• BIST 1.087
 • Altın 467,283
 • Dolar 7,6148
 • Euro 8,9402
 • Manisa 26 °C
 • İzmir 26 °C
 • Özdemirler Turizm güncel tur listesi
 • Bay - bayan pompa görevlisi aranıyor
 • Vasıfsız personel ve muhasebe elemanı aranıyor
 • B ehliyetli eleman aranıyor
 • Bayan eleman aranıyor
 • Öndemak Isıtma Sistemlerinde dev kampanya
 • Nuri Giyik Sanayi sitesinde kiralık iş yerleri

AK-SEK Vakfından AKP İlçe Merkezine Ziyaret!

Okunma Sayısı: 1628
AK-SEK Vakfından AKP İlçe Merkezine Ziyaret!
Akhisar Sağlık Eğitim Kültür (AK-SEK) vakfı yeni yönetimi Başkan Avukat Vehbi Başaran ile birlikte, Sivil Toplum Örgütlerinden sonra siyasi parti ziyaretlerinin ilkini AKP ilçe başkan ve yönetimine yaptılar. AKP İlçe Başkanı İbrahim Sayı

AK-SEK  VAKFI YÖNETİM KURULU AKP İLÇE MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ!

AKP İlçe Başkanı İbrahim Sayın,”Bizimde Öncelikli İlk Meselemiz Eğitim Yeni Çağlak Anadolu Lisesi Binası İçin Sizinle Aynı Görüşteyiz” dedi.       
AKHİSAR: (Kenan MOLLA)

Akhisar Sağlık Eğitim Kültür (AK-SEK) vakfı yeni yönetimi Başkan Avukat Vehbi Başaran ile birlikte, Sivil Toplum Örgütlerinden sonra siyasi parti ziyaretlerinin ilkini AKP ilçe başkan ve yönetimine yaptılar.

AKP İlçe Başkanı İbrahim Sayın ve yönetim kurulu üyeleri ile AK-SEK Vakfı başkan ve yönetim kurulu üyeleri Akhisar ve Manisa’daki Eğitim seviyesinin düşmesi konusunda, Akhisar Lisesi’nin adının tekrar verilmesi, ile tüm Akhisarlıların katılımı ile Belediyemizin de gösterdiği yerde Çağlak Mevkiine yakın bir yerde, yepyeni ve modern bir Çağlak Anadolu Lisesinin yapılması konusunda görüş birliğine vardılar.  AKP ilçe Başkanı İbrahim Sayın, “Manisa, Üniversite sınavlarında 49. sıraya düştü. Bu çok üzüntü verici bir durumdur. Akhisar’da da durum aynıdır. Bu düşüşün en büyük sebeplerinden biri, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Özdemir ile Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhanettin Görenez’dir. Görevden alınmalarına rağmen defalarca İdare mahkemesi kararları ile tekrar geriye gelmişlerdir. Her iki bürokrat bizlerle çok iyi geçinmelerine rağmen, ne yazık ki eğitimin kalitesinin artmasını sağlayamıyorlar. Tabii ki eğitim seviyesinin düşmesinin başka sebepleri de vardır. Bu sebepleri mazeret kabul etmeden devamlı görüş alışverişi içine girip eğitimdeki bu düşüşe dur dememiz gerekiyor. Akhisar Lisesi binasında Çağlak Anadolu Lisesi de bu ders yılı başında eğitim ve öğretime başladı. Bizde Yeni Çağlak Anadolu Lisesi binasının yapılmasına destek veririz ve takipçisi oluruz. Akhisar Lisesine tekrar öğrenci alınıp adı da tekrar yaşatılmış olur. Biz AKP ilçe yönetimi olarakbirinci sorun olarak eğitim, ikinci sorun olarak sağlık üzerinde çalışma ve sonuca gitme kararı aldık” dedi. AK-SEK Vakfı yönetim Kurulu Başkanı Avukat Vehbi Başaran’da genç yönetim kurulu üyeleri tanıtıp, “Göreve geldikten sonra, sivil toplum örgütlerini ve siyasi partilerimize ziyaretler yapıyoruz. Bende bir Özel Eğitim Kurulunun kurucusu olduğum için eğitimde düşüşün başta Akhisar olmak üzere Manisa ve Türkiye’mize zarar vereceğinin bilincindeyim. Yaptığımız araştırmalarda Akhisar ilçeler içersinde sonlara kaldığı görülüyor. Yıllar önce ilk sırada olan Akhisar neden bu duruma düştü? Bunun sebebinin mutlaka tespit edilmesi ve dur dedikten sonra tekrar eski başarıyı nasıl yakalarız dememiz gerekiyor. Sizler siyasi kadrolar olarak, bizlerde Sivil Toplum örgütleri olarak bir bütünlük içinde mutlaka çözüm üretmemiz gerekiyor. Sizlerin eğitim konusunda bu duyarlılığınızı takdirle karşılıyoruz. Çağlak Anadolu Lisesi için yeni bir okul yapılması ve Akhisar Lisesinin adının tarihe karışmaması görüşlerinizin olumlu olması karşısında da çok memnun olduk.  Atatürk ilkeleri doğrultusunda, Cumhuriyetimize sahip çıkacak, çağdaş, başarılı öğrencilerimizin artmasını, Akhisar’a hizmet etmelerine sizlerinde büyük katkı sağlayacağınıza yürekten inanıyoruz” dedi.

 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PAUSE COFFEA
 • Pause Coffea Akhisar
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.