• BIST 4.997,63
 • Altın 1128.278
 • Dolar 18.8012
 • Euro 20.2949
 • Manisa 2 °C
 • İzmir 4 °C
 • CNC lazer kesim operatörü ve teknik ressam aranıyor
 • İş makinası operatörü, kantarcı ve tesis elemanları aranıyor
 • Akhisar şiir günleri devam ediyor
 • Atatürk'ün Akhisar'a gelişinin 100. Yılı kutlama programı belli oldu
 • Louka'da altın saatler
 • İzmir Akhisarlılar Derneği kahvaltı programı
 • Mali müşavir aranıyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Türkanimeciler ve Anime izlemeyi sevenler için iki aksiyon film

Okunma Sayısı: 1281
Türkanimeciler ve Anime izlemeyi sevenler için iki aksiyon film
Anime izlemeyi herkes sever çünkü herkesin çocukluğunda unutamadığı bir anime filmi vardır.

Türkanimeciler ve Anime izlemeyi sevenler için iki aksiyon film   

 Anime izlemeyi herkes sever çünkü herkesin çocukluğunda unutamadığı bir anime filmi vardır. Bizim çocukluğumuzda birkaç kanal vardı ve o izlediğimiz Türkanimeler sanki hafızamıza kazınmış gibiler. Onların bizi götürdüğü hayal dünyası  kelimelerle anlatılamayacak kadar güzel ve bir o kadar da geniş. Özellikle aksiyon ağırlıklı animeler, sonunu heyecanla beklediğimiz, eğer dizi şeklindeyse ertesi bölümü iple çektiğimiz animelerdir. Bugün ben size, anime izlemeyi sevenler için izlemekten keyif alacakları ve bir sonraki bölümü sabırsızlıkla izlemek isteyecekleri iki anime filmi öneriyorum. Türkanime izleyicilerinin beğeneceğini ümit ediyorum.

     Black Lagoon

     Türkanimeciler ve anime izlemeyi seven herkes Black Lagoon filmini bilir. Özellkle de aksiyon filmi seviyorsa. Blac Lagoon filmi 2006 yılında anime izlemeyi sevenlerle buluşmuştur. 24 bölümden oluşan film, ismini uluslararası kaçakçılık şirketi olan “Black Lagoon” isminden almıştır. Film, illegal olayların çok olduğu Roanapur şehrinde geçmektedir ve şehrin özelliği ise mafyaların, Kartellerin ve Baronların bu şehirde yaşıyor olmasıdır. Bu yüzden suç  oranı yüksek bir şehirdir. Okajima Rokuro çalıştığı şirket için, beraberinde çok gizli bir diskle  Güneydoğu Asya’ya yolculuk yapar,  Black Lagoon tarafından saldırıya uğrar ve kaçırılır. Okajima, çalıştığı şirket tarafından  kurtarılmaya çalışılacağından emindir fakat olaylar öyle gelişmez ve hayatının şirket için önemli olmadığını, sadece diski geri almak istediklerini, bu sebeple de paralı askerler yollandığını öğrenir. Black Lagoon’a Okajima’nın şirketi tarafından saldırı gerçekleştirilir. Bu saldırıdan Okajima kurtulur,  geçmişini ve işini bırakıp Black Lagoon’un bir üyesi olarak Revy’nin ona taktığı isim olan Rock olarak hayatına devam eder. Birçok çatışmanın olduğu film, aksiyon filmi sevenlerin ve Türkanime izleyicilerinin seveceği tarzda bir animedir.

     Tengen Toppa Gurren Lagann “Tengen Toppa Gurren Lagann” filmi, 26 bölümden oluşmaktadır ve 2006 yılında anime izlemeyi sevenlere ve Türkanime izleyicisine sunulmuştur. Enteresan bir konuya sahip olan film, kısa sürede aksiyon film sevenlerin dikkatini çekmiştir.  Konusu ise, gelecekte olan doğa olayları yüzünden  insanların değişen hayatlarını anlatmaktadır. İnsanlar yeryüzünde değil, oluşan depremler yüzünden yerin altında yaşamaktadırlar. Çok sık gerçekleşen depremler olduğu için gittikçe daha derine inmişlerdir. Yeraltında köyler kurmuşlardır. Simon  Jeeha'da yaşayan ve ailesini yıllar önce bir depremde kaybeden bir karakterdir ve o köyde yaşayan en iyi kazıyıcılardan biridir. Simon, birgün kazı yaparken tuhaf bir alet bulur, bunun üzerine "Gurren Brigade"in lideri olan Kamina, Simon'u çetesinin bir üyesi yapar. Kamina, yaşadığı yerin üstünde bir hayat olduğunu düşünür ve bu delikten kaçmayı aklına koyar. Fakat Simon ve Kamina'nın kaçma girişimleri hep başarısızlıkla sonuçlanır. Yine başarısızlıkla sonuçlanan bir kaçma girişiminin ardından Kamina hapse girer, Simon ise kazma işine gönderilir. Ancak bu kazıda Simon birşey keşfeder. Bu sırada deprem olur, yeryüzünden Simon'un köyüne bir robot ve genç bir kız düşer. Yoko adındaki kıza, robotla dövüşünde Kamina yardım eder fakat pek etkili olamazlar. Simon, Yoko ve Kamina'yı bulduğu şeyin yanına götürür. Bu, vücudunda yüz olan küçük bir robottur. Simon bu robota Lagaan adını verir.  Bu robotun yardımı sayesinde yeryüzüne çıkarlar ve orada dev robotlarla karşılaşırlar. Dev robotların bilinmeyen dünyasında mücadele ederler. Macera ve aksiyon sahneleriyle dolu olan film anime izleyenleri filmin içine çekecektir. İzlenmeye değer olan bu aksiyon türündeki anime, Türkanime izleyicilerini tatmin edecektir.  Türkanime ve anime izlemeyi seven herkesin bu aksiyon dolu iki filmi beğeneceklerini düşünüyorum ve iyi seyirler diliyorum.

 

 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.