• BIST 10471.32
 • Altın 2458.977
 • Dolar 32.7488
 • Euro 35.0201
 • Manisa 34 °C
 • İzmir 35 °C
 • Merkez Radikal Kursta Yaz Kursu Başlıyor
 • On Numara Lezzet Lokantası hizmet vermeye başladı
 • Boutique Beyza Akhisarlıların hizmetine açıldı
 • Yeni Yöntem ve Pusula Kurs Merkezi Yaz Kursu
 • Deniz Kurs Merkezlerinde Yaz Kursu
 • Proses Alanında Çalışmak Üzere Erkek Personel Aranıyor
 • Mutfakta Çalışacak Bayan Personel Alınacaktır
 • Kaynaklı Konstrüksiyon Montajı İçin Personel Alımı
 • Şöför, Abkant ve Üretim Elemanı Aranıyor
 • Akhisar Enza Home Sevkiyat Personelleri Aranıyor
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Akhisar Satranç Hakkında

Tuncay Şen

'AKHİSAR SATRANÇ' HAKKINDA

 

Satranç dünyasına iki site daha katıldı. Her iki sitede yeni bir soluk, yeni bir renk, yeni bir bakış açısı ve açılım fikirleriyle geldi.

 

'Akhisar Satranç', www.akhisarsatranc.com adresinde girerken; 'Türkiye Satranç Forum' da, www.turkiyesatrancforum.com adresinde yaklaşık iki aydır yayına devam ediyor.

 

'Akhisar Satranç', sitesinde; yerel, bölgesel,ulusal haberlerin yanı sıra uluslar arası satranç turnuva haberleri sunuyor.

 'Açılış Database' butonundan oynadığınız oyunların analizlerini yaparken yaptığınız hamleleri sizden önce hangi ustaların ne zaman ve nerede oynadığını da görme imkanı bulabiliyorsunuz.

'Etkinlik Programı' butonundan federasyon ve Manisa da ki satranç etkinliklerine hemen ulaşma imkanı bulabileceksiniz.

'Satranç Oyna' butonunu tıklayarak kuvvetini ayarlayabileceğiniz orta düzeyde bir bilgisayar programı ile maç yapma imkanı bulabileceksiniz.

'Satranç Çalışalım' bölümünde satranç eğitim materyelleriyle buluşacaksınız.

'Akhisar Satranç'  da değişik illerden yazarların köşe yazarlarını göreceksiniz. Zamanla yeni katılımlarla satranç üzerine paylaşımlar yapmak isteyen satranççı dostlarımızın yazılarını 'Akhisar Satranç' sitesinde sizlerle buluşturacağız.

 

'Türkiye Satranç Forum'; 'Akhisar Satranç' sitesinin ana sayfasından da tıklanmayla hemen ulaşabileceğiniz paylaşım sitesi.Türkiye Satranç Forum, ülkemizde satranç emekçileri arasındaki tanışmayı sağlamak, dayanışmayı güçlendirmek ve bilgi alışverişini sağlamak amacıyla oluşturuldu. Üye olan kişiler bu forumda kendileri yazılar yazarak paylaşımlar yapabiliyor. Forum da küfür ve hakaretlerin olmaması için çaba harcıyor. Foruma üye olacak kişilerden istenilen sadece gerçek kimliklerle üye olmaları.Rumuzlarla üye olumların sakıncalarını Forum yönetimi yaşamak istemiyor.

 

Türkiye Satranç Forum da bazı bölümleri yüzeyel olarak tanıtmak istiyorum.

 

BAŞÖĞRETMEN BAŞKUMANDAN ATATÜRK, bölümünde Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili yazmak isteyen okurlarımız için ayrılan bir bölüm. Atatürk ün asla tartışılma ortamına sokulmasını forum yönetimi istemiyor. Bu anlamda paylaşımlarda Atatürk ü tartışmaya açacak konulardan uzak durulması öneriliyor.

