• BIST 8093.54
 • Altın 1894.364
 • Dolar 28.8894
 • Euro 31.82
 • Manisa 11 °C
 • İzmir 11 °C
 • Manisa Valiliğinden Meteorolojik Uyarı
 • Akhisar Enza Home Sevkiyat Personeli Aranıyor
 • Dr. Dt. Simge Ayazoğlu Akhisar Ortodonti kliniği açıldı
 • Vergi Ödemede İkinci Taksit Son Gün 30 Kasım
 • Has Evrensel Özel Güvenlik Yenileme kayıtları devam ediyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Yenişehirlioğlu, gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi

Okunma Sayısı: 1841
Yenişehirlioğlu, gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi
AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Manisa’da gazetecilerle Space Burger Clup’te verdiği kahvaltı programı ile bir araya geldi. AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Türkiye günde

Yenişehirlioğlu, gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi

Akhisar Haber Ajansı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Manisa’da gazetecilerle Space Burger Clup’te verdiği kahvaltı programı ile bir araya geldi. AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Türkiye gündemine yönelik açıklamalarda bulundu.

 AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Manisa’yı geleceğe taşıyacak vizyon projeler sayesinde Türkiye Yüzyılına destek olacağını kaydetti.  Manisa’nın Türkiye Yüzyılına Hazır olması gerektiğinin altını çizen Yenişehirlioğlu, “Türkiye Yüzyılı vizyonu doğrultusunda devam eden bu projeler ve çalışmalardan Şehzadeler Şehri Manisa’mızın da azami ölçüde faydalanabilmesi için çalışmalarımız ve görüşmelerimiz aralıksız devam ediyor. Geçirmiş olduğum kaza sonrasında tedavi sürecinde hastanede yatarken dahi ana gündemim Manisa ve Manisa’nın talepleri oldu.  Birçok farklı konuda gerek Sayın Bakanlarımızla gerekse kamu ve özel kurumlarımızın temsilcileriyle yoğun bir görüşme trafiği yürüttüm. Bu süreçte Manisa’da bazı önemli değişimle…

Türkiye Yüzyılının başladığını vurgulayan Yenişehirlioğlu, “28. Dönem özel bir dönem, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 2. Dönemi. Türkiye Yüzyılı hedefimize yönelik olarak bu dönemde meclis çatısı altında yoğun bir çalışma bizleri beklemekte. İçtüzük gereği TBMM 1 Ekim saat 14.00 de çağrısız toplanmaktadır.  Her yasama döneminde olduğu gibi Genel Kurul Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması ile başlayacak. Her seçimin bir mesajı vardır; millet bir mesaj verir. En ağır mesaj tekrar Cumhuriyet Halk Partisi ve ortaklarına verilmiş oldu. 28. Dönemde Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı ilk defa meclise giremedi.  Biz, Cumhur İttifakı olarak önümüze bakacağız. Milletimize neler kazandırabiliriz, Türkiye Yüzyılı vizyonumuz doğrultusunda hangi projeleri hayata geçirebiliriz, bunun üzerine yoğunlaşıyoruz. Türkiye Yüzyılı Başlıyor. Türkiye Yüzyılı, gücün yüzyılıdır. Yerli ve millî kalkınma stratejileri doğrultusunda attığımız her adım ve kazandığımız her başarı, ülkemizin gücüne güç katmaktadır. Ülkemizin siyasi ve ekonomik bir güç olarak küresel düzeydeki yükselişini ahenkli bir yönetim ve daha da geliştirebileceğimiz altyapılarımızla sürdüreceğiz. Hiçbir alanda duraklamaya veya gerilemeye mahal vermeden doğru hedefler, doğru kararlar, doğru adımlar yoluyla büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını tamamlayacağız. Türkiye Yüzyılı, aynı zamanda, kalkınmanın ve barışın da yüzyılı olacaktır. 21 yıldır ülkemize her alanda büyük eserler kazandırarak milletimizin refahını yükselttik. Türkiye Yüzyılı, kimlik siyaseti yerine birlik siyasetini, kutuplaştırma siyaseti yerine bütünleştirme siyasetini, inkâr siyaseti yerine kucaklama siyasetini, tahakküm siyaseti yerine özgürlük siyasetini, nefret siyaseti yerine sevgi siyasetini ikame etmenin adıdır” dedi. 

