• BIST 8039.18
 • Altın 1681.861
 • Dolar 27.1447
 • Euro 28.9192
 • Manisa 22 °C
 • İzmir 25 °C
 • Manisa ASKF, Alt yerel ligler açıklaması
 • Argon Kaynak Ustası, Torna Ustası ve Üretim Personeli aranıyor
 • Kalite Mühendisi Aranıyor
 • Grafik Tasarım Personeli Aranıyor
 • Bay-Bayan Garson Aranıyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Tüm Ege Bölgesi Manisalı Şehidi İçin Oradaydı!

Okunma Sayısı: 8276
Tüm Ege Bölgesi Manisalı Şehidi İçin Oradaydı!
Manisalı Yarbay Melih Gülova’nın Hatuniye Camisi’ndeki cenaze törenine katılan binlerce vatandaş,cenazeye katılan TBMM Başkanı Bülent Arınç ve hükümet yetkililerine attıkları sloganlarla büyük tepki gösterdiler.Genel Kurmay Başkanlığı’nın şe

TÜM EGE BÖLGESİ MANİSALI ŞEHİDİ İÇİN ORADAYDI!

MANİSALI ŞEHİT YARBAY MELİH GÜLOVA’NIN CENAZESİNE KATILAN TBMM BAŞKANI ARINǒA TEPKİ

KENDİSİYLE İLGİLİ ATILAN SLOGANLAR DOLAYI KORTEJDEN AYRILAN TBMM BAŞKANI ARINÇ BÜLENT KORUMALARININ YARDIMIYLA KORTEJDEN KAÇIRILDI

ARINÇ, ŞEHİTLİKTEKİ CENAZEYE TÖRENİNE KATILMAYARAK KARAKÖY SEMTİ İZMİR CADDESİ ÜZERİNDE EVİNE GİTTİ

CENAZE SÜRESİNCE HALKIN ATTIĞI SLOGANLAR ARASINDA “HEPİMİZ ASKERİZ PKK’YA YETERİZ.


Akhisar (Kenan MOLLA)

Manisalı Yarbay Melih Gülova’nın Hatuniye Camisi’ndeki cenaze törenine katılan binlerce vatandaş, cenazeye katılan TBMM Başkanı Bülent Arınç ve hükümet yetkililerine attıkları sloganlarla büyük tepki gösterdiler.

Genel Kurmay Başkanlığı’nın şehitlerle ilgili yayınladığı ve direk olarak halka sesleniş bildirisi Manisa’daki cenazeye katılan vatandaşların ortaya koyduğu tepkilerle amacına ulaştığını gösterdi.

Vilayet binası karşısındaki caminin avlusunu ve çevresi ile Emekli Parkı, Atatürk Caddesi, Hükümet Caddesi ve valilik önünü dolduran  binlerce kişi,dini törenin ardından Şehitlik’ e kadar 13 kilometrelik kortej oluşturdu.  Top arabasına konan  şehit Yarbay’ın naaşı  Mustafakemalpaşa Caddesi, Merkez Kavşağı,  Cumhuriyet Caddesi, Seyfettin Bey Caddesi ‘ni takip ederek Şehitlik’e ulaştı.

Hatuniye Camisi’ndeki törene TBMM Başkanı Bülent Arınç, Genelkurmay Eski Başkanı Hilmi Özkök, Manisa Valisi Refik Arslan Öztürk, Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugayı Komutanı Tuğgeneral Naim Babüroğlu,  Ege Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümgeneral Gürbüz Kaya, İzmir Hava Eğitim Komutanı  Korgeneral Yalçın Kaya, yüzlerce üst rütbeli subay, AKP ve CHP Manisa milletvekilleri, Belediye Başkanı Bülent Kar ve binlerce vatandaş katıldı.

Hastaneden alındı Şehit Yarbay Melih Gülova’nın naaşı  saat  12. 00’de Devlet Hastanesi morgundan alınarak cenaze aracı ile Hatuniye Camisi’ne getirildi. Cami çevresine toplanan vatandaşlar ve askerler cenazeyi alkışlarla karşıladı. Kalabalık, rütbeli askerler için de sık sık ‘Türkiye sizinle gurur duyuyor’ sloganı attı. Törene katılanlar ellerinde terörü, ABD’yi kınayan pankartlar taşıdı, sloganlar attı. “Hepimiz askeriz, PKK’ya yeteriz” “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”  “Atatürk gençliği hesap soracak”   “Her şey vatan için” Türkiye Seninle gurur duyuyor,  sloganları tören boyunca sürdü. Defalarca istiklal marşı ve dağ başını duman aldı marşı okundu.

Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı ile kuvvet komutanlıklarının, siyasi partilerin çelenkleri Hatuniye Camisi’nin önünü kapladı. Korteje ise sadece komutanlıkların çelenkleri alındı. Hatuniye Camisi’ndeki törende  asker adına herhangi bir konuşma yapılmazken, dua okuyan Manisa Müftüsü Namık Hisar şehitlerin ölmeyeceğini, ruhlarının cennette yaşayacağını söyledi.

Saat 14.10 sıralarında tamamlanan cenaze namazından sonra şehit Yarbay Melih Gülova’nın naaşı omuzlarda taşınarak vilayet önündeki top arabasına kondu. Merasim bölüğünün en önde yer aldığı kortej ile Manisa caddelerinden geçirilerek Şehitlik’ e ulaştırıldı.Buradaki törende saat 15.30  da son buldu.

Cenaze törenine Şehit Yarbay’ın eşi Yrd. Doç. Dr. Asena Gülova, şehidin kardeşleri ve yakınları katıldı. 4 yaşındaki kızı Naz ise camiye ve tören alanına getirilmedi. Törene Manisa merkezinin yanısıra çevre ilçe, belde ve köylerden de vatandaşlar katıldı. Manisa’nın tüm ilçelerinden gruplar halinde cenazeye katılım olurken Ege Bölgesindeki illerden binlerce vatandaş otobüs ve özel araçları ile Manisa’daki şehit Yarbay Melih Gülova’nın cenazesine akın ettiler. Askeri birlikler kara, hava, deniz ve jandarma komutanlıkları birimlerinden geldi.

ARINÇ KORUMALARI VE ÇEVİK KUVVET DESTEĞİ KAÇIRILDI

TBMM Başkanı Bülent Arınç ile Belediye Başkanı Bülent Kar ve AKP Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin cami önüne gelişinde, şadırvanın sol tarafında grup oluşturan ülkücülerden tepki geldi. ‘Arınç dışarı’ sloganları atıldı. Askerlere  ve aileye başsağlığı dileyen Arınç, zaman zaman emekli Genel Kurmay Başkanı Hilmi Özkök ile yan yana durdu. Arınç, Beyaz Fil binası önünde tepkilerin artması üzerine korumalarının ve çevik kuvvet polislerinin yardımıyla birkaç adım gidip kendisini Manisa Valisi Refik Arslan Öztürk makam aracına atabildi.Vatandaşların yoğun tepkisi üzerine araç ara sokaklardan kaçarcasına uzaklaştı.Bu arada Manisa Emniyet Müdür yardımıcısı Fikri Özsoy ise ayağının üzerinden bir aracın tekerin geçmesiyle yaralandı. Polis  Manisa da geniş güvenlik tertibatı aldı, ilçelerden  gelen takviyelerle toplam 1600 polis görev aldı.

PANKARTLAR

Şehitler ölmez, vatan bölünmez.
Şehit oluruz, vatanımızı satmayız, egemenliği paylaşmayız.
Çürük raporu almadı, yan gelip yatmadı.
Saddam’ı assınlar, Apo’yı beslesinler, kahrolsun ABD, AB.
1 ayda 40 şehit yetmedi mi?
Dün Kubilay, bugün Yarbay, Hainler Amerika’ya
Vatan sana canım feda

SLOGANLAR

Kahrolsun PKK
Hepimiz askeriz, PKK’ya yeteriz,
Şehitler ölmez, vatan bölünmez,
Dişe diş kana kan intikam intikam,
Atatürk gençliği hesap soracak,
Vatanı satanı biz de satarız,
Her Şey vatan için,
Şehidim hakkını helal et bize,
Katil Amerika,
Türkiye seninle gurur duyuyor.
En büyük asker bizim asker

ÇİÇEKLER

Cumhurbaşkanlığı,
Başbakanlık,
Dış işleri Bakanlığı,
Genel Kurmay Başkanlığı,
Kara Kuvvetleri Komutanlığı,
Jandarma Genel Komutanlığı,
Ege Ordu Komutanlığı,
2. Kolordu Komutanlığı,
Güney Deniz Saha Komutanlığı,
Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı,
23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı,
Piyade Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanlığı,
6. Motor Piyade Tugay Komutanlığı,
17. Motor Piyade Tugay Komutanlığı,
Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal,
Manisa Valiliği,
Manisa Emniyet Müdürlüğü,


Asena'nın kız kardeşi Müberra tabutun üzerine sarıldı

cenazede yaralanan emniyet müdür yardımcısı Fikri ÖzsoyEşi Asena eşinin tabutu arkasında

 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.