• BIST 10613.72
 • Altın 2433.275
 • Dolar 32.2385
 • Euro 34.955
 • Manisa 27 °C
 • İzmir 25 °C
 • Türk Sanat Müziği Konseri
 • Akhisar Enza Home Sevkiyat Personelleri Aranıyor
 • Diksiyon Kursu Açılacaktır
 • Pastacı Çırağı Kursu Açılacaktır
 • Bilgisayar İşletmenliği Operatörlüğü Kursu Açılacaktır
 • Saruhanlı’da Anayola Sıfır Modern Sanayi Sitesi
 • Kurbanlık büyükbaş hayvan satışları başladı
 • Hıdır Besi Çiftliğinde Kurbanlık Dana ve Düve Satışlarımız Başlamıştır
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur
» »

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Anayasa Değişikliği Referandumu öncesi Akhisarlılara seslendi

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Anayasa Değişikliği Referandumu öncesi Akhisarlılara seslendi
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 'hayır' mitingleri kapsamında Manisa'nın Akhisar ilçesinde vatandaşlara seslendi. Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Akhisar’da seslenen İnce, eleştiriler yöneltti.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce Akhisarlılara seslendi
Akhisar Haber Ajansı – AHA

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 'hayır' mitingleri kapsamında Manisa'nın Akhisar ilçesinde vatandaşlara seslendi. Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Akhisar’da seslenen İnce, eleştiriler yöneltti.

Tüm Anadolu’yu gezerek neden hayır denemsi gerektiğini anlattıklarını ifade eden CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 1. Nakliye Caddesi eski Belediye Hizmet Binası önünde Akhisarlılara seslendi. İnce’ye Akhisar mitinginde CHP Manisa Milletvekilleri Mazlum Nurlu, Tur Yıldız Biçer, Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Balıkesir Milletvekili Namık Öğütcan, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, CHP İl ve İlçe Başkanları ile Kadın ve Gençlik Kolları eşlik etti. Polis barikatlarıyla örülen alan girişler polis kontrolünde yapıldı.

Başbakan Binali Yıldırım'ı eleştiren ve CHP'de demokrasi olduğunu söyleyen İnce, "Ben senin gibi 'Bin Ali' deyince binen, 'in Ali' deyince inen 'dur Ali' deyince duran biri değilim. Ben inandığımı yaparım. Bizim parti de ne zaman ne olacağı belli. Senin partiye benzemez ki bizimkisi. Ben gittim genel başkanlığa aday oldum. Kaybettim. Geldim yine milletvekili oldum. Partimde çalışıyorum. Sen bir aday olsana bir göreyim seni. Seni Türkiye'ye sokmaz. Seni Kapıkule'den dışarı atar" dedi.

Eski Belediye Hizmet Binası önünde duran seçim otobüsünün üstünden vatandaşa hitap eden İnce, “Evet demeyi düşünenler emin olun ki bir kere okusalar yüzde 1 bile 'evet' çıkmaz. Kuran-ı Kerim'in ilk emri okudur. 'Evet' verenlere Kuran-ı Kerim'in emrine uyun, önce bir okuyun diyorum. Okuyun bakalım 'evet' diyecek misiniz. Ben 18 maddeyi 50 kere okudum. Burada terörle mücadele yok. Burada tarımın güçlendirilmesi, çiftçi, ekonomi, gençlerin, ev kadınların hiçbirisi yok. Burada bir adama Türkiye'yi teslim etmek var. Adamın birisi kurban kesmiş. Deriyi yüzmüş ve yedi parçaya bölmüş. Tam dağıtacak hocaya sormuş. 'Hocam deriyi yüzdüm, yedi parçaya böldüm bu kurbanı dağıtacağım. Nasıl dağıtayım' demiş. Hoca demiş ki, 'Çok basit, başı hocaya, döşü hocaya yedi parçadan beşi hocaya, derisi cemaate' demiş. Bu 18 maddede başı hoca almış, döşü hoca almış, yedi parçadan beşi hoca almış. Deriyi vermişler cemaate gerisi de bize kalmış" diye konuştu.

AZERBAYCAN’I ÖRNEK GÖSTERDİ

Sözlerine şöyle devam eden İnce, "Evet derseniz Cumhurbaşkanlığı kararnamesi gelecek. Sabah kalktı cumhurbaşkanı, eline boş bir sayfa aldı. Yazdı kararname bir, 4 milyon Suriyeli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmuştur. Gönder Resmi Gazeteye yayımlansın.Sorgu sual yok. Kararname iki, emeklilerin maaşından yüzde 15 kesilmiştir. Kararname üç, Saruhanlı Mahalle yapılmıştır. Bitti. Böyle bir yetki verilir mi Cumhurbaşkanına, yazık! Kararname dört, eşim hanımefendi cumhurbaşkanı yardımcısı yapılmıştır. Olur mu? Nereden oldu. Akşamdan yengeye söz vermiş. 'Yarın seni cumhurbaşkanı yardımcısı yapacağım' demiş. Hem de birinci yardımcı yaptı mı" dedi.

 

18 YAŞINDA ZENGİNİN ÇOCUĞU MİLLETVEKİLİ, FAKİRİN ÇOCUĞU EL-BAB’TA ŞEHİT OLACAK

18 yaşından itibaren Milletvekili seçileceklerin sadece zengin çocuklarından oluşacağını iddia eden İnce, “18 yaşında milletvekili olacak, her sene 1 milyon 200 bin kişi 18 yaşına basıyor. Kaç kişi milletvekili olacak 3 tanesi, 2 tanesi veya 5 tanesi. Diğerleri ne olacak, işsiz. Peki kimlerin çocukları milletvekili olacak, zenginlerin çocukları mı yoksa fakirlerin mi. Tabiki zenginlerin çocukları. 18 yaşında zenginlerin çocukları milletvekili olacak 20 yaşındaki fakirlerin çocukları El-Bab’ta şehit olacak” dedi.

(BG-HŞ-ED-MÖ)İzlenme: 1569
 • Yorumlar 0
  Bu videoya henüz yorum eklenmemiştir.
Kategoriler
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.