Sporun yüzyılından bahseden Yenişehirlioğlu, “Bugün karateden, güreşe, bokstan, okçuluğa, atletizmden voleybola kadar dünya şampiyonu olabiliyorsak, derecelere girebiliyorsak millet olarak bunun sevincini hep beraber kutlayabiliyorsak bu AK Parti iktidarının ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın spora ve sporcuya verdiği değerin göstergesidir. Spora yapılan yatırımların sporculara gösterilen değerin sonucudur.  Biz hangi siyasi görüşte, hangi yapıda olursak olalım bir ve bütün halde tutması gereken spor faaliyetlerinin son dönemde ayrıştırma faaliyetleri gibi kullanılıyor olmasını asla kabul etmiyoruz. Bunlar bizim ortak noktalarımız ve ortak sevinçlerimizdir” dedi.

Türkiye Yüzyılında yeni ve sivil bir anayasa ihtiyaç olduğunu vurgulayan Yenişehirlioğlu, “28. dönemde yeni, tamamen sivil bir anayasayı ülkemizin huzurunu güçlendirecek, milletimizin refahını yükseltecek, hukukun üstünlüğünü, çoğulculuğu, adaleti, hakkaniyeti tahkim edecek, her bir vatandaşımızın özgürlüklerini garanti altına alacak, gençlerimizin geleceklerine umutla bakmalarını sağlayacak, özetle Türkiye Yüzyılına yakışacak şekilde hazırlayarak yeni bir sivil anayasayı milletimize kazandırmanın gayesi içinde olacağız. Bütün şartları zorlayacağız. Baktı ki olmuyor milletimize gideceğiz.  12 Eylül’ün yıl dönümünde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve Hukuk Politikaları Kurulu tarafından “1982 Yerine 2023 Anayasası” Sempozyumu düzenlendi.  Her ne kadar 1987 yılından itibaren 23 kez değiştirilmiş olsa da elimizdeki metin nihayetinde bir darbe anayasasıdır. Yapılan önemli değişiklikler olmuştur ancak her yapılan değişiklikte yazım ve anlam bütünlüğü bozulmuş ve yamalı bohçaya dönmüştür.  Türkiye Yüzyılı vizyonuyla yeni bir döneme hazırlanan Türkiye Cumhuriyeti’ne darbe anayasası ile yönetilmek yakışmamaktadır.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği gibi: “Türkiye Yüzyılı hedefimizin unsurlarından biri olan yeni anayasayı milletimize kazandırana kadar çalışmayı, gayret etmeyi, mücadeleyi asla bırakmayacağız. Yeni anayasa meselesi gündemimizin ilk sıralarında yer almayı sürdürüyor. Türkiye gibi 2 bin yıllık devlet geleneğine 73 yıllık demokrasi birikimine sahip bir ülke çok daha iyi bir anayasayı hak ediyor.” Bu sebeple yeni dönemde darbecilerin mahsulü olan 1982 Anayasası’nın yerine; çağımızın gereklerine uygun, sivil, demokratik ve Cumhuriyetimizin 100. yılına yaraşır bir anayasa için yoğun bir şekilde çalışma yürüteceğiz” diye konuştu.

