• BIST 94.292
  • Altın 145,043
  • Dolar 3,5609
  • Euro 3,8762
  • Manisa 16 °C
  • İzmir 18 °C
  • Yıldız Günleri Fırsatını Kaçırmayın
  • Soğuk satış ve sevkiyat elemanı aranıyor
  • Plasiyer aranıyor
  • Bayan Personel Aranıyor
  • Penta Akademi 2018 KPSS erken kayıtlarına yoğun ilgi devam ediyor
  • Devren satılık köfte ve döner salonu
  • "Aşkla buluşturup sanatla çekiyoruz"
  • Çiftçilerimize Manisa tavuk yetiştiricileri birliğinden müjde!
  • Yeni Cuma Pazarı karşısında kiralık dükkan
  • Gafe – Gürgendağ Kır Düğün Salonu
  • Akhisar'a iz bırak
  • Ege Yörem

2007 Yaş Grupları Satranç Seçmeleri Yapıldı!

Okunma Sayısı: 4273
2007 Yaş Grupları Satranç Seçmeleri Yapıldı!
4-5-6-7 Ocak 2007 tarihleri arasında, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünün organize ettiği turnuva Gençlik ve Spor Müdürlüğünün yanında ki  Manisa Gençlik Merkezi Salonunda yapıldı.Turnuva da İsviçre Sistemi,7 Tur,60 dakika Giyotin satranç kuralla

2007 Yaş Grupları Manisa-Salihli-Kula-Alaşehir-Saruhanlı-Turgutlu  ilçeleri Satranç Seçme Turnuvası
AKHİSAR: (Kenan MOLLA)

4-5-6-7 Ocak 2007 tarihleri arasında, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünün organize ettiği turnuva Gençlik ve Spor Müdürlüğünün yanında ki  Manisa Gençlik Merkezi Salonunda yapıldı.Turnuva da İsviçre Sistemi,7 Tur,60 dakika Giyotin satranç kuralları uygulandı.

Açılış töreninde İl Gençlik ve Spor müdürü Murat Özel ile Türkiye Satranç Federasyonu Manisa İl Temsilcisi Aslan Goler’de bulundular. Turnuvanın ilk hamlesini İl Gençlik ve Spor Müdürü Murat Özel yaptı.Turnuva da yaklaşık 300 e yakın satranç yarışmacısı katıldı.

Turnuva da Akhisar dan da  5 hakem görev aldı.Başhakem FİDE hakemi Mesut Avcı, Dr. Tuncay Şen, Mehmet Said Demir,Yeter Bölükbaşı, Salim Güven, 27 Ocak-3 Şubat 2007 de Antalya da Türkiye finallerine seçme niteliği taşıyan turnuvanın bir ayağı da Akhisar da Akhisar-Soma-Kırkağaç-Selendi ilçeleri için yapılmıştı.Turnuva da Manisa Doruk Kolejinde öğrenim gören Akhisar’lı satrançcı Baran Suat Sevgil 14 yaş genelde birinci oldu.

Tüm yaş gruplarında ilk üçe giren oyuncular madalya ile ödüllendirildiler

*10 yaş bayanlar grubu sonuç sıralaması
1.Yeşim Patel, 2. Seher Buran, 3.Zeynep Soykan

*10 yaş genel kategori grubu sonuç sıralaması
1.Doğuş Diril, 2.Ahmet Efekan Alaz, 3. Utkan Alp Uysal

*12 yaş bayanlar grubu sonuç sıralaması
1-2 Pınar Buran, Deniz Yavru, 3. Yağmur Palabıyık

*12 yaş genel kategori grubu sonuç sıralaması
1 Aygün Demir, 2. Abdülkadir Ayhan, 3.İsmet Türek

*14 yaş bayanlar grubu sonuç sıralaması
1 Işıl Diril, 2.İrem  Yıldız

*16 yaş bayanlar grubu sonuç sıralaması
Melike Şimşek, 2 Merve Yıldız

*18 yaş bayanlar grubu sonuç sıralaması
1. Meltem Şimşek

*14 yaş genel kategori grubu sonuç sıralaması
1 Suat Baran Sevgil, 2. İhsan Başdemir, 3. Mehmet Ali  Pektaş

*16 yaş genel kategori grubu sonuç sıralaması
1 Ahmet Halit Muhacıroğlu, 2. İhsan Başdemir, 3. Mehmet Ali Pektaş

*18 yaş genel kategori grubu sonuç sıralaması
1 Fatih Albayrak, 2. Şenol  Acar, 3.Yaşar Uyanık








  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.