CHPden Cumhuriyet ve Ulusal Değerlerimiz Paneli!
AKHİSAR: (Kenan MOLLA)
CHP Akhisar Teşkilatının organize ettiği Cumhuriyet ve Ulusal Değerlerimiz paneli Belediye Kültür Salonunda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra panelin açış konuşmasını CHP Akhisar İlçe Başkanı Güngör Lalancı yaptı. Güngör Lalancı; Bu yıl Cumhuriyetimizin 83.yılını kutluyoruz. Bunu kutlarken Cumhuriyetimiz ve bütün Ulusal değerlerimizin son dönemlerde ne kadar yıpratılmaya çalışıldığını hep birlikte izliyoruz. CHP Akhisar örgütü olarak Cumhuriyetimizin 83. yılını kutlarken Akhisar halkını bu konuda bilgilendirmek aklımızdaki sorunları çözmek için çok değerli milletvekillerimizi Akhisara davet ettik. Cumhuriyetiz ve Ulusal Değerlerimiz panelini düzenledik katıldığınız için teşekkür ediyorum dedi.
Cumhuriyetimiz ve Ulusal Değerlerinin paneline oturum Başkanlığını CHP Parti Meclis Üyesi Manisa milletvekili Ufuk Özkan yaparken, panelistler CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen ve CHP Genel Sekreter yardımcısı Prof. Oğuz Oyan katıldı. Oturum Başkanı Ufuk Özkan, Böyle değerli iki milletvekilimizi Akhisarda ağırlamaktan son derece mutlu oldum. Umuyorum ki bu akşam burada milletvekillerimizin söylediklerinden sonra buradan mutlu ayrılacaksınız dedi.
Oturum Başkanı Ufuk Özkan ilk sözü CHP Genel Sekreter yardımcısı Prof. Oğuz Oyana verdi. Oğuz Oyan, Biliyor musunuz arkadaşlar AKP yaratıldı. Refah Parti 97 yılında kapatıldıktan sonra Fazilet Partisi kuruldu. Fazilet Partisi kapatılma aşamasında, parti içinde bir ayrımcılık başlamıştı. Fazilet partisinin kapatılmasını isteyenler bu günkü AK partililerdir. Fazilet partisinin kapatılmasını en çok isteyenler bu günkü TBMM Başkanı ve Abdullah Gül istedi. Kapatılmadan ayrılık hareketi olsaydı meşruiyet kazanmayacaktı. Faziletin kapatılmasını beklediler. Fazilet kapandıktan sonra Saadet ayrı bir parti oldu. Onlar orda kaldı biz değiştik dediler ve öyle iktidara geldiler. Son yılda baktılar pabuç pahalı şimdi laikçi kesildiler başımıza, biz bunlara inanmıyoruz. AK parti dönemi bitmiştir, bitmelidir. Türkiye AKPden mutlaka ama mutlaka kurtulmak istiyor. Bu zihniyetten kurtulamazsak işte o zaman Cumhuriyeti gerçekten tartışır oluruz. Türkiyenin AKPden kurtulmayı hissettiği için prestiji, imajı, oyları tamamen eridiği için AKP şimdi kuzu postlarına bürünmeye başladı. Bizim ve Türkiyedeki Cumhuriyetçilerin görevi bu Cumhuriyet karşıtlarına dur demektir. Türkiyeyi Waşinthondan, Bürükselden yönetmeye çalışanlara dur demektir. Türkiyede bunun çözümü vardır. Çözüm CHPliler için söylüyorum aynaya bakın, CHPli olmayanlar Cumhuriyetçiler aynaya bakın gene sizsiniz, çözüm biziz arkadaşlar.Hepimizin bunun için hep beraber el ele yeni yeni halkalarla halkla buluşmaya dedi.
İkinci konuşmacı CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen Biz pamuk alanlarını daraltıyoruz, pamuk para etmiyor. Devletten para alamıyoruz, milli bütçede süspansiyon edemiyor. Yunanistan Pamuk alanlarını yüzde 30 geliştirdi. Yunanistandan pamuk alıyoruz. Eskiden pamuk ihraç eden ülke şimdi pamuk ithalat ediyor. Bin 280 işçimiz tarımı terk etti. Terk edilmiş tarım arazileri ile karşılaşıyoruz. İzlenen yanlış politikalar Türk ekonomisini batırmıştır. Türkiye kötü yönetildiği için gerçekten çok büyük bir borç batağına girmiştir. Enson örneği uzağa gitmeyin Akhisar sigara fabrikası 205 milyon dolar para harcadı. Fabrika dünya kadar kredi almıştır. Bugün kredi faizini ödüyorlar. Kaç para üretim yaptı, Akhisar sigara fabrikası sıfır, kaç kişi çalıştırdı, sıfır, niçin çünkü hesapsız, kitapsız yatırım yanlış tütün politikası izledi. Türk tütünü mahvetti, çünkü Türk sigarasını yabancılar karşısında peşkeş çekmekten sonunda bunun bedelini halk ödüyor. Ankara İstanbul hızlı tren postası ayaş tüneli açtı, daha bitiremedi. 1976 yılında bu yama kaça mal oldu biliyormusunuz bir milyar dolara mal oldu. Tünelin fay hattında olduğunun farkında değiller. Karşımızda teslimatcı bir iktidar var. Başbakan diyor ki Büyük Devletler Protesto edilemezç izlenen yanlış politikalar Türkiye yi bastırmıştır. Türkiye kötü yönetiliyor onun için bu duruma getirildi dedi.
Salonu dolduran CHP liler panelist konuşmacıları soru yağmuruna tuttular. Her iki konuşması her konuda geceye katılanları bilgilendiren panel yaklaşık 3 saat sürdü. Cumhuriyet ve Ulusal değerlerimiz paneline Meclis İdare Amiri CHP Manisa Milletvekili Erdoğan Yetenç, Nuri Çilingir, CHP Manisa İl Başkanı Vehbi Köse, Çevre İlçe CHP Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Belde Belediye başkanları, muhtarlar, oda başkanları, CHP kadın kolları ve CHP Gençlik kolları ve parti üyeleri katıldı.
CHPden Cumhuriyet ve Ulusal Değerlerimiz Paneli!
![CHPden Cumhuriyet ve Ulusal Değerlerimiz Paneli!](https://www.akhisarhaber.com/d/news/635.jpg)
CHP Akhisar Teşkilatının organize ettiği Cumhuriyet ve Ulusal Değerlerimiz paneli Belediye Kültür Salonunda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra panelin açış konuşmasını CHP Akhisar İlçe Başkanı Güngör Lalancı yaptı. G