(AKHOY) HALK OYUNLARI EKİBİ AVRUPA TURUNA ÇIKTILAR İNGİLTEREDEKİ YARIŞMAYA KATILACAKLAR!
AKHİSAR: (Kenan MOLLA)
Akhisar Halk Oyunları ve Gençlik Spor Kulübü (AKHOY) Halk Oyunları ekibinin 47 kişilik gurubu Avrupa turuna çıktılar. 17 günlük Avrupa turlarının ikinci günü Yunanistanın Selanik kentinde gösteriler yapacak olan gurup, İngilterenin L.Langollen kentinde 40 ülkeden 80 ayrı gurubunun katılacağı Halk Oyunları yarışmalarına katılacaklar.
Akhisar Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan AKHOY Halk Oyunları ekibi Kulüp Başkanı Mustafa Çandır ve Tayfun Geray kafile başkanlığında Akhisardan uğurlandılar. Kulüp ve kafile başkanı Mustafa Çandır, Akhisar ve Türkiyeyi en iyi şekilde temsil etmek istediklerini belirtip, Öğrencilerimizin iki velisi Halime Korkmaz ve Emine Güler hanımların katılımı ile 51 kişilik bir kafile olarak yola çıkıyoruz. İlk etapta Yunanistanın Selanik kentinde halk oyunları gösterilerine katılacağız. Program gereği, Avrupanın yol güzergahımız da olan ülkeleri, Avusturya, Hollanda, Danimarka, Fransa yı da geçerek, davet edildiğimiz İngilterenin L.Langollen kentinde 40 ülkeden 80 gurubun katıldığı Halk Oyunları yarışmalarına katılacağız. Burada Ülkemizin değişik yörelinden oluşan halk oyunlarından gösteriler sunacağız. Programımıza göre dönüş yolundada bir iki ülkeyi gezdikten sonra 13 Temmuzda ülkemize dönmeyi planlıyoruz. Akhisarımızı Türkiyemizi en iyi şekilde temsil edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Çocuklarını bizlere teslim eden ailelere teşekkür ediyoruz dedi.
Akhisar Halk Oyunları Ekibi İngiltere'ye Gitti!
Akhisar Halk Oyunları ve Gençlik Spor Kulübü (AKHOY) Halk Oyunları ekibinin 47 kişilik gurubu Avrupa turuna çıktılar. 17 günlük Avrupa turlarının ikinci günü Yunanistanın Selanik kentinde gösteriler yapacak olan gurup, İngilterenin L.L