AKHİSAR' DA YAMAÇ PARAŞÜTÜ COŞKUSU
AKHİSAR KENAN MOLLA
18-29 Nisan tarihleri arası Akhisarda başlayan yamaç paraşütü 22 kişi ile başladı 18 kişi ile bitti. 5 öğretici ile 11 gün Kara höyük dağında paraşütle uçuş eğitimlerini tamamlayan 18 kişi başarılı atlayışlarından dolayı sertifika almaya hak kazandı. Askeri gazinoda yapılan sertifika töreninde açılış konuşmasını yapan Türk hava kurumu Akhisar şube başkanı Ayhan Altan başarılı bir çalışma gerçekleştirdik. Bize destek veren Akhisar kaymakamı Seyfullah Hacımüftüoğlu, hava meydan komutanı Hv. Pilot Yrb. K. Bülent Edalı ve Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlıya teşekkür ediyorum. dedi.
Akhisar kaymakamı Seyfullah Hacımüftüoğlu eğitim görerek uçuş sertifikası alan öğrencilere bundan sonraki uçuşlarında kazasız belasız uçuşlar dilerim. dedi.
Akhisar Hava Meydan Komutanı Hv. Pilot Yrb. K. Bülent Edalı kartalların arasına yeni karışan genç kartalları başarılı atlayışlarından dolayı kutluyorum. Ben bile atlarken korktum. Yamaç paraşütü ile atlamak öyle kolay bir iş değil. Bugüne kadar 5000 saat uçtum ama yamaç paraşütü atlayışı kadar heyecanlanmadım. Biz bu işe 1 yıl önce karar verdik. Yamaç paraşütü eğitimi 5 yerde planlandı. 4 ü iptal olurken sadece Akhisarda kurs ve atlayış oldu. Potansiyel olarak Türkiye de Kara höyük dağı yamaç paraşütü için en üst seviyede uygun bir yer dedi.
Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı Akhisar için çok değişik bir etkinlik. Yamaç paraşütünü destekliyoruz. Akhisarın böyle bir yamaç paraşüt uçuş alanı olması Akhisar için bir kazançtır. Bende uçacaktım ama aşırı rüzgar buna mani oldu, O heyecanı tadamadım dedi.
Eğiticilerden hakan cici bu etkinlik hakkında kısa bir bilgi vererek bu eğitimle kursiyerler sadece uçmayı değil aynı zamanda sabrı ve emniyetli uçuşu öğrendiler. Türkiye de şuanda 1230 kişi bu sertifikaya sahip. Sizlerde bu aileye dahil oldunuz. Akhisar daki Kara höyük dağında atlayış yaptığımız yer 300 metre yükseklikte. Bu alanı çok iyi değerlendirin. dedi.
Eğitimle sertifika alanlar ise şöyle: Mehmet Çınar Orhan, Metin Torbalıoğlu, Emre Sucuer, Ahmet Özcan, Mehmet Ergin, Mehmet Girginer, Engin Öz, Sami Güner, Tamer Çelik, Metin Kıranel, Ümit Atlak, Ali Can Tetiker, Hasan Emrah İş, Hakan Atamtürk, Ramazan Arabacı, İsmail Arabacı, Yusuf Yaprak, Harun Yaylaz.
Eğiticiler ise Hakan Cici, Funda Durusu Cici, Serdar Özuçaroğlu, Yasemin Bolat, Murat Toka Akhisar Hava Meydan Komutanı Hv. Pilot Yrb. K. Bülent Edalı kartal heykelciği verdi.
Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı eğitimcilere ve sertifika alan öğrencilere belediye lokalinde öğle yemeği verdi.
30 Nisan 2005 at 17:47:41