• BIST 10567.94
 • Altın 2425.608
 • Dolar 32.2217
 • Euro 34.9419
 • Manisa 28 °C
 • İzmir 29 °C
 • Türk Sanat Müziği Konseri
 • Akhisar Enza Home Sevkiyat Personelleri Aranıyor
 • Diksiyon Kursu Açılacaktır
 • Pastacı Çırağı Kursu Açılacaktır
 • Bilgisayar İşletmenliği Operatörlüğü Kursu Açılacaktır
 • Saruhanlı’da Anayola Sıfır Modern Sanayi Sitesi
 • Kurbanlık büyükbaş hayvan satışları başladı
 • Hıdır Besi Çiftliğinde Kurbanlık Dana ve Düve Satışlarımız Başlamıştır
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur
» »

Engin Akyüz ile Konuşuyorum konukları huzurevi sakinleri oldu

Engin Akyüz ile Konuşuyorum konukları huzurevi sakinleri oldu
Engin Akyüz ile konuşuYORUM programı Akhisar Huzurevi ve yaşlı bakım rehabilitasyon Merkezinde hayatı konuştu ama yorumlayamadı.

Akyüz şaşırdı...! "Akhisar Huzur Palas"

Engin Akyüz ile konuşuYORUM programı  Akhisar Huzurevi ve yaşlı bakım rehabilitasyon Merkezinde hayatı konuştu ama yorumlayamadı. Verilen hizmetlerin çeşitliliği ve kalitesi karşısında şaşıran Akyüz, uzun süre defaatle sorular yönelterek Huzurevinin beş yıldızlı otel konforunda yapılan hizmetlerini huzurevi sakinlerinden dinledi.

Akhisar’da huzurevi çalışmaları ve huzurevinde yaşayan yaşlılarımızın hayatları ve gündelik yaşamlarının sevgi ve hoşgörü çerçevesinde işlendiği programda büyük bir aile fotoğrafı ortaya çıktı. Huzur evi sakinlerinden emekli sağlık memuru Şahver Özkan ve emekli matematik öğretmeni Osman Nuri Binark ile Huzurevi Müdürü Suudi Arslan ve sosyal hizmetler uzmanı Tuğba Şimşek’in konuk olarak katıldığı programda huzurevinin imkanları ve burada yaşayan yaşlılarımıza yapılan sivil toplum kuruluşlarının desteği konuşuldu. Aldıkları hizmetlerin kalitesi ve içten yaklaşımlarından dolayı başta huzurevi müdürü Suudi Arslan ve tüm personele teşekkür eden huzur evi sakinleri, huzurevinde müzik, spor ve resim gibi sosyal etkinlikleri düzenli olarak uzman hocaların gözetiminde yaptıklarını dile getirdiler.

Yeme, içme, temizlik, hijyen ve etkinlik açısından her türlü hizmeti en üst seviyede aldıklarını belirten Şahver Özkan “kendi insanımız bizleri bu kadar temiz ve özenli bakamaz. Bizlere bu hizmeti verenler bazılarımızın günde dört defa altını aldıkları oluyor. Bir kez öf bile demiyorlar. Bu hizmetten nasıl memnun olmayalım. Haftada üç kez en az kişisel bakım, temizlik yapılıyor. Allah devletemize, milletimize zeval vermesin” dedi.

İLK DEFA DOĞUM GÜNÜMÜ KUTLADIK.

Hayatında kendisinin hiç doğum gününün kutlamadığını belirten Osman Nuri Binark  “Ben hayatımda ilk kez bu yıl doğum günü kutladım. Benim doğum günüm olan 2 temmuzda huzurevi personeli, yönetimi ve arkadaşlarımızla doğum günümü kutladılar. Onlardan Allah razı olsun”dedi.

HUZUR EVİ ZENGİNLERİN EVİ DEĞİL

Halk arasında parası olan yaşlıların huzur evinde kalabildiği gibi bir anlayışın olduğunu belirten Engin Akyüz bunun doğru olup olmadığını huzurevi müdürü Suudi Arslan’a sordu. Suudi Arslan “bu çok yanlış bir anlayış. Bunu açıklıkla söyleyeyim. Maaşlı ve huzurevine bağış yapan biri ile hiçbir bağış yapmayan ve hiçbir geliri, maaşı olmayan yaşlılarımız aynı odada kalıyor. Hiçbir ayrım yok” diyerek huzurevinin 60 yaşının üzerinde durumu huzurevinde kalmaya uygun olan herkese açık olduğunu belirtti.

HERKES HAYATINI RAHAT YAŞASIN

Huzurevinde kalanların çocukları onları bakmadığı için kaldığı söyleniyor ne dersiniz? Sorusuna her iki konukta aynı cevabı verdi. Konuklar; ‘asla böyle bir şey yok. Elbette onlar da bize bakıyor. Ancak herkesin bir sorumluluğu var. Onlar çalışan insanlar ve bizim günün her saatinde ilgiye ve bakıma ihtiyacımız var. Bu yüzden hem biz kendi ihtiyacımızı karşılıyoruz, hem de personel bizlere destek oluyor. O yüzden bu yanlış anlayışın düzeltilmesini diliyoruz” dediler.

HİZMETTE SINIR TANIMIYOR

Program boyunca Akhisar ve diğer görev yaptığı çevre ilçelerden huzurevi sakinlerinin mesajla katılarak Suudi Arslan’a  başarılı ve örnek yönetimlerinden dolayı tebrik ve teşekkür ettiler. Bu konuda birçok kurum kuruluştan destek aldığını, doğru bir yönetimle birçok hizmetin de başarılı bir şekilde yapılabildiğini belirten Suudi Arslan “biz, bizim değerlerimiz olan yaşlılarımıza sahip çıkmak adına, onlara olan vefa borcumuzu, işimizi iyi yaparak, gönülden yapıyoruz. Bizlere söyledikleri övgü dolu sözler kendilerinin teveccühüdür. Biz yaşlılarımıza hizmette sınır tanımıyoruz. Bakanlığımız imkanları, uygulamaları ve yaşlılara verdiği hizmetleri ile sınırları çoktan aştı. Avrupa ve dünya seviyesinin çok üzerinde bir kaliteyi yakaladı. Bu vesile ile bizlere bu hizmetlerimizde destek olan tüm STK, belediyemiz  ve bakanlığımız yetkililerine teşekkür ediyorum” diyerek hedefimiz her geçen gün daha iyiye, güzele ulaşmak, belki de en önemlisi yaşlılarımızı mutlu etmek” dedi.

İzlenme: 1505
 • Yorumlar 0
  Bu videoya henüz yorum eklenmemiştir.
Kategoriler
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.