CBÜ REKTÖRÜ PROF.DR. CEMİL ÖZCAN, AKHİSARLILARA KIRGINIM BENİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTILAR DEDİ BELEDİYE BAŞKANI SALİH HIZLI,BİZ YENİ BİR SAYFA AÇARAK. ÜNİVERSİTE İLE İLİKLERİMİZİ GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ DEDİ
AKHİSAR: (Kenan MOLLA)
Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Özcanı ziyaret eden Akhisar heyetine, rektör Özcan, 3,5 yıldır görevdeyim. Duygusal olarak dedemin memleketi olan Akhisar için büyük umutlar içindeydim. Fakat Akhisarlılar beni hayal kırıklığına uğrattılar. Bu yüzden kırgınım dedi.
Kaymakam Mustafa Çek, Belediye Başkanı Salih Hızlı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Erdayıoğlu, Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Önder Yamanel, Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Özkara, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Genli, İl Genel Meclisi Üyeleri Fattah Gürmen ve Kefayettin Özün bulunduğu Akhisar heyetinin CBÜ Rektörünü ziyaretinde Akhisar Tütün Eksperliği Yüksek Okulu Müdürü, Meslek Yüksek Okulu Müdür Vekili Doç.Dr. Altay Uğur Gülde bulundu.
Bir saatlik toplantı Rektör Prof. Dr. Cemil Özcan Akhisarlılar beni hayal kırıklığına uğrattılar. 3,5 yıldır görevdeyim. Bu güne kadar ne yazık ki Akhisarlılardan hiçbir atılım, hiçbir girişim olmadı. Benim dedem Akhisarlıydı. Çocukluğumun tatil günleri Akhisarda geçmişti. Duygusal bir bağım vardı. Göreve başladığımda Akhisar için umut doluydum. Manisanın diğer ilçelerinden Turgutlu, Salihli, Soma, Demirci, Gördes bile sıkı ilişkiler içinde bulunmak istiyorlar. Turgutlu biz hiçbir talepte bulunmadan Üniversitemizin en modern binalarından birini yaptılar. Şimdi öğrenci istiyorlar. Salihli, Soma ona keza. Akhisarda bulunan binamızın arkasındaki bulunan hayvan ağıllarının bulunduğu 5-6 dönümlük bir yerin bile problem hali sürüyor. Dedi. Belediye başkanı Salih Hızlı, geçmişi unutup yeni bir sayfa akçam için burada olduklarını belirtip, Üniversite ili ilişkilerimizi geliştirmek için Akhisarlılar olarak üzerimize düşeni yerine getirmek için çalışmalarımızı sizlere sunmak istedik. Sigara Fabrikamızın il Özel İdaresine devrini sağlama girişimlerimiz son aşamasına geldi. Kamu alanı olarak yararlanmak istiyoruz. Burada büyük bir bölümü sizlerinde onayı ile Üniversiteye vermek istiyoruz. Sizi Akhisara davet ediyoruz. Birlikte yerinde tespit ile kısa vadede çözümler üreterek açılan zamanı kapatmak istiyoruz. Dedi. Soğuk bir havada başlayan toplantıda, Rektör Özcannın bende Akhisara gelmek istiyorum sözü alan Akhisar heyeti umutlu olarak Manisadan ayrıldı.