu. Demokrat Parti nin İkinci Nakliye Caddesinde bulunan Seçim bürosunda Sabah saat 10:00 başlayan Kızılaya kan bağışına ilk DP Manisa 2. S