• BIST 10899.28
 • Altın 2461.417
 • Dolar 32.1748
 • Euro 34.8331
 • Manisa 20 °C
 • İzmir 17 °C
 • KEY Performans Öğretmen Alımı
 • Saruhanlı’da Anayola Sıfır Modern Sanayi Sitesi
 • Karabulut Şirketler Grubundan Duyurulur
 • KEY Performans Öğretmen Alımı
 • Bay-Bayan Üretim Personeli Alımı
 • Kurbanlık büyükbaş hayvan satışları başladı
 • Hıdır Besi Çiftliğinde Kurbanlık Dana ve Düve Satışlarımız Başlamıştır
 • Pide ve Lahmacun Ustası Aranıyor
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur
» »

Atatürk'ün Akhisar'a gelişinin 96.yılı kutlandı

Atatürk'ün Akhisar'a gelişinin 96.yılı kutlandı
Atatürk'ün Akhisar'a gelişinin 96.yılı kutlandı

Atatürk'ün Akhisar'a gelişinin 96. yıldönümü törenle kutlandı
Akhisar: (Kenan MOLLA)

Atatürk'ün Akhisar'a gelişinin 96. yıl dönümü ile ilgili kutlama programı saat 10:00'da Milli Egemenlik Meydanında ki Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Akhisar Şehit Binbaşı Serdar Kandemir Ortaokulu Türkçe Dili Edebiyatı öğretmeni Zülal Özar'ın sunuculuğunu, Beden Eğitim Öğretmeni Mesut Taşatar'ın tören komutanlığını yaptığı program,Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Akhisar Belediye Başkanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı, Siyasi Parti, Odalar ve derneklerin çelenk koyması Saygı duruşu ve Müzik Öğretmeni Meltem Alhat yönetimiyle Belediye bandosu eşliğinde İstiklal Marşının okunmasıyla çelenk koyma töreni sona erdi.
Belediye giriş alanında Akhisar Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterilerinden sonra Şehit Binbaşı Serdar Kandemir Ortaokulu Türkçe Dili Edebiyatı öğretmeni Zülal Özar'ın sunuculuğunu yaptığı İkinci tören Saat 10:30'da Belediye Meclis salonunda başladı. Müzik Öğretmeni Meltem Alhat'ın yönetiminde hep birlikte İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Akhisar Belediye başkan Vekili Av. Zafer Aşkın, günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı yaptı. Zafer Aşkın;"Sevgili öğrenciler ve sevgili Akhisarlılar, öncelikle sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Biz Akhisarlılar için 5 Şubat; yıkılmış büyük bir imparatorluğun küllerinden, genç, dinamik, gururlu ve çalışkan bir Cumhuriyet inşa eden Atatürk’ümüzü Akhisar da karşıladığımız gündür. Ülkeyi karış karış dolaşarak yeniden inşa eden büyük önderi, 96 yıl önce burada bağrımıza bastık. Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nın hemen ardından birçok yurt gezisine çıkmıştır. Bu geziler Türkiye Cumhuriyeti için dönüm noktalarıdır.  Çünkü Atatürk’ün yurt gezilerinin başlıca amacı; bir taraftan yeni Türk Devleti’nin temel nitelik ve değerlerini tanıtmak, diğer taraftan da yıllardır zor koşullar altında yaşayan ve aralıksız savaşlarla artık iyice yorgun düşen Türk milletinin, başta ekonomik olmak üzere, birçok alandaki sorunlarını yerinde görüp, inceleyerek gerekli önlemleri almak düşüncesiydi. Her fırsatta yurdun her köşesinde vatandaşları ile vakit geçiren Atatürk Akhisar’ı ziyaretinde de Belediye’ye gelerek İlçenin ileri gelenleri, çiftçileri ve sanatkârları kabul edip genç Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişmesi için Akhisarlılarla fikir alışverişinde bulunmuştur. Bu esnada Akhisarlılar genç Türkiye Cumhuriyetinin kurulma yürüyüşünde ne kadar kararlı olduklarını ifade etme fırsatını bulmuşlardır. Akhisar’ımızı ziyaret eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Akhisar’da geçirdiğim birkaç saatlik zaman çok kuvvetli, çok kıymetli hatıra yaratmaya kafi gelmiştir” sözler ile bizleri onurlandırmış,  kadim şehrimizin ve sevgili Akhisarlıların değerine işaret etmiştir. Bizler de; Büyük önder Mustafa Kemal’in ileri ve çağdaş medeniyet fikrini yerine getirene kadar, durmadan, yılmadan çalışacak ve bu uğurda nesiller yetiştireceğiz. Ziyaretinin 96. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor hepinize saygılar sunuyorum diyeret sözlerini tamamladı.

Şehit Binbaşı Serdar Kandemir Ortaokulu öğrencileri Ramazan Arda Gündüz " Mustafa Kemal'e Giden Yol", İrem Albayrak " İstiklal Şavaşında Mustafa kemal" şiirlerini okudular.

Şehit Binbaşı Serdar Kandemir Ortaokulu Sosyal Bilgiler öğretmeni Mehmet Şentürk, günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı yaptı. Şehit Binbaşı Serdar Kandemir Ortaokulu öğretmeni Hamdi Güven, slayt gösterisiyle şiiri okudu. Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, Atatürk'ün Toros dağlarında karşılaştığı bir kadınla yapılan söyleşiden oluşturduğu şiir salonu dolduran izleyiciler tarafından alkış yağmuruna tutuldu. Şehit Binbaşı Serdar Kandemir Ortaokulu Müzik öğretmeni Meltem Alhat'ın yönetimiyle öğrencilerin oluşturduğu koro Atatürk'ün sevdiği türküleri seslendirdiler, salonu dolduran izleyiciler tarafından çok beğenildi. Programın sonunda Protokol, okul idarecileri, öğretmen ve öğrencileri tebrik ettiler.

Atatürk'ün Akhisar'a gelişinin 96.Yıl dönümü törenlerine, Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hava İstihkam Albay Mehmet Şahin, Belediye Başkan Vekili Av. Zafer Aşkın, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Olcay Altıner, İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar, Askerlik Şube Başkanı Üsteğmen Mehmet Metin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer, şube müdürleri, Siyasi Parti Başkanları, Oda ve Dernek Başkanları, Daire Müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İzlenme: 1538
 • Yorumlar 0
  Bu videoya henüz yorum eklenmemiştir.
Kategoriler
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.