• BIST 1.481
 • Altın 414,844
 • Dolar 7,2206
 • Euro 8,8302
 • Manisa 14 °C
 • İzmir 14 °C
 • Estetisyen aranıyor
 • Son gün 28 Şubat!
 • Zeytin işletmesine personel aranıyor
 • Bay eleman aranıyor
 • Eksen Kurs Merkezlerinde bursluluk sınavı
 • Otel Tütün’e personel aranıyor
 • Plasiyer Aranıyor
 • Dış ticaret personeli aranıyor
 • İpek Salça’ya personel aranıyor
 • Vip Vadi eğitim kurumlarından bursluluk sınavı
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur.

Yeniden Refah Partisi, basın açıklaması

Okunma Sayısı: 2329
Yeniden Refah Partisi, basın açıklaması
Yeniden Refah Partisi Akhisar İlçe başkanı Ahmet Çakıl ve yönetim kurulu üyeleri Yeniden Refah Partisi Hashoca Mahallesi 113 Sokak Numara 11/D'de ilçe lokalinde 14 Şubat'ta PKK terör örgütlerinin 13 vatandaşı haince şehit etmesini basın açıklaması yaparak

Yeniden Refah Partisi, basın açıklaması
Akhisar Haber Ajansı-AHA
 

Yeniden Refah Partisi Akhisar İlçe başkanı Ahmet Çakıl ve yönetim kurulu üyeleri Yeniden Refah Partisi Hashoca Mahallesi 113 Sokak Numara 11/D'de ilçe lokalinde 14 Şubat'ta PKK terör örgütlerinin 13 vatandaşı haince şehit etmesini basın açıklaması yaparak kınadı. Yeniden Refah Partisi İlçe teşkilatının düzenlediği basın açıklamasına Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Hakan Lalebaş, İl gençlik kolları başkanı Enes İzci ve Akhisar ilçe yönetimi katıldı. Basın açıklamasını Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Hakan Lalebaş okudu.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Hakan Lalebaş'ın okuduğu basın açıklamasının tam metni;

YENİDEN REFAH PARTİSİ AKHİSAR İLÇE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

Yeniden Refah Partisi Akhisar İlçe Başkanı Ahmet ÇAKIL İlçe Teşkilat Binasında düzenlediği mutat basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. “PKK Terör Örgütü alçak yüzünü 14 Şubat Tarihinde bir kez daha gösterdi. Rehin aldıkları 13 vatandaşımızı teröristler haince şehit etti. Şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, acılı ailelerine de başsağlığı diliyoruz.” Yeniden Refah Partisi Akhisar İlçe Başkanı Ahmet ÇAKIL; Millî Görüş olarak önceliğimizin milletimizin refahı olduğunun bilinmesini isteriz, "Elbette ki bir ülkede terörle en etkili şekilde sonuna kadar mücadele edilmelidir. Elbette ki vatan bölünmeyecek, bayrak inmeyecek, ezan susmayacak. Bu konuda hepimiz sonuna kadar devletimizin yanındayız. Diğer taraftan vatandaşın açlığı, yoksulluğu, işsizliği de çözülmeli.  Esnafın, çiftçinin, EYT'lilerin dertlerine de derman olunmalıdır." dedi.

SİYASETİN AMACI MİLLETİN DERDİNE DERMAN OLMAKTIR

Akhisar İlçe Başkanı Ahmet ÇAKIL şunları kaydetti; "Siyasetin amacı milletin derdine derman olmaktır.  Suni gündemler ile milleti oyalamak veya gerçekleri perdelemeye çalışmak olmamalıdır. Bugün de Türkiye’de 83 milyonun özellikle de dar gelirli milyonların asıl gündemi geçim derdi, yoksulluk ve maalesef ki açlık konularıdır.  Hepinizin bildiği gibi mevcut iktidarı 3 Kasım 2002 seçimlerinde iktidara taşıyan en önemli gerekçeler, yoksulluk, geçim derdi, ekonomik krizin yol açtığı iflaslar, hacizler ve maalesef ki ekonomik sıkıntılardan doğan intiharlardı.  Aradan geçen yaklaşık 19 senenin sonunda bugün geldiğimiz noktada tek başına iktidarda bulunmalarına rağmen yoksulluk, hayat pahalılığı, geçim derdi ve işsizlik Türkiye’de vatandaşın en önemli derdi olarak karşımıza çıkmaya devam etmektedir.

