19 Mayıs Gösterileri Pazar Gününe Ertelendi!
Akhisar: (Kenan Molla)
19 Mayıs Atatürkü Anma ve Gençlik Spor Bayramını Hava Muhalefeti nedeniyle Program Kapalı Spor Salonunda yapıldı. Gösteriler 20 Mayıs Pazar Günü Şehir Stadında yapılacak!
19 Mayıs Atatürkü Anma ve Gençlik Spor Bayramı törenleri Tören Amiri Akhisar Namık Oğul Lisesi Beden Eğitim Öğretmeni Önder Soykan tarafından sabah saat 09:00 da Milli Egemenlik Meydanında Atatürk Anıtına Çelenk koyma ile başladı. Saygı duruşu ve Akhisar Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Eliz Caner İstiklal Marşının okunmasıyla Çelenk Töreni sona erdi.
Havanın yağmurlu olması nedeniyle kutlama programı Kapalı Spor Salonunda saat 10:00 da başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek, Garnizon Komutanı Hv.Plt.Kur.Alb.S.Cüneyt Kavuncu, Belediye Başkanı Salih Hızlı Öğrencilerin ve Halkın Bayramını kutladılar. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek yaptı. Program sunuculuğunu Akhisar Adnan Menderes Lisesi Edebiyat öğretmeni Hatice Levent, Akhisar Namık Oğul Lisesi Edebiyat Öğretmeni Mehmet Yavaş yaptı.Akhisar Adnan Menderes Lisesi öğrencileri Ayşen Pome Gençlik adına, Pelin Göçen Atatürk Gibi Türk Gibi Atatürk şiiri okudu. Ezgi Ercan Atatürkün Gençliğe Hitabesi, Emre Başar Yılmaz Gençliğin Ataya Cevabı, Okundu. Şeref Çağrısı, Tören Amiri Akhisar Namık Oğul Lisesi Beden Eğitim Öğretmeni Önder Soykan Türk Ulusu ve Cumhurbaşkanı adına 3 defa şeref çağrısı yapıldı. Gençlik Marşı Akhisar Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Eliz Caner tarafından öğrenciler ile birlikte okundu. Akhisar Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibinin gösterilerinden sonra gösterilerin bir gün sonra Pazar günü saat 10:00da yapılacak olması ile tören sona erdi.
19 Mayıs Atatürkü Anma ve Gençlik Spor Bayramı törenlerine Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek, Garnizon Komutanı Hv.Plt.Kur. Alb. S. Cüneyt Kavuncu, Belediye Başkanı Salih Hızlı, Cumhuriyet Başsavcı vekili R.Yetkin Orcan, Daire müdürleri ve halk katıldı.