• BIST 8242.26
 • Altın 1670.83
 • Dolar 27.2499
 • Euro 28.827
 • Manisa 19 °C
 • İzmir 22 °C
 • Manisa ASKF, Alt yerel ligler açıklaması
 • Argon Kaynak Ustası, Torna Ustası ve Üretim Personeli aranıyor
 • Kalite Mühendisi Aranıyor
 • Grafik Tasarım Personeli Aranıyor
 • Bay-Bayan Garson Aranıyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Türkiye Cumhuriyet Gazetesi Okurları Park Kulüp’te Buluştular!

Okunma Sayısı: 4035
Türkiye Cumhuriyet Gazetesi Okurları Park Kulüp’te Buluştular!
Akhisar Cumhuriyet Gazetesi okurları (CUMOK) Park Kulüp toplantı salonunda sabah kahvaltısında buluştu. Türkiye CUMOK eşgüdüm yürütme sorumlusu Av. Namık Kemal Boya, Türkiye CUMOK eşgüdüm yürütme üyesi Dr. Mennan Esener katıldığı......

Türkiye Cumhuriyet Gazetesi okurları sabah kahvaltısında Park Kulüp’te buluştular!
AKHİSAR: (Kenan MOLLA)

Akhisar Cumhuriyet Gazetesi okurları (CUMOK) Park Kulüp toplantı salonunda sabah kahvaltısında buluştu. Türkiye CUMOK eşgüdüm yürütme sorumlusu Av. Namık Kemal Boya, Türkiye CUMOK eşgüdüm yürütme üyesi Dr. Mennan Esener katıldığı toplantıda açış konuşmasını Akhisar CUMOK temsilci Abdullah Göllü yaptı.

Akhisar CUMOK temsilci Abdullah Göllü, ”Sevgili CUMOK okurları hoş geldiniz. Türkiye’nin Laik Demokratik ve Bağımsız bir ülke olarak devamı sağlamak Aydınlara düşen en önemli görevlerden birisi Cumhuriyet gazetesi okurları ve ülkenin diğer Aydınları önümüzdeki süreçte de adaydır. Bu kadar kişinin bir araya toplanmasında ülkemizin bağımsızlığını koruma konusunda karalı olduğunu göstermektedir. CUMOK kendine göre işleyiş biçimi var. Her şeyden önce belli bir disiplin gerekmekte, CUMOK eşgüdümü sorumlusu Av. Namık Kemal Boya yönetmektedir. Türkiye CUMOK yürütme üyesi Dr. Mennan Esener yürütmektedir. Konuşmacısının konuşması sırasında hangi konulara değindiğini konular üzerine sorular yönlendirelim” dedi

