Akhisar Halk Eğitimi Merkezinde yaz tatili yok!
AKHİSAR: (Kenan MOLLA)
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun bir yaz kursu programı gerçekleştirdi.Merkez Müdürlüğü bünyesinde yaz kursları kapsamında: 3 adedi kendi binasında, 2 adedi Anadolu öğretmen Lisesi binasında, 2 adedi Misak-ı Millî Ali şefik İlköğretim Okulu binasında olmak üzere toplam 7 grup Bilgisayar kursu; Beyoba Kasabası Yüzme Havuzunda 2 adet yüzme kursu; yine Beyoba Kasabası spor tesislerinde 2 adet Futbol kursu ve Akhisar Avcılar Derneğinde bir adet Avcı Eğitimi kursu açmıştır.
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Arif çivi, Söz konusu kurslarda, alanında ehliyet ve liyakat sahibi öğretmenler görev aldı, ayrıca bu yıl açtığımız yaz kurslarında yaklaşık 300 civarında kursiyere hizmet verdik. 2006-2007 öğretim yılında Akhisar Belediyesi ile işbirliğine gidilerek, İlçemizin talep gelen mahallelerinde vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda meslek kursları açmayı planladık. İstek gelmesi halinde bu kursların köylere ve kasabalara da yönlendirileceğini, bu konu ile ilgili olarak köylerimize ve kasabalarımıza gidilerek gerekli ön çalışmanın yapılacağını;Yeni dönemde bilgisayar kurslarımızın gündüz, akşam ve talep olması durumunda hafta sonu da devam edecek. Bütün bunların yanında Bakanlığımız, Açık öğretim Liselerinin tüm iş ve işlemlerini Halk Eğitimi Merkezlerine devretmiştir. Biz Akhisar Halk Eğitimi Merkezi olarak Açık öğretim Lisesi ve Açık İlköğretim Okulu ile ilgili tüm kayıt vb. işlemleri de yürütmeye devam ediyoruz. dedi
Akhisar Halk Eğitimi Merkezinde yaz tatili yok!
![Akhisar Halk Eğitimi Merkezinde yaz tatili yok!](https://www.akhisarhaber.com/d/news/463.jpg)
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun bir yaz kursu programı gerçekleştirdi.Merkez Müdürlüğü bünyesinde yaz kursları kapsamında: 3 adedi kendi binasında, 2 adedi Anadolu öğretmen Lisesi binasında, 2 adedi Misak