• BIST 1.561
 • Altın 440,956
 • Dolar 7,4468
 • Euro 9,0169
 • Manisa 5 °C
 • İzmir 8 °C
 • Son gün 28 Şubat!
 • Satılık Arsalar
 • Deniz Eğitim Kurumuna öğretmen alımı yapılacak
 • Uğur Kurs’ta yeni KPSS ve DGS grupları başlıyor
 • Gece bekçisi aranıyor
 • Mühendis ve tekniker aranıyor
 • Pazarlama Personeli Aranıyor
 • Eksen Kurs Merkezine öğretmen alımı yapılacak
 • Berceste düğün salonunda 2021 rezervasyonları başladı
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur.

Tekel Ürünleri İçin CHP Milletvekilleri Akhisarda!

Okunma Sayısı: 2173
Tekel Ürünleri İçin CHP Milletvekilleri Akhisarda!
CHP Millet vekilleri  Ufuk Özkan, Nuri Çilingir (Manisa),Mustafa Gazalcı(Denizli),Muharrem Kılınç (Malatya),İ.Sezai Önder(Samsun),Feramus Şahin(Tokat) millet vekilleri Akhisar’da köy ve kasabada Tekel satışı hakkında bilgi verdi. Millet vek

CHP TBMM GRUP YÖNETİMİNİN OLUŞTURDUĞU TEKEL ÜRÜNLERİ İÇİN CHP MİLLET VEKİLLERİ AKHİSAR' DA .

AKHİSAR (Kenan MOLLA)

CHP Millet vekilleri  Ufuk Özkan, Nuri Çilingir (Manisa),Mustafa Gazalcı(Denizli),Muharrem Kılınç (Malatya),İ.Sezai Önder(Samsun),Feramus Şahin(Tokat) millet vekilleri Akhisar’da köy ve kasabada Tekel satışı hakkında bilgi verdi. Millet vekilleri bugün saat 10:00 CHP ilçe lokalinde toplanarak Akhisar Tekel Müdürü Şenol Hayman’ ı ziyaret ettiler.daha sonra Akhisar Tekel fabrikası tütün depolarında çalışan yaklaşık 400 işçi ile öğle yemek tatilinde toplantı yaptılar.
 

Akhisar Tekel depolarında konuşan Manisa Milletvekili Nuri Çilingir "Ulusal varlığımız olan Kamu kuruluşlarını özelleştirme adı altında yok pahasına birilerine peşkeş çekmek için gayretle çalışmaktadırlar. Aynı düşüncenin uzantısı olan AKP Hükümeti aynı zihniyetle beraber ülkenin ulusal varlıkları IMF ve Dünya bankasından almış olduğu talimatlar doğrultusunda peşkeş çekmek için gayret ve çaba sarf ediyorlar.Ülkemizde emeği ile çalışan alın teri ile çalışan 2 milyon yurttaşımızın işsiz kaldığı herkes tarafından bilinmektedir şimdi de özelleştirme kapsamı içersinde ulusal varlığımız olan Tekel Vatandır dediğimiz Vatan anlayışı içersinde birilerine peşkeş çekmek istiyorlar buna izin vermeyeceğiz" dedi.
 

