• BIST 4.931,17
 • Altın 1065.296
 • Dolar 18.6332
 • Euro 19.6443
 • Manisa 12 °C
 • İzmir 15 °C
 • Gıda Mühendisi aranıyor
 • Akhisar Enza Home sevkiyat personeli aranıyor
 • Lale Lokantasına kasiyer aranıyor
 • Elit Kuaför’den 2023 düğün sezonuna damga vuracak konseptler!
 • Takı Kuyumculuğa bay ekip arkadaşı aranıyor
 • Has Evrensel Özel Güvenlik Eğitim Kurumu kurs kayıtları başladı
 • Özel Akhisar Prestij Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
 • Mitsubishi Klimalar’da 10 yıl garanti ve ikinci ürüne yüzde 50 indirim

Türk Eğitim-Sen İlk Toplantısını Yaptı!

Okunma Sayısı: 2312
Türk Eğitim-Sen İlk Toplantısını Yaptı!
Türk Eğitim-Sen Akhisar İlçe temsilciliği ilçe yönetim kurulu 10 gün önce yapılan seçimlerden sonra yaptıkları ilk toplantıda görev bölümü yaptı. Yönetim kurulunda toplantıda Başkanlığa  Kudret Aktaş, Mevzuat ve dış ilişkiler Ercan Yaşar ve İ

Türk Eğitim-Sen İlk Toplantısını Yaptı!
>>>>>Kenan MOLLA

Türk Eğitim-Sen Akhisar İlçe temsilciliği ilçe yönetim kurulu 10 gün önce yapılan seçimlerden sonra yaptıkları ilk toplantıda görev bölümü yaptı. Yönetim kurulunda toplantıda Başkanlığa  Kudret Aktaş, Mevzuat ve dış ilişkiler Ercan Yaşar ve İbrahim Çanak, Eğitim ve Sosyal işler M.Burhan Topçuoğlu,  Mali İşler Cihan Küçükaydın, Teşkilatlanma sorumlusu Eren Gök, Behlül Çam,  Basın Sözcüsü  Özkan Pesenparla arasında görev bölümü yaptılar.

Türk Eğitim-Sen Akhisar ilçe Başkanı Kudret Aktaş yaptığı toplantısında ilk basın açıklamasını yaptı. Kudret Aktaş;”Genel kurulda üyelerimizin şahsıma ve yönetim kuruluma olan teveccüh ve güvenlerini önümüzdeki süreçte layıkıyla yerine getirme konusunda azami özen göstereceğimizi huzurlarınızda basın aracılığıyla deklare ediyoruz.Üzerimize yüklenen görev ve sorumluluğun ağırlığının farkındayız. Bu sorumluluğu  yerine getirilmesinde üyelerimizin desteğine ihtiyacımız var “ dedi.

Kudret Aktaş; "Biz Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Eğitim Sen olarak kurulduğumuz 1992 yılından beri ilkeleri olan ve bu ilkelerinden asla taviz vermeyen bir sendikayız. Bizler yola çıkarken Türkiye sevdamız Ekmek için kavgamız sloganıyla ilkeli ve dürüst sendikacılı yapmak için  yola çıktık.Bizim sendikacılık anlayışımız sadece parasal kazanımlar elde etmek değil  topluma yön vermek ,toplumun milli ve manevi değerlerine sahip çıkmak ve bu değerleri yücelterek  gelecek nesillere aktarmaktır.Kurulduğumuz günden bu güne
kadar zor şartlardan geçtik.2001 yılında 4688 sayılı Kamu Çalışanları Sendika Kanununun çıkması yetersizlikleri olmakla birlikte memur sendikacılığını yasal bir zemine oturtmuştur.Ancak hiçbir zaman yeterli değildir.Hala Grevli Toplu sözleşme hakkı elde edilememiştir. Bu eksiklikle berber çalışanlar için çok önemli olan Kurum İdari Kurulu kararlarında Özlük haklarımız konusunda önemli kazanımlar elde ettik.2006-2007 yılındaki bu kazanımlarımızın bir kısmı Genel Merkezimizin hazırladığı ekteki broşürde anlatılmıştır. Hükümet ile yapılan Toplu görüşmelerde masaya oturan sendikalardan bir tanesi sürekli masayı terk etmekte diğeri de sarı sendikacılı yani hükümet yanlısı tutup takınarak Türkiye Kamu Sen’i masada yalnız bırakmaktadırlar.Daha sonrada masada uzlaşının olmamasının suçlusu olarak Türkiye Kamu Sen’i göstererek tribünlere oynamaktadırlar. Hükümet ve yetkilileri iktidara geldikleri günden bu güne kadar hep çalışanları ve onların haklarını göz ardı etmekte çalışanları açlığa ve yoksulluğa terk etmektedirler. Bizler memur sendikacılığının zor süreçten geçtiğinin farkındayız.Yolumuz uzun ve çetindir.Bu güne kadar her türlü zorluklara ve  baskılara göğüs geren bizi desteyken üyelerimizden sabır bekliyoruz. Biliyoruz ki  gecenin en karanlık anı güneşin doğmasından önceki andır.Güzel günlere z kalmıştır. O günlere sizlerle ulaşma arzusu  içindeyiz. Bizler kamu çalışanlarının en gür sesi ve sözcüsü el ele tutuşmuş Türkiye’nin en büyük halkası ve ailesiyiz. Değerli üyelerimiz biliniz ki gücünüz gücümüz; Gücümüz gücünüzdür.  Kendileri de bir kamu çalışanı olan ve kazanımlarımız kazanımları olan kurum amirlerini personellerine ,sendikamıza ve üyelerimize karşı adaletsiz,taraflı ve adata aldıkları emirleri uygularcasına hareket etmelerinden rahatsız olduğumuzu siz basın mensupları aracılığıyla bildiriyoruz.Devam eden süreçte bu tutum ve davranışlar devam ederse  4688 sayılı yasadan gelen gücümüzü kullanmaktan çekinmeyeceğimizi bildiririz.

Sürekli sendikaların beraber hareket etmesi gerektiğini söyleyen bir sendika ve yönetimi 10 Ekim 2007 tarihinde Tek Gıda İş Sendikası Akhisar Temsilciliğinin öğretmenler ve eğitim çalışanlarını hedef alan basın açıklamasına karşı Akhisar’daki  Eğitim –Öğretim alanında faaliyet gösteren  tüm sendikalarla birlikte bir açıklama ve tavır sergileme kararına karşılık açıklamadan  hemen önce il başkanlığı aracılığıyla basın açıklaması yaparak birlik berberlik konusundaki samimiyetlerini ve güvenirliliklerini ortaya koymuşlardır.Kendilerini bu hassasiyetlerinden dolayı kınıyoruz.  Son olarak Ülkemizin en önemli ve stratejik kurumlarından biri olan  Türk Telekom’ un Yahudi asıllı Sami Ofer e satılması sonucunda çalışanların alın teri emeklerinin karşılığını alabilmek için başlattıkları haklı mücadelelerini destekliyor. Bu sürecin bir an önce masada anlaşma ile sonuçlanmasını ve çalışanların bir an önce evlerine, çocuklarına  ve işlerinin başına mutlu ve daha istekli dönmelerini temenni ediyoruz” dedi.


 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Bu alana reklam verebilirsiniz | Sağ manşet
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.