Türkiye’nin deprem gerçeklerini anlatan Bahadır Yenişehirlioğlu, “6 Şubat’ta 11 ilimizi etkileyen asrın felaketini yaşadık. Devletimiz tüm kurum kuruluşlarını hızla deprem bölgesine seferber etti. Milletimizle tek yürek olduk. Devletimiz en hızlı şekilde müdahale ve akabinde iyileştirme çalışmalarına başladı. Bugün kurumlarımız barınma ihtiyacına yönelik çalışmalarını sürdürmektedir. Tüm bunlar ekonomimiz üzerine de olumsuz etkileri olan çok büyük olaylardır. Buna rağmen bir taraftan da milletimizin bizden beklentilerini karşıladık. Ekonomik iyileştirmeler anlamında adımlar attık. Ülkemiz konumu itibarıyla her zaman deprem gerçeğiyle yüz yüze. Bu sebeple toplumumuzun bilinçlendirilmesi ve afete dayanıklı konutların ve kentlerin inşa edilmesi önem arz etmekte. Deprem gerçeği siyaset üstü bir konu. Bu sebeple kamu kurumları, belediyelerimiz ve vatandaşlarımızın iş birliği ile acilen kentsel dönüşüm projeleri hayata geçmelidir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu Temaslarının çok önemli olduğunu anlatan Yenişehirlioğlu, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin New York şehrinde Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu’na katılarak yine tarihe geçen ve önemli noktalara değinen bir konuşma yaptı. Birleşmiş Milletlerin öncülüğünde dünyanın güvenliğini, huzurunu, refahını sağlamakla görevli kurumların hızla yeniden yapılandırılması yönünde bir vurgusu oldu.  Dünyadaki tüm kökenleri, inançları, kültürleri temsil yeteneğine sahip bir küresel yönetim mimarisi inşa edilmelidir. Cumhurbaşkanımızın her daim vurguladığı gibi: “Dünya 5'ten büyüktür, daha adil bir dünya mümkündür.” Kıbrıs Meselesinin ortaya çıkışının 60. Yılında Türk tarafının Kıbrıs meselesinde adil, kalıcı ve sürdürülebilir bir çözüm bulunması için daima samimi gayret gösterdiğini vurguladı ve uluslararası toplumu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni tanımaya davet etti. Sayın Cumhurbaşkanımızın da Genel Kurul’da vurguladığı üzere; Filistin’i uluslararası hukuk temelinde meşru haklarına kavuşması yolunda verdikleri mücadelede desteklemeyi sürdüreceğiz. Bağımsız ve coğrafi bütünlüğü haiz bir Filistin devleti hayata geçirilmeden, İsrail'in de aradığı huzuru ve güveni bulabilmesi zordur. Bu çerçevede, Kudüs'ün, özellikle de Harem-i Şerif'in tarihî konumuna saygı gösterilmesinin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Ermenistan’ın gerilim yanlısı tutumuna da değinen Sayın Cumhurbaşkanımız Ermenistan'ın başta Zengezur Koridoru'nun açılması olmak üzere verdiği sözleri yerine getirmesini beklediğimizi vurguladı.  Herkesin kabul ettiği gibi Karabağ, Azerbaycan toprağıdır. Bunun dışında bir statünün dayatılması asla kabul edilmeyecektir. ‘Tek millet, iki devlet’ şiarıyla hareket ettiğimiz Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü korunma yönünde attığı adımları destekliyoruz. Toplumun en değerli ve temel yapı taşı olan aileye ilişkin değerlendirmelerini de paylaşan Sayın Cumhurbaşkanımız; doğrudan insanı, geleceğini ve sosyal bünyeyi tehdit eden saldırıların hedefinde öncelikle ailenin olduğunu belirterek giderek artan küresel dayatmalar karşısında bütün dünya liderlerini aile müessesesinin korunması hususunda hassasiyet göstermeye çağırdı. Alie kurumu bir erkek ve bir kadının evliliğinden oluşuyor. Tüm önemli açıklamaların yanı sıra Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde yürütülen Sıfır Atık Hareketi’ni uluslararası boyuta taşıma anlamında önemli bir adım olan Sıfır Atık İyi Niyet Beyanı Türkevi’nde imzaya açıldı ve ilk imzalayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan oldu. Sıfır atık Hareketinin iklim değişikliğiyle mücadeleye ve sürdürülebilir kalkınma çabalarına önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.  Bu hafta Türkevi adeta diplomasinin merkezi oldu, Birleşmiş Milletlerin kalbi Türkevi’nde attı. Birçok lider, iş adamı ve toplum temsilcisi Sayın Cumhurbaşkanımızı ziyaret etti” dedi.

