• BIST 10676.65
 • Altın 2418.603
 • Dolar 32.1985
 • Euro 34.8747
 • Manisa 25 °C
 • İzmir 26 °C
 • Gençler Dikkat Hayallerinizdeki Kampa Katılma Şansı Kapıda
 • 4. Geleneksel Asu Günsel Futbol Turnuvası
 • KEY Performans Öğretmen Alımı
 • Saruhanlı’da Anayola Sıfır Modern Sanayi Sitesi
 • Karabulut Şirketler Grubundan Duyurulur
 • KEY Performans Öğretmen Alımı
 • Bay-Bayan Üretim Personeli Alımı
 • Kurbanlık büyükbaş hayvan satışları başladı
 • Hıdır Besi Çiftliğinde Kurbanlık Dana ve Düve Satışlarımız Başlamıştır
 • Pide ve Lahmacun Ustası Aranıyor
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur
» »

AK Partili Uğur Aydemir, Dağdere Mahallesinde referandumu anlattı

AK Partili Uğur Aydemir, Dağdere Mahallesinde referandumu anlattı
TBMM KİT Komisyon Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Akhisar’da yaptığı bir dizi çalışmaların ardından kırsal mahallelerde de çalışmalarını sürdürdü.

AK Partili Uğur Aydemir, Dağdere Mahallesinde referandumu anlattı

TBMM KİT Komisyon Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Akhisar’da yaptığı bir dizi çalışmaların ardından kırsal mahallelerde de çalışmalarını sürdürdü. Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit, gençlik kolları ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Dağdere Mahallesinde 16 Nisan referandum çalışmalarını sürdüren AK Partili Milletvekili Uğur Aydemir, 94 yıllık Türkiye Cumhuriyeti’nde 65 hükümet kurulduğunu belirtti.

Türkiye’nin daha hızlı gelişebilmesi bir sistem değişikliğine gitmeye karar verdiklerinin altını çizen Milletvekili Uğur Aydemir, bu sistem değişikliğine ise AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin evet dediğini ve CHP ile HDP’nin de hayır dediğini belirtti.

Evet diyenler ile hayır diyenlerin kardeşleri olduğuna dikkat çekerek sözlerine başlayan Milletvekili Aydemir, hayırcıların kendi aralarında 2 yada 3’e bölündüğünü ifade ederek, “bir milletten korkan hayırcılar var, bir de hayır dediği zaman bu sisteme çomak sokanlar var, bir de terör örgütleri var hayır diyenler. Sizler Dağdereliler olarak herşeyi çok iyi biliyorsunuz. Cumhuriyet’imiz 94 yaşında kurulan hükümet sayısı 64, şuanda 65.hükümet iş başında. Türkiye ortalamasını aldığımızda her 15 ayda bir hükümet değiştirmiştir. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin ömrü bu seçimlerle geçmiş. Bu 94 yıl tarihte bizler, başbakanları, bakanları asmış ve ondan sonra da şimdi Allah gani gani rahmet eylesin diyoruz. Bunu yapıp asanlara da bela okuyoruz.

Yıllar sonra da Erbakan hoca bir hükümet kurmuş ve onun hükümetine de Fadime Şahin ve Ali Kalkancı ile yıkmışlar. Türkiye Cumhuriyet’i tarihi adeta yıkmakla, yakmakla ve asmakla geçti. Artık bu sistem yürümüyor, bu sistem Türkiye’yi bir yere götürmüyor. Bu sistem düşmanın yüzünü güldürüyor, dostu ağlatıp kan akıtıyor. Türkiye’deki 16 Nisan referandumu öncesi Avrupa’da PKK gibi FETÖ gibi DAEŞ gibi bir araya gelerek onlar da hayır diyor. Halbuki Avrupa sana ne oluyor. Dağdere’deki vatandaşın Fransa’da bir seçim olduğunu bilmez. Kimin Cumhurbaşkanı olduğunun umrunda bile olmaz. Karışmayız yani biz elin Fransızına. Ama onlar bize karışıyor, onlar 16 Nisan’da hayır deyin diyor. Almanya bize karışıyor, diyor ki hayır deyin. Hem öyle hayır yazıyorlar ki kendi gazetelerinde Türkçe yazıyorlar. Onlara da Türkçe öğrettik bu sayede, hayır kampanyası başlattılar. Avrupa bizim iç işlerimize karıştığı zaman dur diyoruz, ne haddinize diyoruz. Onlara hesap sormak bizim de hakkımız. Bu Avrupalı hainler 15 Temmuz’daki darbe girişiminde de hiçbir ses çıkartmamışlardır.

Bundan sonra artık söz de karar da milletin, başkaları bizler adına karar vermeyecek. Millet 16 Nisan’da sistem değişirse kimi Cumhurbaşkanı görmek istiyorsa değerli kardeşlerim sandığa gidecek oyunu verecek ve o kişi bundan sonra Türkiye’yi yönetecek. Pazar günü gidip bir daha Türkiye bu bozuk sistemle 94 yıldan beri ayağımızı çamurdan çıkartamadık, bataklıktan kurtulamadık, tam Türkiye ayağa kalkıyor, ayakkabısını çamurdan çıkarıyor, parke taşında yürümeye başlayacak birisi kafasına vuruyor. Sırtımızdan sopayı eksik etmediler, Türkiye’nin gözünü açmasını müsaade etmediler. Biz diyoruz ki artık bundan sonra Türkiye gözünü açtı, ayağını çamurdan değil kendisini de çamurdan çıkaracak yeni sistemle inşallah Pazar günü Evet diyeceğiz. Bundan sonra Türkiye inşallah kendi uçağını, silahını, savaş tankını yapmaya devam edecek ve Avrupa’ya boynumuz bükük kalmayacağız. 70 sente muhtaç olan bir Türkiye idik ama Türkiye şuanda İMF’ye borç para vermeye başladı, insansız hava uçağını yapmaya başladı, İsrail Cumhurbaşkanı’na “One Minute” sen katilsin demeye başladı ve Avrupa ayağa kalktı. Biz durmak yok yola devam diyoruz. Durmayacağız, daha çok çalışacağız, 7’den 70’e durmadan daha çok çalışacağız. Türkiye’yi namerde muhtaç etmeyeceğiz ve bizi yönetecek adamı da sandıkta biz seçeceğiz” dedi.

(YD)

İzlenme: 1716
 • Yorumlar 0
  Bu videoya henüz yorum eklenmemiştir.
Kategoriler
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.