• BIST 10562.6
 • Altın 2428.304
 • Dolar 32.2198
 • Euro 34.9662
 • Manisa 28 °C
 • İzmir 29 °C
 • Türk Sanat Müziği Konseri
 • Akhisar Enza Home Sevkiyat Personelleri Aranıyor
 • Diksiyon Kursu Açılacaktır
 • Pastacı Çırağı Kursu Açılacaktır
 • Bilgisayar İşletmenliği Operatörlüğü Kursu Açılacaktır
 • Saruhanlı’da Anayola Sıfır Modern Sanayi Sitesi
 • Kurbanlık büyükbaş hayvan satışları başladı
 • Hıdır Besi Çiftliğinde Kurbanlık Dana ve Düve Satışlarımız Başlamıştır
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur
» »

Akhisar'da Çanakkale Zaferinin 103 yılı ve Şehitler Günü programları

Akhisar'da Çanakkale Zaferinin 103 yılı ve Şehitler Günü programları
18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılı münasebetiyle sabah saat 09.00’da Akhisar Yeni Mezarlık içerisinde bulunan Şehitlikte çelenk koyma programı düzenlendi.

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılı münasebetiyle sabah saat 09.00’da Akhisar Yeni Mezarlık içerisinde bulunan Şehitlikte çelenk koyma programı düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Şehitlik anıtına sırasıyla Kaymakam Kaan Peker, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hava İstihkam Albay Mehmet Şahin, Akhisar Belediye Başkan Vekili Av. Zafer Aşkın, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Velestin, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Burak Kocaoğlu, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Celalettin Çubuk çelenk koydu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Hava Meydan Komutanlığı Hava Piyade  Üsteğmen Metehan Sarı yaptı. Metehan Sarı yaptığı konuşmada; "Bugün; vatanımızın bölünmez bütünlüğünün korunması, bayrağımızın sonsuza kadar dalgalanması ve yüce milletimizin bağımsızlığı uğruna ölmeyi bir şeref bilerek, Çanakkale’de, Yemen’de, Kafkaslarda, Kurtuluş Savaşı’nda, Kıbrıs’ta, İç Güvenlik Harekatlarında karada, denizde ve havada hayatlarını feda ederek bütün rütbelerin en yücesi olan şahadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi anma günüdür. Bugün aynı zamanda, yakın tarihimizin şeref sayfalarından birini oluşturan, sonuçları itibarı ile milletimizin kaderini ve tarihin akışını değiştiren Çanakkale Zaferi’nin de 103’ncü yıldönümüdür....

Kaymakam Kaan Peker şehitlik defterini imzaladı. Akhisar Müftülük görevlilerinden Mehmet Emin Efe, Mehmet Ali Özyaka, Osman Demirel, Yahya Danacı,  Kur’an-ı Kerim okudular, ardından İlçe Müftüsü Yusuf Eviş şehitlerimizin ruhuna dua etti. Duaların ardından şehit mezarları ziyaret edilerek program son buldu.

İKİNCİ PROGRAM

Günün ikinci programı ise Şehit Yüzbaşı Necdi Şentürk Merkez parkı içinde Akhisar Belediyesi Sinema Salonunda saat 10.00’da başladı. Namık Oğul Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program İngilizce Öğretmeni Fatma Özcan Sarıkaya'nın sunuculuğunu yaptığı programda Saygı duruşu ve istiklal Marşı ile başladı.

Hava Meydan Komutanlığı Hava Piyade Üsteğmen Metehan Sarı, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma programını slayt gösterisiyle sundu. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Namık Oğlu Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Murat Kızıltaş okudu. Murat Kızıltaş;" Ülkemizi Bağımsızlığı, bütünlüğü ve Cumhuriyet uğruna canlarını hiçe sayara ölüme koşan, yurdumuzun ve dünyanın dört bir köşesinde, şehitliklerde, elbiseleri dahi çıkarılmadan bilinmeyen yerlerde, “kefensiz, bazıları da mezar taşı olmadan, yatan kahraman asker şehitlerimizi ,şehit polislerimizi, çeşitli ülkelerde hain saldırılara maruz kalan Dış İşleri Bakanlığı mensubu şehitlerimizi yurdumuzun en ücra köşelerinde şehit edilen öğretmenlerimizi minnet ve şükran duygularımızla anmak üzere toplanmış buluyoruz.....

Öğrenciler Nilay Güngör (Çanakkale Şehitlerine), şiirini okudu. Namık Oğlu Anadolu Lisesinin hazırladığı 6 dakikalık slayt gösterisinde salonda duygulu anlar yaşandı. Öğrencilerden Sinan Can Erenuluğ, (Öğün Ey Çanakkale) şiirini, Berk Kavçak (Çanakkale türküsünü okudu. Öğrencilerden Erdal kaval, Dumlupınar Şehidi Mezarı Başında, Samet Arcan, Yiğidim Aslanın şarkısını okudu. Öğrenci özlem Ersöz, Açıl Ey Gökyüzü Şehit Geliyor şiirini, Ayşe Sarıç, Eledim, Eledim Türküsünü okudu. Eren Şenyiğit, Oğlum Şehit oldu, öğrenciler Seher İldeş Şehit Yavrum, Ayşe Sarıç, Ah Mehmedim türküsünü okudular. Müzik öğretmeni Özlem Kılınç, Magusa Limanı şarkısını okudu. Namık Oğul Anadolu Lisesi Öğretmenleri ve Öğrencilerin hazırladığı program bir saat 30 dakika sürdü. Program sonunda eksiksiz görevlerini yaparak öğrencileri öğretmenleri izleyiciler tarafından alkış yağmuruna tutuldular. Programın sonunda Protokol, Namık Oğul Anadolu Lisesi Okulu idaresi, öğretmen ve öğrencileri sahnede tebrik ettiler.

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ DERNEĞİNE ZİYARET

Programın sona ermesinden sonra Protokol, saat 11.30'da Akhisar Şehit ve Gazi Aileleri Derneğinin Şehit Yüzbaşı Necdi Şentürk Merkez parkı içinde bulunan dinlenme evini ziyaret ederek lokma hayrına katıldılar.

İzlenme: 1990
 • Yorumlar 0
  Bu videoya henüz yorum eklenmemiştir.
Kategoriler
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.