• BIST 10899.28
 • Altın 2461.417
 • Dolar 32.1748
 • Euro 34.8331
 • Manisa 16 °C
 • İzmir 18 °C
 • KEY Performans Öğretmen Alımı
 • Saruhanlı’da Anayola Sıfır Modern Sanayi Sitesi
 • Karabulut Şirketler Grubundan Duyurulur
 • KEY Performans Öğretmen Alımı
 • Bay-Bayan Üretim Personeli Alımı
 • Kurbanlık büyükbaş hayvan satışları başladı
 • Hıdır Besi Çiftliğinde Kurbanlık Dana ve Düve Satışlarımız Başlamıştır
 • Pide ve Lahmacun Ustası Aranıyor
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur
» »

AK Partili Uğur Aydemir, Akhisarlı esnaf odaları ile buluştu

AK Partili Uğur Aydemir, Akhisarlı esnaf odaları ile buluştu
16 Nisan’da yapılacak olan anayasa değişikliği halk oylaması çalışmaları kapsamında TBMM KİT Komisyon Başkanı AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Manisa’nın Akhisar ilçesinde bir dizi temaslarda bulundu.

AK Partili Uğur Aydemir, Akhisarlı esnaf odaları ile buluştu
Akhisar Haber Ajansı - AHA

16 Nisan’da yapılacak olan anayasa değişikliği halk oylaması çalışmaları kapsamında TBMM KİT Komisyon Başkanı AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Manisa’nın Akhisar ilçesinde bir dizi temaslarda bulundu. Milletvekili Uğur Aydemir, Belediye Başkanı Salih Hızlı, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile Gülbeyaz-ı Ziyafet Restorantta Akhisarlı Esnaf Oda Başkan ve yönetim kurulları ile kahvaltı da buluştu.

Kuruldukları günden bu yana başkanlık sistemini savunduklarını kaydeden Aydemir, "AK Parti başkanlık sistemini savunurken birileri hep karşımıza çıktı. Cumhurbaşkanlığı sistemini milletimizin önüne getiriyoruz. Milletimiz ne derse başımızın üstüne koyuyoruz. Sandık milletin önüne gelecek. CHP’ye sesleniyorum. Türkiye tek adamlığa yürümüyor, Türkiye milletin adamı olma yolunda yürüyor. Artık Türkiye’de cumhurbaşkanını millet seçecek, sistem parlamenter sistem değil, cumhurbaşkanlığı sistemi olacak. Bir gövdede çift baş olmaz, Türkiye’de de tek baş olacak. Artık Türkiye’de koalisyon görüşmeleri bitecek. Bu sistemi iyi anlatmak lazım. Yasama, yargı, yürütme daha güçlü olacak. Türkiye lider olmak yolunda referandumda ilk adımı atacak. MHP ile kol kola verdiğimiz sürece bizi kimse durduramaz" dedi.

Yapılanın bir sistem değişikliği olduğunu, rejim değişikliği olmadığını vurgulayan Aydemir, konuşmasına şöyle devam etti: "Türkiye Cumhuriyetinin rejimi bellidir. CHP bu millete neyin korkusunu salmak istiyor, ya da neyin peşinde olduğunu anlamak mümkün değildir. Milletin oyunun ağırlığının üzerinde bir üstün bir oy yoktur. Hassas terazi milletimizin elinde, kimin ne kadar ağır geldiğini çok iyi biliyor. Milletimizde her daim oyun ağırlığından çok, adamlığın ağırlığına bakıyor. AK Parti kurulduğundan bu güne kadar her seçimden zafer ile ayrıldı, şimdi MHP ile birlikte daha da güçlü bir şekilde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için halk oylaması yapılacak. Onun içinde bayrağımızın inmemesi için şehitlerimizin kemiği sızlaması için Türkiye’nin refahı için tüm şer odaklarına karşı, teröre karşı, gelecek nesiller için 16 Nisan’da Akhisar sandıkları patlatıp rekor oy ile ’evet’ diyecek" dedi.

 Aydemir sözlerine şöyle devam etti “Doğru bilgiyi aktarmak çünkü 18 tane maddenin ne getirip ne götürdüğü herkes farklı konuşuyor olabilir ama bizim herkese anlatma gibi bir yükümlülüğümüz var .Bu yüzden de teşkilatlarımıza büyük görev düşüyor. Teşkilatlarımız olarak her bir vatandaşa  ulaşmaya  çalışıyoruz, her gün elini sıkmaya çalışıyoruz.

YALAN SÖYLEMİŞLER

Çünkü gelen sorulara bakıyoruz bizden önce gidip vatandaşımıza yanlış algı oluşturmuşlar, yanlış bilgi vermişler, yalan söylemişler, bunu düzeltmekte doğru bilgi aktarmakta bize kalıyor.

Bu vesileyle hem sizi ziyaret eden ilk kişi olalım birde referandum süreciyle halk oylaması nedeniyle de siz birlikte kaç üyeniz var ise onlara ulaşmanızı sağlayalım. Çünkü neden? Bu görev sadece Ak Partinin, CHP’nin, MHP’nin görevi değil, yani sadece meclisin görevi değil milleti aydınlatmak bu işte az çok bilgi sahibi olan, 18 tane maddeyi okuyan herkesin aslında bildiklerini başkasına anlatma görevi var. Dolayısıyla biz size gelip burada sizin kafanıza takılan soruları anlatalım. Siz de bildiklerinizi onlara anlatın.

NASIL BİR SİSTEM GETİRMEK İSTİYORUZ?

   Çünkü Türkiye sistemini değiştirecek 16 Nisan’da. Nasıl bir sistemle yönetiliyoruz bunu biliyorsunuz, nasıl bir sistem getirmek istiyoruz bunu anlatmamız lazım. Bu nasıl Uğur Aydemir’in görevi ise bence bunu bilen bütün vatandaşların da görevi olması kanaatindeyim. Çünkü geleceğimizin istikbal ve istiklal mücadelesi dediğimizde bunu biz laf olsun diye söylemiyoruz. Hakikaten dünyanın üzerimize çullanmak istediği çullandığı bir dönemde sistem değişmesin diye var gücüyle çalıştığı bir dönemde bu sistemin Türkiye’nin geleceği için ne kadar önemli olduğunu dile getirip anlatmamız lazım. Bu nedenle sizden 16 Nisan’a kadar bir görev bekliyoruz, çalışmanızı bekliyoruz. Çünkü mesele memleket meselesidir. Bunu vazife edinip yönetiminizle beraber bütün çiftçilere, mahalleli kardeşlerimize anlatmamız lazım. Davamız Türkiye’nin gelişmesi, Türkiye’nin büyümesi, Türkiye’nin güçlenmesi, Türkiye’nin kendi ayaklarının üstünde durması” dedi.

 

(BG-HŞ-ED-MÖ)

İzlenme: 2003
 • Yorumlar 0
  Bu videoya henüz yorum eklenmemiştir.
Kategoriler
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.