• BIST 9524.59
 • Altın 2490.091
 • Dolar 32.4971
 • Euro 34.7328
 • Manisa 24 °C
 • İzmir 22 °C
 • 23 Nisan Programı Belli Oldu
 • Pusula Kurs İngilizce Hazırlık Kursu başlıyor
 • Muhasebe Personelleri Aranıyor
 • Türkiye Ekonomisini Neler Bekliyor Konulu Konferans
 • Has Evrensel Özel Güvenlik Eğitim Kurumu Kursları
 • Çalışma Arkadaşları Arıyoruz
 • Kurbanlık büyükbaş hayvan satışları başladı
 • Hıdır Besi Çiftliğinde Kurbanlık Dana ve Düve Satışlarımız Başlamıştır
 • Anadolu Gençlik Derneği Siyer-i Nebi Yarışması
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Akhisar Eğitim - İş Sendika Temsilciliği Törenle Açıldı!

Okunma Sayısı: 4356
Akhisar Eğitim - İş Sendika Temsilciliği Törenle Açıldı!
Eğitim – İş Sendikası Akhisar Temsilciliği Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi İstanbul Pasajı 1. Katında törenle açıldı. Açılış kurdelesini Eğitim-İş Genel Başkanı Yüksel Adıbelli, CHP Manisa Milletvekili Ufuk Özkan, Akhisar Atatürkçü Düşünce Derneği..

Akhisar Eğitim -İş Sendika Temsilciliği Törenle Açıldı!
Akhisar: (Kenan MOLLA)

Eğitim – İş Sendikası Akhisar Temsilciliği Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi İstanbul Pasajı 1. Katında törenle açıldı. Açılış kurdelesini Eğitim-İş Genel Başkanı Yüksel Adıbelli, CHP Manisa Milletvekili Ufuk Özkan, Akhisar Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Süleyman Şen ve Akhisar Eski Eğitim-İş Temsilci Başkanı Emekli Öğretmen Eşref Bitek tarafından açılış kurdelesi kesildi.

Açılış konuşmasını Eğitim-İş Sendikası Akhisar İlçe Temsilcilik Başkanı Mustafa Ada yaptı. Mustafa Ada, “Eğitim-İş Sendikasının
İlçe Temsilcilik Lokalinin açılışına geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Akhisar Eğitim-İş olarak 2 mayıs tarihinde yola çıktık. Üye sayımız 8 idi, ilk toplantımızı 13 kişi ile yaptık. Bir buçuk ay gibi kısa bir sürede 100 üyeye yaklaştık, çok güzel bir katılım yaşanmakta. Bu günkü açılışımızı mütevazi bir yer tutarak açmaya karar verdik. Hizmetlerimizi bu iş yerinden yürüteceğiz” dedi.

Eğitim-İş Genel Başkanı Yüksel Adıbelli, “Öncelikle Akhisar Eğitim-İş yönetim kurulunu kutluyor başarılar diliyorum.
Biz durup dururken Eğitim-İş olmadık. Yıllardır sıkıntı vardı. Eski Eğitim-İş ile daha sonra Eğitim-Sen olan üyelerimiz ile bu günlere taşımıştık Merkez yönetimdeki arkadaşlarımızın yanlış yönetimi üye ile farklı düşünmesi biz üyeleri tutamaz hale gelmiştik. 14 Nisan bir milattır. Milyonlarca insan Ankara’da toplandı. Şunu söyledi: AKP yönetimine bundan sonra yanlış yapamazsın, yanlış yaptığın zaman 10 katı 20 katı alanlara çıkarız Başbakana ve meclis başkanına mitinge katılanlar hakaret etmiştir. 14 Nisanda Türkiye genelinde 7 bine yakın üyemiz vardı bugün 12 bin üyemize yaklaştık. 53 ilde örgütlendik bugünde 81 ilçe temsilcilik binamızı açtık. Eğitim-İş Layık, Demokratik, Cumhuriyet niteliklerinden yana, Bölücülüğe, Gericiliğe, Irkçılığa kesinlikle karşıdır. Bizim duruşumuz bu dedik. Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine sahip çıkmak. Çünkü biz öğretmeniz . Öğretmenler bu ilkelere sahip çıkacak. Önce Türkiye olacak ki sonra Eğitim-İş olsun , siyasi partilerimiz olsun. Farklı düşüneceğiz ama Laik, Demokratik Cumhuriyetin temel niteliklerine sahip çıkarak farklı düşüneceğiz ama onlara sahip çıkacağız. Eğitim-İş olarak kendimizi iyi anlatamadık. Eğitim-İş doğru ilkeleri savunuyor. Bu ilkelere sahip çıktıkça yanlış yapmadıkça Eğitim-İş 2-3 yıl içerisinde bizim iş konumuzda en büyük sendika olacak 22 Temmuzdaki seçim Türkiye için çok önemli seçim. Öğretmenleriniz kamu çalışanlarınız, çağdaş düşünen insanlar sandığa sahip çıkacaklar. Eğitim-İş Akhisar temsilciliğinin açılışını hep beraber yapalım” dedi.

CHP Manisa Milletvekili Ufuk Özkan “Ülkemizin içinde bulunduğu durumun küçük bir özetini Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı yaptı. Doğru yapılmayan bir şeyleri birikiminden buradayız. Bazı kuruluşların bölünerek doğruyu bulmaya çalışır, bazı kuruluşlar birleşerek doğruyu yaptıklarına inanırlar. Bugün bunları yaşıyoruz. Siyasetteki bütünleşmeleri derneklerdeki sendikalardaki bölünmeleri faaliyetlerdeki ayrılmaları Türkiye’nin bir gerçeği olarak görüyoruz. Türkiye’nin şartlarına Mustafa Kemal’in bize bıraktığı ilkelere yaşam amacımıza ters düşen bazı şeyleri bağlı bulunduğumuz kurum ve kuruluşlarda görmek hepimize acı veriyor. Bunu doğrultmak bir tanesi Eğitim-İş hareketidir. Bu harekete burada ve Türkiye’de destek verenlere tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Eğitim , sağlık, adalet bizim üstünde durduğumuz en önemli 3 tane problemdir.Eğitimi çözemediğimiz müddetçe ne sağlığı ne adaleti istediğimiz düzeye getirmeye şansımız olmaz. Din üstünden yapılan siyasetin getirdiği budur. Toplum eğitimsiz kaldığı müddetçe bizi yönetenlerin bizi yönetebileceği ortamı her zaman hazırlamış olduk. Bulunduğumuz dönem tam bir sadaka kültürünü siyaset anlayışıdır. Yaz günü 40 derecede kömür dağıtan zihniyet işte bu zihniyettir.Kapı kapı kamyon kamyon gıda paketi dağıtıyor ise seçimden bir gece öncesi küçük ve büyük altın dağıtabiliyorsa kurana el bastırıyorsa bu ülkenin değerlerini bir bir satıyorsa bizim bir şeyler yapmamız lazım. Bir şeyler yapmanın vakti saati 22 Temmuz dur. Ama bunları hatırlama tarihi Ankara’da Tandoğan’da başladı, İstanbul Çağlayanda devam etti. İzmir ve Anadolu’da devam etti. Bu bilinç 22 Temmuzda sizlerin istediği ve özlediği Türkiye mutlaka bizlere getirecektir” dedi.

Eğitim-İş sendikası Akhisar İlçe Temcilci Başkanı Mustafa Ada, Birol Özek, Gürcan Ay, Halil İbrahim Pakyürek, Mehmet Kadayıfçı, Erol Sarı, Ender Kütük’ten oluşuyor.


 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.