 

GENEL KONULAR, ana başlığı altında, 'İletmek istediklerimiz', 'Ateş Ülker Sorulara Cevap Veriyor', 'Haberler ve Turnuva Duyuruları','Forum hakkında' ve 'TSF forum (unutmayacağız)' alt başlıkları yer alıyor.

'İletmek istediklerimiz' bölümünde  satranç hakkında çok ilginç konularda tartışmalar, eleştiriler ve görüşler paylaşıldığını izleyeceksiniz.

 'Ateş Ülker Sorulara Cevap Veriyor' alt bölümünde Türkiye satranç şampiyonluğunu da kazanmış Fide Master ünvanlı Ateş Ülker hocamız, kendisine sorulacak soruları cevaplıyor. Ateş ülker in Türkiye satranç federasyonunda as başkan olarak da görev yaptığını, bu güne kadar bir çok satranç forumunda satranç üzerine yıllarca düzenli yazılar yazdığını da hatırlatmak istiyorum.

'Haberler ve Turnuva Duyuruları' alt bölümünde her türlü satranç haberini ve turnuva duyurularını paylaşılabilecek bölüm.

Forum hakkında dilek, öneri ve eleştirilerinizi , 'Forum hakkında' bölümünde yapabileceksiniz.

Kapatılan TSF forumunda çok önemli konular ele alınmış ve hafızalarda yer etmişti. Bu kapatılan forumda ele alınmış konuları tekrar değerlendirmek isteyenler bu bölümü kullanbilirler.

 

Forum da sadece hakemlerin girebileceği özel bir bölüm yer almaktadır: 'Hakem Salonu'.

'Hakem Salonu' na girmek isteyen üyeler forum yöneticilerine hakem olduğunu belirtilerse bu bölüm kendilerine açılacaktır. hakemlerin kendi aralarında konuşup, tartışabileceği konular ele alınabilir. Hakemlik ile ilgili eğitim materyalleri de bu bölümde paylaşılabilecektir. hakem salonunun kendine özel konumu gereği hakem olmayan üyelerimize kapatıldığını belirtmek isteriz.

 

 'Üniversitelerde Satranç'            bölümü Üniversitelerdeki satranç emekçileri arasındaki tanışmayı sağlamak, dayanışmayı güçlendirmek ve bilgi alışverişini sağlamak amacıyla oluşturuldu.

 

'Eğitim', bölümününde alt başlıkları mevcuttur.

Satranç Kuralları ve Teknik Konular','Satranç yayınları ve Bilgisayar Programları', 'Problem-etüd-kombinezon-oyun sonu', 'Anketler' ve Bedensel engelli satranççılarımızdan Ercan Avanoğlunun moderatör olduğu 'bedensel Engelliler ve satranç' alt bölümleri satranç eğitimiyle ilişkilendirilecek paylaşımlara açılmıştır.

 

'Yazışmalı Satranç bölümü yazışmalı satranç oynayan arkadaşları bir araya getiren bir bölümdür. Türkiye'de yazışmalı satrancı tanıtmak ve geliştirmek, uluslararası turnuvalardan haberler vererek, katılımı ve ilgiyi arttırmak, bilgi paylaşımını sağlamak amacını güdüyor.

 

'Çöplük' de en son bölümlerden. Çöplük' te satranç ile ilişkilendirilebilecek her konu paylaşılma imkanı sağlamaktadır.

 

Her iki satranç sitesinin de satranç dünyasına hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

Tüm satranççıların bu iki siteyi takip etmelerini öneriyorum.

Üyeliklerin ücretsiz olduğunu hatırlatırken, üye olacakların mutlaka rumuzlar yerine gerçek kimlikleriyle üye olmalarını rica ediyoruz.

 

Sevgi ve saygılarımla.

Bu yazı toplam 4031 defa okunmuştur.
 • Yorumlar 2
  Yazarın Diğer Yazıları
  REKLAM ALANI
  • Amerikan Kültür Dil Kursu
  • Amerikan Kültür Dil Kursu
  • Kuzey Ege Kurs
  • Kuzey Ege Kurs
  1/20
  Başlangıç Tarihi
  Başlangıç Tarihi
  Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.