Tokat Milletvekili Feramuz Şahin "Tekel sigara bölümü satılma aşamasında 8 Nisanda son teklif günü AKP kafaya koymuş Tekeli satacağım diyor. CHP olarak Mecliste kendimizi de parçalasak araştırma önergeleri de verdik soru önergeleri de verdik defalarca meclis kürsüsünde konuştuk ancak bunları AKP duymazlıktan geliyor. AKP sanki yoksullardan AKP sanki İşçilerden AKP sanki İşsizlerden  oy almamış gibi oyları kimden aldı. AKP sizlerden almadı mı o kadar millet vekilini nereden çıkardı.Hani yolsuzluğu önleyecekti hani işsizliği ortadan kaldıracaktı AKP geldiğinden  bu yana Türkiye de işsiz sayısı ve işini kaybeden işçi sayısı 2 milyonu buldu.işi olanlar işini kaybediyor AKP hangi soruna çözüm buldu şu anda Mecliste bulunan yolsuzluğa bulaşmış Millet vekillerinin hesabını  versin dedik AKP buna yanaşmıyor AKP geldikten sonra çıkan yolsuzluklara bir bakın hangi yolsuzluk ortaya çıksa  ya AKP'li bir Milletvekili var veya AKP' nin atamış olduğu bir bürokrat vardır. AKP  bu cesareti gösteremiyor yolsuzluğa bulaşmamış bir insan Mahkemeden Savcıdan korkmaz Türk Adaletinden korkmaz ama insanın bir yolsuzluğa bir hırsızlığa bulaşmışsa Mahkemeden de korkar Savcıdan da korkar niye millet vekili dokunulmazlıklarını  kaldırmıyorlar şu an 100 e yakın AKP millet vekilinin  dokunulmazlık dosyası bekliyor hem de eften püften dosyalar değil Sahte Evrak düzenlemek, bir yığın yüz kızartıcı suçlar dolandırıcılık bunların üzerine gidilmiyor ancak AKP ne yapıyor AKP içerdeki ve dışarıdaki çıkar çevrelerinin çıkarlarını takip etmeğe çalışıyor ne yapıyor Tekel gibi kurumları özelleştirmeye çalışıyor Tekelin bu Ülkeye bir yükü mü var ancak bunu da yaparken tepkileri azaltmak için AKP  Böl, Parçala, Yönet yöntemini kullanıyor. İçki satıldı haramdan kurtuldular ama Tekeli sattırmayacağız Tekeli göz göre  göre öldürmeye çalışıyorlar satılacaksa ölü fiyatına satmaya çalışıyorlar  öldürüp ondan sonra ölüsünü satacaklar çünkü Tekel daha satılmadan %50 Pazar payını kaybetti. Akhisar’a gelirken Sigara Fabrikasını gördüm içimiz yandı buraya 2000 yılına kadar 220 Trilyon para dökülmüş 2005 yılı fiyatları ile 300 Trilyon para döküldü bu binalar bom boş" dedi.
 

Denizli Milletvekili Mustafa Gazalcı "Alkışlayan elleriniz inşallah ses verecek körleşmiş sağırlaşmış Hükümetin özelleştirme idaresinin ta yüreğine beynine vuracaksınız yaklaşık 30 yıldır tütün konusunda Tekel konusunda Sigara sanayi konusunda bir oyun oynanmaktadır,bir ihanet içersinde yanlış politikalar izlenmektedir Akhisar Sigara Fabrikasının başına gelenler Türkiye’ de Tütün Tekel ve Sigara üstünde oynanan oyun elle tutulmuş birer göstergesidir. Amaç nedir amaç Dünyaca ünlü Türk tütünlerini şark tipi tütünleri öldürmek katık noktasına getirmek istiyorlar Türk tütünlerinin sigaralarının dolayısı ile şark tipi tütünlerinin satılmasını istemiyorlar. Bizim dışımızda en iyisini en fazlasını biz üretiyoruz Bulgaristan,Yunanistan,İtalya. Ve Eski Yugoslavya var.30 yıl önce biz gene bir meclise önerge vermiştik Araplar nasıl Amerikan Petrol tekeline karşı OPEC kuruluşunu kurdu.Şark tipi tütünlerde böyle birlik kursun Türkiye bunun öncülüğünü yapsın hem kendi pazarımızı kaybetmeyelim hem de Dünya pazarlarına açılalım" dedi.
 

Manisa Millet vekili Ufuk Özkan "Ulusal birlikteliğimiz var Ulusal bir davamız var onun için buradayız 2,5 yıldır üreticimiz ve işçimiz için uğraşıyoruz Meclisi yönetenler tarafından algılanmıyor bizim konuşmalarımız göz ardı ediliyor verdiğimiz soru önergelerine yalan yanlış cevap veriyorlar vermiş olduğumuz araştırma önergeleri bir türlü gündeme alınmıyor” dedi.21 Mart 2005 at 14:25:23

 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PAUSE COFFEA
 • Pause Coffea Akhisar
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.