Halkımızın %40’ı açlık sınırında %80'i yoksulluk sınırı altında. Çünkü yeni yılda yapılan çeşitli araştırmalar 4 kişilik bir aile için 9 bin lira ile 10 bin lira arasında yoksulluk seviyesi açıklıyor. Bunun yanında 2020 senesinde Türkiye'de 3 kişiden birisi bu yıl içinde sosyal yardım aldım diye ifade ediyor.  Bizzat hükümetin açıkladığı yeni ekonomi programında 7 milyon işsiz olduğu açıkça ifade ediliyor ki bu özel ayarlamalar ile ortaya konuluyor. Son iki hafta içinde resmi olarak iş aramamış kişileri işsiz sınıfına sokmadıkları için 7 milyon çıkan rakam aslında 10 milyon üzerindedir. Örneğin; Bir senede Ayçiçek yağının fiyatı %300 arttı. 25 liradan 75 liraya çıktı. Bununla birlikte pek çok meyve ve sebzenin fiyatı da Türkiye’den ithal edildiği için dolar ve euro kurundaki  %40, %50 artış nedeniyle aynı ayçiçekte olduğu gibi fahiş bir şekilde arttı.

2023 YILI HEDEFLERİNE ULAŞILAMAYACAK

2021 senesinde asgari ücrete yapılan %21'lik maaş zammı maalesef ki gerçek enflasyonun neredeyse yarısı seviyesinde kaldı ve yeterli olmadı. Bunun yanında memur emeklilerine ve memurlara yapılan %7,6’lık maaş zammı resmi enflasyonun bile yarısı seviyesinde kaldı. Bütün bunlarla birlikte bir miktar daha verilere baktığımızda hükümetin 2023 yılında ortaya koymuş olduğu hedeflerin Türkiye olarak yanından bile geçemeyeceğimiz artık açık bir şekilde ortaya çıkmıştır. Milli gelirimiz 2023 yılında 2 trilyon dolar seviyesinde olacak diyordu iktidar bugün geldiğimiz noktada milli gelir 700 milyar dolara seviyesinde kaldı. 2023 senesinde kişi başına düşen milli geliri 25 bin dolar yapacağız diyorlardı bugün geldiğimiz noktada kişi başına düşen milli gelir 8900 dolar seviyesindedir. Yani 2013 yılında 10 yıllık kalkınma planında ortaya konulan ve on yıldan beri de reklamı yapılan hedefler maalesef %50 oranın da bile tutmayacak görünüyor. Sadece 6 senede kur farkından dolayı 4-5 tane imtiyazlı firmaya veya holdinge 140 milyar TL kaynak aktarılıyor. Bu para ile halkımızın birçok sorununa derman olunabilirdi.

MİLLİ BİRLİK İTTİFAKI’NI TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ OLARAK ÖNGÖRÜYORUZ

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Oğuzhan Asiltürk görüşmesi üzerinden ittifak görüşmeleriyle alakalı da Ahmet ÇAKIL şu sözleri sarf etti; “Tabii bu ziyaret AK Parti- MHP koalisyonunun geldiği durumu göstermektedir. Pek çok ankete göre AK Parti'nin oy oranının % 30'un altına doğru gittiğini görülmektedir. MHP ile beraber hesaplandığında % 40’ı bile bulmaları zor görünüyor. Bu amaçla iktidar öncelikle İYİ Parti'ye bir çağrıda bulundu. İYİ Parti'nin buna yanaşmayacağı görülmesi üzerine de yeni arayışlara girildi. Sayın Cumhurbaşkanı'nın özellikle DSP, HÜDA-PAR ve son olarak da Saadet Partisi kanadıyla görüşmesi Cumhur İttifakını genişletme çabaları içerisinde olduklarını gösteriyor. Bizim daha önce ifade ettiğimiz CHP ve HDP'nin olmadığı, sağ ağırlıklı partilerin yer aldığı üçüncü bir ittifakın AK Parti'nin pek çok argümanını elinden alacağı aşikardır. Sayın Cumhurbaşkanının bu hamlesi bizim ortaya koyduğumuz böyle bir ittifak seçeneğini ortadan kaldırmaya yönelik de düşünülebilir. Yani Demokrat Parti, HÜDA-PAR gibi Saadet Partisi gibi partileri Cumhur İttifakına katıp dışarıda sadece CHP ve HDP ve kendisinden ayrılanların kurduğu partileri bırakma amacına yönelik bir adım olarak görebiliriz. Tabii siyaset için 24 saat çok uzun bir süre. Seçimlere daha 2 seneden fazla bir zaman olduğunu düşünürsek çok daha fazla ittifak denklemleri tablolar ortaya çıkabilir. Biz de gelişmeleri yakından takip ediyoruz.” Yeniden Refah demek Millî Görüş demek, önce millet demektir.” diyen Ahmet ÇAKIL basın mensuplarına teşekkür ederek basın toplantısını bitirdi.


kmo_5160-001.jpgkmo_5161.jpgkmo_5162.jpgkmo_5164-001.jpgkmo_5165.jpgkmo_5168.jpg

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PAUSE COFFEA
  • Pause Coffea Akhisar
  1/20
  Başlangıç Tarihi
  Başlangıç Tarihi
  Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.