AK-SEK VAKFININ EĞİTİM İÇİN BAŞLATTIĞI ÇALIŞMALARA SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN SONRA SİYASİ PARTİLERDEN DE DESTEK GELİYOR DYP ZİYARET EDEN AK-SEK VAKFI YÖNETİMİNE TAM DESTEK
AKHİSAR: (Kenan MOLLA)
Akhisar Sağlık Eğitim Kültür (AK-SEK) Vakfının yeni yönetiminin tanışma ve kentte eğitimdeki düşüşün nedenleri için Sivil Toplum Örgütleri ile başlattığı, devamında siyasi parti yöneticileri ile devam eden görüşmeleri devam ediyor. Son olarak DYP Akhisar İlçe Başkanı Ahmet Dutlulu ve yönetim kurulu üyelerine parti lokalinde ziyaret eden AK-SEK Vakfı yöneticilerine DYP den tam destek geldi.
AKP, CHP den sonra DYP sini ziyaret eden AK-SEK Vakfı başkanı Avukat Vehbi Başaran ve yönetim kurulu üyelerini ilçe Başkanı Eczacı Ahmet Dutlulu ve Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladılar. Sıcak ve samimi bir havada geçen tanışma ve başta eğitim olmak üzere kent sorunlarının konuşulduğu sohbet toplantısında AK-SEK Vakfı başkanı Vehbi Başaran, Akhisar diğer büyük ilçeler Salihli, Turgutlu, Alaşehir ve Somaya göre gelişme açısından istenen düzeyde değildir. Bunun en büyük sebeplerinden biri olan eğitim de Manisanın Türkiye sıralamasında 49., Akhisarın da il içinde 8. sıraya düşmesinin olduğuna inanıyoruz. Bu düşüşün nedenlerini tespit etmek ve çıtayı tekrar aynı seviyeye getirmek için neler yapabiliriz diye sizlerinde görüşleri bizlere ışık tutacaktır dedi. DYP Akhisar İlçe Başkanı Ahmet Dutluluda Bizde başta eğitim konusunda olmak üzere, partimizin içinde komiteler oluşturduk. Sizlerin girişimlerini takdirle karşılıyoruz. Her zaman maddi manevi desteğimizi arkanızda olduğuna inanmanızı istiyoruz. Eğitim konusunda ilk tespitlerimize göre yeterli olmayan, hiç idarecilik yapmamış kişilerin okul müdürü olarak görevlendirmeleri bizleri rahatsız ediyor. Adı Milli Eğitim Bakanlığı olduğu halde, Milli kelimesi boşlukta. Benden olsunda nasıl olursa olsun düşüncesi, partizanlık, yeterli olmayan idareci ve öğretmenleri ön plana çıkardı. Bunun getirdiği gelişmeler sonrası durumumuz ortada. Akhisarı yönetenler, siyasi parti yönetimleri, sivil toplum örgütleri bir araya gelip ortak bir noktada birleşip, başta eğitim olmak üzere mutlaka Akhisarın çıtasının her alanda yükseltilmesine katkı yapmaya hazırız dedi.
AK-SEK Eğitim İçin DYP'yi Ziyaret Etti!
![AK-SEK Eğitim İçin DYPyi Ziyaret Etti!](https://www.akhisarhaber.com/d/news/348.jpg)
Akhisar Sağlık Eğitim Kültür (AK-SEK) Vakfının yeni yönetiminin tanışma ve kentte eğitimdeki düşüşün nedenleri için Sivil Toplum Örgütleri ile başlattığı, devamında siyasi parti yöneticileri ile devam eden görüşmeleri devam ediyor. S