AKHİSAR SEVDALISI MUSTAFA ÇELEBİ YAKALANDIĞI AMANSIZ HASTALIKTAN KURTULAMADI
AKHİSAR ( Kenan MOLLA)
Aslen Çanakkale li olmasına rağmen, Akhisar lılardan daha fazla Akhisar sevgisi ile dolu emekli Hava Astsubay Mustafa Çelebi yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamadı. Mustafa Çelebi her zaman Benim gerçek memleketim dediği Akhisarda toprağa verildi.
Akhisar Hava Meydan Komutanlığında Astsubay olarak görev yaparken Akhisar sevdalısı olan Mustafa Çelebi 1947 yılında Çanakkale Ezine doğumlu. İlk ve Orta okulu Çanakkalede okuyan Çelebi, Eskişehir Hava Astsubay Okulunu başarı ile bitirdikten sonra, Balıkesir Hava Üstü ve Akhisar Hava Meydan Komutanlığındaki görevlerinden sonra İzmir Hava Lisan Okulunda ve Malatya Ana Jet Üstündeki görevlerinden sonra emekli olup Akhisara yerleşti. Sivil hayatla birlikte Mustafa Çelebi sosyal hayatın hep içinde oldu. Üç dönem CHP Akhisar İlçe Yönetim kurulu üyeliği, l989-1994 döneminde Akhisar Belediye meclis üyeliği, Başkan vekilliği yaptı. Akhisar Spor yönetim kurulu üyeliği ve Genel Kaptanlığını üstlendiği iki dönemde takımın başarısına büyük katkı sağladı. Akhisar Sağlık Eğitim Vakfı (AK;SEK), Özcan Namlısoy Vakıflarında yöneticilik yapan Mustafa Çelebi, Akhisarın örnek Kulüplerinden olan Park Kulüp Derneğinin dört dönem yönetim kurulu üyeliğini, iki dönemde başkanlığını başarı ile yaptı.
1972 yılında Hayrinüssa hanımla evlenen Mustafa Çelebinin halen Hava Kuvvetlerinde görevli Pilot Üsteğmen Oben adında bir oğlu, İletişim Fakültesi Sinema bölümü mezunu, unutulmaz dizi ikinci Baharın yönetmen yardımcılığında yapan Arzu Çelebi Sarı adında iki çocuğu var. Akhisarlılardan daha çok Akhisar sevdalısı Mustafa Çelebinin cenaze törenine CHP Milletvekili Ufuk Özkan, ile birlikte yüzlerce Akhisarlı dostu katıldı. Yeni Gülruh Camiinde kılınan cenaze namazından sonra Akhisar Şehir Mezarlığında toprağa verildi.
19 Mayıs 2005 at 13:49:38