Saat 11:00 ’de Park Kulüp toplantı salonunda başlayan toplantıya konuşmacı olarak katılan Türkiye CUMOK yürütme sorumlusu Av. Namık Kemal Boya,”3 Aralık 1995 Refah- Yol hükümeti vardı. Bunların tarikat şeyhlerini Başbakanlık konutuma taşıması ve diğer birçok marifetleriyle Türkiye ayaklanmış iken Cumhuriyet Gazetesi okurlarından bir amca çıkar “ülkenin değerlerine saygılı, geleceğinden kaygılı insanlarla tanışmak istiyorum.” Bu çağrıya 3- 5 kişi değil 500 kişi gelir.1996- 1997 yılları 28 Şubat CUMOK oldukça yurt çapında etkinlikler yapar.2002 AKP iktidarına tırmanana kadar artık işlerin o kadar kolay olmadığını hatırlatana kadar. Bir gurup eski CUMOK kalan ski arkadaşlarla bir değerlendirme yaptık. Mevcut olanların üzerine yeni bir şey farklı bir seçenek koymak gerektiğini değerlendirdik. CUMOK 2004 başından itibaren yeniden toplum hayatına girdik buna İstanbul’dan çağrılarımıza başladık. Son 40 yıllık toplumsal mücadele tarihini eleştirerek yola başladık. Zarar veren ne varsa çöpe, yararlı ne varsa eyleme. CUMOK kendi içinde kendisinin oluşturduğu kurallarıyla ve yarattığı insan gücü ve eylemleriyle yürüyen yapı. CUMOK’u  size tarif edebilmem için tıpkı bir evi tarif eder gibi kapısı, menteşesi, çatısını görmediğiniz fakat gözünüzün önünde canlandırdığınız bir varlık gibi tarif edeceğiz bunun için benzemeyen yanlarından başlayacağız. CUMOK okurları Ulusal Bağımsızlık Aydınlanma emekten yana insanlar topluluğu CUMOK okurları yararlı işler yapar bir şart bir ön koşul sürmezler. Ortaklaşa yapılmış, yapılmasına karar verilmiş her eylemde bizim yan önde olmamızın hiç önemi yok. Bir CUMOK toplantısına her hangi bir siyasi partinin her hangi kitle hareketleri, bildirileri, broşürleri getirilemez, dağıtılamaz. Kimlikler, Şapkalar kapıda bırakılır. Söz verdiğimiz her şeyi yaptık. Lekesiz olmalıyız. Ülke genç nüfus ile %60- 70 ile öğrenmek öğünmek boş işler. Dünyayı kavradıkları dünyayı algıladıkları sanal alem internet bu çocuklara erişebilecek köprüyü arayacaksınız. Şimdiden çocukları kazanmak zorundayız. Şimdi artık her yerde her köyde internet var. İnterneti iyi kullanmamız gerekiyor. İnsanlar yenilenmeye açık olmalıdır. Biz sizleri bulunduğunuz yerde önce kendi bilincinizle sonra gençlerimizin bilinciyle sorumlu olduğumuza ikna etmeye çalışıyoruz.

CUMOK topluluğu Cumhuriyetle yaşıt okurlardır. 7 Martta başlayan 14 Nisan’da bitecek 42 toplantı yapacağız. 40 yıl sonra bile olsa ayılmak ve uyanmak iyidir. CUMOK çalışması ve benzerlerini yapmaya CUMOK okurlarının yaptığı aydınlanmadan yararlanmaya ve bu aydınlığı çevrenize yaymaya çağırıyoruz“ dedi.

CUMOK yürütme üyesi Dr. Mennan Esener” Akhisar’daki Abdullah Göllü’nün başkanlığını yaptığı CUMOK’u desteklemeye geldik. Dernek değiliz ama bir dernekten daha güçlüyüz. Çalışmalardan bir semere almalıyız. Bunu alabilmek içinde örgütlenmemiz lazım. Karar kurullarıyız yürütme kurullarımız yürütme kurullarımız İstanbul’da sık sık toplantılar yapıyor. İstanbul’da kahvaltılı söyleşilerimizi de yapıyoruz. Salonlar bize yetmiyor. Gençlere ulaşmak için üniversitelerde siyasal toplantılar yapmaya çalışıyoruz. CUMOK’un hedefi devamlı vermektir. İstanbul’un dışında verdiğimiz seminerlerle 902nın üzerine çıktık yakında dalya diyeceğiz. Bölgesel çalışma çok önemlidir. Burada ki oluşumda bölgesel çalışarak her gün yeni bir eklemeye çaba sarf edileceğini biliyoruz. 18 Martta Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Çocuk Bayramında Ankara’da 25- 26 Ağustos da Kocatepe’de tüm CUMOK katılmasını bekliyoruz. Bu önemli günlerin unutulmaması için gayret göstereceğiz. Genişletmek için kitap fuarına çok önem veriyoruz. Bu gibi çalışmaları CUMOK’un aydınlanmacı yönünü tüm Türkiye’ye tanıtmaya çaba sarf ediyoruz” dedi.
 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.