18 Mart Şehitler Gününü Coşkuyla Andık!
AKHİSAR: (Kenan MOLLA)
18 Mart Şehitler Gününü anma programı sabah saat 09:00da Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hv.Plt. Kur. Alb.S.Cüneyt Kavuncu, Belediye Başkanı Salih Hızlı, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Aydın, Akhisar Şehit Aileleri Derneğinin Akhisar Şehitliğine çelenk koymasıyla ilk tören başladı.
Saygı duruşu ve saygı atışı, İstiklal Marşının okunmasından sonra Genel Kurmay Başkanı Or General Yaşar Büyükanıt, Hava Kuvvetleri Komutanı Or General Faruk Çömert ve 1.Hava Kuvveti Komutanı Or General Bilgin Balanlının 18 Mart İle ilgili mesajlar okunmasından sonra, Hava Meydan ve Garnizon Komutanlığı Hv.Pyd.Yzb. Ali Güler Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı yaptı.Pyd.Yzb.Ali Güler; 92 yıl önce bu gün elde edilen Çanakkale Zaferi bunun en güzel ve anlamlı örneğidir.Bu zafer Türk milletinin özgürlük ve bağımsızlığına verdiği değerini kanıyla vatan topraklarını yurt edinmesinin destanıdır dedi.
Akhisar Anadolu Kız Meslek Lisesi ve Kız Meslek Lisesi okulu öğrencilerinden Hanife Akman Bayrak bağımsızlık Bayrak Vatandır, Sibel Kındaç Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor adlı şiirleri okudular. Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek ve Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hv.Plt.Kur.Alb.S.Cüneyt Kavuncu Akhisar Şehitlik defterini imzaladılar. Kuran-ı Kerim ve Türkçe anlamını ve Şehitlerimizin ruhuna duayı Akhisar Müftüsü Mikail Polat tarafından okundu. Şehit mezarlarının ziyaretinden sonra Şehitlik programı sona erdi.
18 Mart Şehitler Gününü anma programı ikinci programı Akhisar Belediyesi Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonunda saat 10:30 başladı. Hava Meydan ve Garnizon Komutanlığı tarafından hazırlanan 25 dakikalık sunu programından sonra Akhisar Anadolu Kız Meslek Lisesi ve Kız Meslek Lisesi okulu öğrencilerinin hazırladığı Aratoryo programı Salonu dolduran izleyicileri duygulu anlar yaşattı. Akhisar Anadolu Kız Meslek Lisesi ve Kız Meslek Lisesi okulu Müdürü Zeki Akgül, Müdür yardımcısı Turan Yılmazer ve Mustafa Soner, öğretmenler Hasan Kocaoğlu,Sercen Özcan, Mediha Yüksel, Sevgi Dal, Hüseyin Gürmen, H.İbrahim Sarı, Selda Canbaz, Semiha Özel, Mehmet Yalabuk, Hatice Gürtaş ve Ahmet Cangür ve 30 öğrencisi sunumuyla başlayan Arotorya programı yaklaşık 1,5 saat sürdü. İlk defa böyle bir program yapan Akhisar Anadolu Kız Meslek Lisesi ve Kız Meslek Lisesi okulu programın sonunda yaptığı görevini eksiksiz yaparak izleyiciler tarafından alkış yamuruna tutuldular.
Törenden sonra Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hv.Plt.Kur.Alb.S.Cüneyt Kavuncu, Belediye Başkanı Salih Hızlı, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Aydın, Adalet Komisyon Başkanı Muhammet Güney Arotoryo programını başarıyla yapan okul öğretmenleri ve 30 öğrenciyi sahnede tebrik etti ve başarılar dilediler.
Saat 12:15te Hava Meydan ve Garnizon Komutanlığı tarafından Askeri gazinoda hazırlanan Şehit Ailelerinin ağırlanmasından sonra, Türkiye Harp Mamulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Akhisar Temsilciliği tarafından şehrin muhtelif yerlerinde lokma döktürülerek, İkindi namazını öncesi Yeni Gülruh camisinde Mevlit okundu.
18 Mart Şehitler Gününü Coşkuyla Andık!
18 Mart Şehitler Gününü anma programı sabah saat 09:00da Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hv.Plt. Kur. Alb.S.Cüneyt Kavuncu, Belediye Başkanı Salih Hızlı, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Aydın, Akhisar Şehit.....