• BIST 1.124
 • Altın 458,727
 • Dolar 7,6460
 • Euro 8,8844
 • Manisa 26 °C
 • İzmir 29 °C
 • Sevkiyat ve montaj elemanı aranıyor
 • Satın alma müdürü aranıyor
 • Uğur Kursta DGS ve KPSS Kursları için erken kayıtlar başladı
 • Özdemirler Turizm güncel tur listesi
 • Bay - bayan pompa görevlisi aranıyor
 • Vasıfsız personel ve muhasebe elemanı aranıyor
 • Nuri Giyik Sanayi sitesinde kiralık iş yerleri

Doğduğu Köye 8 Derslikli Okul Yaptırdı!

Okunma Sayısı: 5978
Doğduğu Köye 8 Derslikli Okul Yaptırdı!

Akhisar’ın Yayakırıldık Köyünde Doğan ve ilkokulu bu köyde okuyan Reşat Öztürk kısa sürede okulun yapılmasını tamamlayan ve Manisa valisi Orhan Işın tarafından açılışı yapıldı.Saygı duruşu ve İstiklal marşı okunmasından sonra Akhisar Misak-i Milli Ali Şefik İlköğretim Okulu Folklor ekibi gösteride bulundu. Manisa Valisi Orhan Işın okulu yapan hayırsever Reşat Öztürk’ e plaket verdi. Akhisar Kaymakamı Seyfullah Hacımüftüoğlu müteahhit Latif Ak’ a katkılarından...................... 

 

  

DOĞDUĞU KÖYE 8 DERSLİK  OKUL YAPTIRDI

AKHİSAR : (Kenan MOLLA)

   Akhisar’ın Yayakırıldık Köyünde Doğan ve ilkokulu bu köyde okuyan Reşat Öztürk kısa sürede okulun yapılmasını tamamlayan ve Manisa valisi Orhan Işın tarafından açılışı yapıldı.Saygı duruşu ve İstiklal marşı okunmasından sonra Akhisar Misak-i Milli Ali Şefik İlköğretim Okulu Folklor ekibi gösteride bulundu. Manisa Valisi Orhan Işın okulu yapan hayırsever Reşat Öztürk’ e plaket verdi. Akhisar Kaymakamı Seyfullah Hacımüftüoğlu müteahhit Latif Ak’ a katkılarından dolayı plaket verdi. Hayırsever iş adamı Reşat Öztürk’ ün torunu Mert Gündüç okul açılışında şiir okudu.

           Hayırsever Reşat Öztürk 1941 yılında Yayakırıldık ta doğdu. İlkokulu Yayakırıldık ta okudu Orta okulu İzmir’de Liseyi Ankara Maliye meslek lisesinde Üniversiteyi de Ege Üniversitesi İşletme fakültesinde okudu. Daha Sonra vergi denetmeni oldu. 1975 yılında İzmir Kordon vergi dairesi müdürlüğüne atandı. 1980 yılında istifa ederek serbest mali müşavir olarak iş hayatına atıldı. 1989 yılında yeminli mali müşavir oldu. 24 sene birikimim doğduğum köye  bu okulu bana yaptırdı.İzmir ili mali müşavirler içerisinde gelir vergisinde hep birinci oldum. Evli emekli öğretmen Ülker Öztürk 2 kız çocuğu bunlar diş hekimi Özgül Pakel ve İngilizce öğretmeni Sergül Gündüç ve 3 torunu Mert ve Melisa Gündüç, Selen Tütüncü.

    Okulun açılışında konuşan  Hayır sever Reşat Öztürk” Kaliteli eğitim kişilerin bilgi, istek ve yeteneklerini de dikkate alınarak düşünme algılama, araştırma ve problem çözme yeteneği ve kişisel sorumluluk duygusu gelişmiş yeni fikirlere açık kültürel değerleri benimsemiş, demokratik tavırlar gösterebilen ve beceri düzeyi yüksek insan gücünün yetiştirilmesini sağlamaktır.16,04,2004 tarihinde Manisa valiliği ile protokol imzaladık 28,05,2004 tarihinde temeli atılmış olan bu bina 26,10,2004 tarihinde bitirilerek geçici kabulü yapılmış ve Milli Eğitim Camiasına teslim edilmiştir. Okulda Yayakırıldık, Kavakalan, Göcek, Gökçeler, Hamit, Çıtak ve Sarnıç Köylerinin çocukları bu okulda eğitim görecektir. Bu köylerin çocukları bazıları ilk üçten, bazıları ilk beşten sonra eğitimlerini taşımalı sistemle Akhisar’a götürmektedirler Önümüzdeki Öğretim yılından itibaren bu çocuklar 60-70 Km. yolculuk yapmaktan kurtulacaklar zamanlarını ders çalışmakla değerlendireceklerdir.OIkulumuzun açılışını yapan Vali Orhan Işın’a Akhisar Kaymakamı Seyfullah Hacımüftüoğlu’na Eğitimcilere ve konuklarımıza teşekkür ediyorum diyen Reşat Öztürk 5 aylık gibi kısa bir sürede okul inşaatının bitirilmesinde emeği geçenlere Başta Kaymakam Seyfullah Hacımüftüoğlu’na Teşekkür ediyorum. Bu okulu Yaptırarak Milli Eğitim camisasına teslim etmekten dolayı çok mutlu ve huzurlu keyifli olduğumu sizlerle paylaşmak istiyorum okulun önce köyümüze , sonra vatan ve millete hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

    Akhisar Kaymakamı Seyfullah Hacımüftüoğlu “Eğitim çok önemlidir bu köyde doğup ve ilkokulu bu köyde okuyan Reşat Öztürk’ün okul yapması eğitime verdiği destek küçümsenemez Reşat Öztürk örnek alınmalı “dedi.

    Manisa Valisi Orhan Işın” Yaklaşık bir yıl önce Reşat Öztürk okul yapması için bize geldi protokol imzaladık kısa bir sürede okulun yapılmasını sağlayan eğitim ve öğretime geçen Yayakırıldık Reşat Öztürk İlköğretim okulu Hayır sever İşadamı  Reşat Öztürk tarafından yapılmıştır. Reşat Öztürk ve ailesine Teşekkür ediyorum. Manisa da Hayır severler 26 Trilyon topladı ve 286 dersliğe tekabül ediyor Türkiye’de Manisa İlk on’a girdi. Parası olup ta harcamak zordur. Parası olup ta hayır yapmayanlara sesleniyorum Reşat Öztürk’ü Örnek alsınlar” dedi.

    Törene katılanlar Manisa valisi Orhan Işın, Akhisar Kaymakamı Seyfullah Hacımüftüoğlu, Akhisar Garnizon komutanı Hv. Pilot Yrb.K.Bülent Edalı, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, İl jan.Al. Kom. Kurmay Albay Hüseyin Bulut, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Özdemir, ve İl ve İlçe Daire müdürleri Köylüler katıldı.   


 

19 Nisan 2005 at 16:16:46

 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PAUSE COFFEA
 • Pause Coffea Akhisar
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.