Türkiye’nin açıklanan büyüme rakamlarının önemli olduğunu vurgulayan Yenişehirlioğlu, “Geçtiğimiz ayın son günü ülkemizin 2023 yılı ikinci çeyrek büyüme rakamları açıklandı. Buna göre, yılın ilk çeyreğinde düzeltilmiş rakamla yüzde 3,9 büyüyen Türkiye ekonomisi, ikinci çeyreği de yüzde 3,8’le tamamladı. Böylece Türkiye, 2023 yılı ikinci çeyreğinde OECD ülkeleri arasında Kosta Rika’nın ardından en yüksek oranda büyüyen ikinci, G20 ülkeleri arasında ise Çin ve Endonezya’yı takiben üçüncü devlet olmayı başardı. İkinci çeyrek ihracat rakamlarımızda da benzer bir tabloyu görüyoruz. Türkiye, G20 ülkeleri arasında mal ve hizmet ihracatını artıran üç ülke arasında yüzde 2,3 oranıyla ikinci sırada yer alıyor. Ağustos ayını yine bir rekoru ifade eden 21,6 milyar dolarlık ihracatla kapattık. Yılın ilk sekiz ayındaki ihracatımız 165 milyar doları, yıllık ihracat da 253,5 milyar doları bulmuştur. Türk lirasıyla yapılan ihracat rakamının yılın ilk sekiz ayında 361,6 milyar liraya yükselmesi, cari açığımız bakımından sevindirici bir gelişmedir. Orta yüksek ve yüksek teknolojili ürün ihracatımızın toplam ihracat içindeki payının yüzde 40’ı geçmesi de bir diğer sevindirici haberdir. Dünya ticaretinden aldığımız pay ise yüzde 1,04 seviyesine kadar çıkmıştır. Yaşadığımız deprem felaketine ve küresel ticarette yaşanan küçülmeye rağmen elde ettiğimiz büyüme başarısı istihdamın ve üretimin korunmasını sağlamıştır. Bu verilerin açıklanmasıyla pek çok uluslararası kuruluş ülkemizin 2023 büyümesiyle ilgili tahminlerini yukarı yönlü revize etmeye başlamıştır” diye konuştu.

AK Parti teşkilatlarında değişimlerin yaşandığını kaydeden Yenişehirlioğlu, “Kamu kurumlarımızdaki değişimin yanı sıra AK Parti teşkilatlarımızda da bir yenilenme ve değişim sürecinin içerisindeyiz. Bu bağlamda İl Kadın Kolları Başkanlığımıza Ebru Kalfa Kaplan, Şehzadeler İlçe Başkanlığımıza Ali Özyiğit, Ahmetli İlçe Başkanlığımıza Salih Tekeli, Demirci İlçe Başkanlığımıza Nurullah Akgün, Gördes İlçe Başkanlığımıza Halil Erden, Kırkağaç İlçe Başkanlığımıza Mustafa Sevgen, Köprübaşı İlçe Başkanlığımıza Hüseyin Ali Korucu ve Soma İlçe Başkanlığımıza Egemen Bülent Türkmen atandı. Ayrıca 7 Ekim’deki büyük kongremiz öncesinde il yönetimimizde de bir değişime gidiyoruz.  Başka partilerde adeta kavga sebebi olan görev değişimlerini bizler bir bayrak yarışı olarak görüyoruz. Bu kutlu yolculukta görev değişiklikleri olabilir ancak unutulmamalıdır ki AK Parti siyasetinin en önemli özelliklerinden birisi de içerisinde barındırdığı vefa duygusudur. Biz bir yandan yenilenen kadrolarla, heyecanla yolumuza devam ederken bir yandan da bayrağı devreden arkadaşlarımızla irtibatta olmaya, onların bilgi ve deneyimlerinden faydalanmaya devam edeceğiz. AK Parti olarak ilk günden beri kendisiyle yarışan bir parti olarak yeni dönemde yepyeni bir heyecanla yola devam ederek başarılarımıza başarılar ekleyeceğimiz çalışmaları hayata geçireceğiz. Bunun gayreti ile var gücümüzle çalışacağız. Önümüzde yerel seçimler var. Gerek Türkiye genelinde gerekse Manisa’mızda tam bir motivasyonla seçim sürecine hazırlanıyoruz” dedi.


 

 

 

 • Yorumlar 4
  Diğer Haberler
  REKLAM ALANI
  • Amerikan Kültür Dil Kursu
  • Amerikan Kültür Dil Kursu
  • Kuzey Ege Kurs
  • Kuzey Ege Kurs
  1/20
  Başlangıç Tarihi
  Başlangıç Tarihi
  Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.