Cumhuriyet Okurları Atatürk Anıtına Çelenk Koydu!
Akhisar: (Kenan MOLLA)
24 Ocak Uğur Mumcunun ölüm yıldönümü dolayısıyla, DSP, SHP, İşçi Partisi, Cumhuriyet Gazetesi (CUMOK) okurları, Sivil toplum örgütlerinden ADD Milli Egemenlik Meydanında 30a yakın dün saat 14.00 de Atatürk Anıtına çelenk koydular.
Uğur Mumcu ve basın şehitleri adına bir dakikalık saygı duruşundan sonra Cumhuriyet okurları adına konuşan Avukat Abdullah Göllü Aydınlanma ve Demokrasinin ne kadar uzun olduğu zorluklarıyla görmekteyiz. Aydınlanma ve Demokrasiyi kurma yolunda 1909 yılından bu yana 62 tane basın şehidimiz olmuştur. Sindirme çabasıyla 1965 yılından bu yana binlerce insanın şu yada bu nedenle şu veya bu görüşle özellikle demokrasi kaygısı içinde olan insanların nasıl öldürüldüğünü hepimiz biliyoruz. Bu anlamda Uğur Mumcu nun çabalarını bizim kuşağımız çok iyi bilmektedir. Ne yazık ki zaman içinde Uğur Mumcu, diğer basın mensupları Ahmet Taner Kışlalı, Apdi İpekçiler dahil olmak üzere çok kolay unutuyoruz. Ancak bu kadar insan hatırlayabildik. Hepinize katıldığınız için teşekkür eder nice aydınlık ve Barış dolu günler dilerim dedi.
Konuşma ardından çelengi Avukat Abdullah Göllü ve Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Süleyman Şen beraber koydular.
Cumhuriyet Okurları Atatürk Anıtına Çelenk Koydu!
![Cumhuriyet Okurları Atatürk Anıtına Çelenk Koydu!](https://www.akhisarhaber.com/d/news/867.jpg)
24 Ocak Uğur Mumcunun ölüm yıldönümü dolayısıyla, DSP, SHP, İşçi Partisi, Cumhuriyet Gazetesi (CUMOK) okurları, Sivil toplum örgütlerinden ADD Milli Egemenlik Meydanında 30a yakın dün saat 14.00 de Atatürk Anıtına çelenk koydular.....