Akhisar' da Peygamber Efendimizin (s.a.v.) doğumunun 1434. yıldönümü, Kutlu Doğum Haftası içinde 18 Nisanda başlayan etkinliklerle kutlandı. Akhisar İlçe Müftülüğü ve Akhisar Aktif İş Adamları Derneği (AKİAD) işbirliği ile düzenlenen ve sivil toplum kuruluşlarının yardımda bulunduğu program şehrin 7 ayrı yerinde lokma dökülmesi ile başladı. Belediye katlı otopark üzerinde 63 masa kurulup halka ikramlarda bulunulduğu ilk gün katılım oldukça fazla oldu. Yaklaşık 3000 kişinin katıldığı programda.................
AKHİSAR' DA ADINA YAKIŞIR KUTLU DOĞUM PROGRAMI
Akhisar (Mehmet GÜMÜŞ)
Akhisar' da Peygamber Efendimizin (s.a.v.) doğumunun 1434. yıldönümü, Kutlu Doğum Haftası içinde 18 Nisanda başlayan etkinliklerle kutlandı. Akhisar İlçe Müftülüğü ve Akhisar Aktif İş Adamları Derneği (AKİAD) işbirliği ile düzenlenen ve sivil toplum kuruluşlarının yardımda bulunduğu program şehrin 7 ayrı yerinde lokma dökülmesi ile başladı. Belediye katlı otopark üzerinde 63 masa kurulup halka ikramlarda bulunulduğu ilk gün katılım oldukça fazla oldu. Yaklaşık 3000 kişinin katıldığı programda hafta ile ilgili hazırlanan sinevizyon gösterisi yer aldı. Diyanet işleri başkanlığının düzenlediği şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödül verildiği gecede Akhisar lisesinden Medine uçar kompozisyon dalında 1. oldu. AKİADın düzenlediği yarışmada ise Akhisar İmam Hatip Lisesinden Şeref Ağarlı 1. oldu.
İstanbulda özel olarak hazırlanan ve 53 resmin bulunduğu Kutsal Emanetler Sergisi 19 Nisanda Belediye Sinema Salonu fuayesinde açıldı. Diyanetin koordinasyonu ve AKİADın organizasyonunda açılan sergi ile Topkapı Sarayında bulunan Hırka-i Saadet Dairesindeki Peygamber Efendimize, Peygamberlere ve İslam Büyüklerine ait eşyaların orijinal resimleri gösterime sunuldu. 22 Nisana kadar açık kalacak sergide Akhisarlılar ücretsiz olarak Kutsal Emanetleri görebilecekler. Gece ise izleyenleri oldukça duygulandıran ve büyüleyen Tasavvuf Müziği gösterisi vardı. Ankaradan gelen HBB Sevgi Grubu isimli grup, Kapalı Spor Salonunda Tasavvuf Müziği, mim ve pandomim gösterisi sundu. Black-light denilen bir yöntemle efendimizin dünyaya gelişini ve yaptıklarını şiir ve musiki eşliğinde sunan grup sema gösterisinde de bulundu. Tasavvuf Müziği söyleyen Ahmet İnal ve aynı zamanda Kanal A Haber Spikeri olan Bilal Tekcanın müzik ve şiirlerle katkıda bulunduğu gecede izleyenler uzun süre ayakta alkışladılar.
21 Nisanda Mısırlı Kurra Hafız Ahmed El Hasan Ebul Feracdan Kuran ziyafeti ve günün anlam ve önemine binaen Merkez Vaizi A. Refik Demirel, Zeytinliova Kuran Kursu Öğretmeni Cemil Toker, Emekli Müftü Hüseyin Bayraktarın konuşmaları yer alacak. Daha sonra Akhisarda yapılan 1001 hatimin duası gerçekleştirilecek.
Etkinliklerin son günü olan 26 Nisanda ise Manisa il müftüsü Namık Hisarın Çağımızda Aile Ve Gençliğin Problemleri konferansı belediye park içi kültür salonunda düzenlenecek.
Akhisar' da efendimizin dünyaya teşrif etmesinin yıldönümünü en güzel şekilde insanlara hatırlatmak için böyle bir program gerçekleştirdiklerini belirten müftülük ve dernek yetkilileri Bu programın Akhisarda ses getirmesini bekliyoruz. dediler.