Suruç Patlaması Akhisar'da Protesto Edildi
Akhisar Haber Ajansı - AHA

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde bugün canlı bombanın gerçekleştirdiği katliam Akhisar'da yaklaşık 150 kişinin katıldığı yürüyüş ve basın açıklamasıyla protesto edildi. Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi'nde toplanan Akhisar Demokrasi Platformu'na bağlı sivil toplum kuruluşlarının üyeleri İşid ve hükümet aleyhine slogan atarak 500 metrelik yürüyüşün ardından Akhisar Öğretmen Evi önünde bir basın açıklaması yaptı. Yolu bir süre trafiğe kapatan eylemcilere bir çok sivil polis eşlik etti.

Akhisar Demokrasi Platformu adına basın açıklamasını Hakan Dikilikaya yaptı. yapılan basın açıklamasında; "Biz çocuklarımızı sizler öldürseniz diye doğurmuyoruz. Ölülerimizin üzerinden iktidar planları yapanları lanetliyoruz. Her yangınla beraber yüreklerimize düşen ateş ha bugün ha yarın sönecek diye beklemekten, akıttığınız kanları izlemekten yorulduk. Utanıyoruz…..

AKP iktidarı döneminde çocuklarımızın cesetleri üst üste yollara serildi. AKP’nin yapmakla övündüğü yollardan tonlarca kan akıyor. Ali İsmailler, Medeniler, Berkinler, Ceylanlar ve daha nicelerinin acısı dinmeden yenileri yerleşiyor yüreğimize…..Lanetliyoruz….Utanıyoruz….

Gözümüzden sakındığımız çocuklarımız ortadoğuda ve dünyanın her yerinde akıl almaz, yürek dayanmaz katliamlara kurban oluyor.

Katilleri tanıyoruz. Amaçlarını biliyoruz. Bu ülkenin halkları olarak barışı savunmaya, acıların dinmesi için mücadele etmeye devam edeceğiz. Koltuklarını çocuk kanıyla sulayanlar bilmelidirler ki hiçbir koltuk ya da hesap sonsuza kadar kan üstünde duramaz. Koltuklarınızla beraber döktüğünüz kanda boğulacaksınız.

Televizyon kanallarında çocuklarla çekilmiş “şirin” görüntüleriniz ve timsah gözyaşlarınız ve sahte taziye mesajlarınız anlamsız ve çirkince sırıtıyor. Sizler sadece kendi çocuklarını sevenler, kendinden olanları sahiplenip “diğerlerine” mezar kazanlar tarihe kara birer leke olarak kayıt edildiniz. Herkes unutulmamayı ister. Unutulmayacaksınız !

Her çocuğun gözünde, her ağacın dalında ve her yerde sizi katliamlarınızla ve talanlarınızla, yalanlarınızla anacağız. Söz veriyoruz ! unutmayacağız !

Önce ağaçları yaktınız…. Sonra çocuklarımızı….Siz yakmaya alışıksınız. Hepimizi bir birimize düşman etmek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Düşman olmayacağız !

Bizim çocuklarımızın ölüsü de en az dirisi kadar kabusunuz olacak. Onlar Kobani’ye gidecekti. Halk kütüphanesi yapacak, çocuklarla oynayacaktı. Sanmayın ki engelleyebildiniz. Kobani’ye gidilecek. Kütüphaneler yapılacak. Belgeseller çekilecek. Tüm bunlar olurken Suruç katliamında yitirdiklerimiz diğerleri gibi kahraman , siz katil olarak anılacaksınız.

Kimsenin şüphesi olmasın halkların mücadelesi eninde sonunda zaferle taçlanır. Tarih başka türlüsünü yazmamıştır. Barıştan korkanlar hiçbir hesabınız tutmayacak. Her yerde barış halayları kurulacak. Ali İsmailler, Medeniler, Ceylanlar, halaya duracak. Engelleyemeyeceksiniz…. İzin vermeyeceğiz…

Biz bugün burada toplananlar, katilleri tanıyoruz … Hesabını soracağız… Barış sözü verdik. Sözümüz var….. Sözümüzü tutacağız…Provakasyonlarınıza gelmeyeceğiz" dedi.